Data publikacji:

Czajnik elektryczny z regulacją temperatury: ranking

W dzisiejszych czasach nie wystarczy już zwykły czajnik, w którym po prostu zagotujesz wodę. Nie do każdej kawy i harbaty wymagany jest wrzątek. Zastanawiasz się, jaki kupić czajnik elektryczny z regulacją temperatury? Zobacz ranking najpopularniejszych modeli.

czajnik z regulacją temperatury ranking

Czajnik elektryczny z regulacją temperatury: ranking polecanych modeli

Prezentowaliśmy już ranking czajników elektrycznych. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się nowoczesnym czajnikom elektrycznym z regulacją temperatury. Zobacz polecane modele.

  1. Bosch TWK8611P
  2. SMEG KLF04BLEU
  3. Tefal KO3318 Snow Control
  4. Electrolux EEWA7700R
  5. Graef WK 502
  6. KitchenAid Artisan
  7. Casa Bugatti 14-VERACR

Dlaczego warto kupić czajnik z regulacją temperatury?

Zalety precyzyjnego ustalenia temperatury wody docenią przede wszystkim miłośnicy herbat i kaw. Wiele z nich nie zalewa się bowiem wrzątkiem.

O ile herbaty czarne lub owocowe dobrze znoszą wodę o temperaturze 100 stopni C, herbaty zielone lub białe łatwo w ten sposób przeparzyć. Zyskują wówczas nieprzyjemnej goryczki oraz przyjmują żółtą barwę. Herbaty zielone parzy się najczęściej w temperaturze 80-90 stopni C, a niektóre odmiany herbaty białej nawet w 70 stopniach C.

Podobnie jest w przypadku kaw. W zależności od gatunku kawy, stopnia zmielenia i sposobu parzenia potrzebna jest inna temperatura wody.

Nieco niższa temperatura pozwala na wydobycie z ziaren kawy pełni aromatu bez przeniknięcia do naparu nieprzyjemnej goryczki. Czajnik z regulacją temperatury przyda się więc miłośnikom alternatywnych sposobów parzenia kawy. Kontrolowanie temperatury wody, obok czasu ekstrakcji i stopnia zmielenia ziaren, to jedna z podstaw.

Czajnik z termometrem zamiast czajnika elektrycznego z regulacją temperatury

Jeżeli nie zależy ci na dużej precyzji lub lubisz korzystać z czajnika na gaz, dobrym rozwiązaniem jest zakup modelu z termometrem. Taki czajnik nie wyłączy się po uzyskaniu odpowiedniej temperatury, jednak znacznie ułatwi zadanie.

Czajniki z termometrem są znacznie tańsze od tych z regulacją temperatury, więc mogą być dobrą alternatywą dla czajników elektrycznych z regulacją temperatury.

Czajnik elektryczny z regulacją temperatury: ranking TOP 7

Przygotowaliśmy dla ciebie ranking 7 najpopularniejszych czajników elektrycznych z regulacją temperatury. Do naszego zestawienia wybraliśmy zarówno tańsze, jak i bardziej zaawansowane i droższe modele.

1. Bosch TWK8611P

Czajnik elektryczny z regulacją temperatury firmy Bosch niewątpliwie urzeka prostotą. Cylindryczny kształt i połączenie stali nierdzewnej z połyskującym plastikiem może się podobać.

Czajnik o pojemności 1,5 litra wyposażony jest w grzałkę płytową o mocy 2400 W. Regulacja temperatury pozwala zagotować wodę do temperatury 70, 80, 90 lub 100 stopni C. Funkcja „Keep Warm” umożliwia utrzymanie żądanej temperatury przez 30 minut. Czajnik dostępny jest w kolorze czarnym, miętowym lub białym.

2. SMEG KLF04BLEU

Na drugim miejscu naszego rankingu czajników elektrycznych z regulacją temperatury znajduje się model w stylu retro. Czajnik ma regulację temperatur w zakresie od 50°C do 100°C oraz funkcję utrzymania temperatury wody bez ponownego gotowania.

Na uwagę zasługuje także system pokrywki umożliwiający jej ciche zamykanie i otwieranie oraz antypoślizgowe nóżki. Przydatne może być także automatyczne wyłączanie przy pustym czajniku.

3. Tefal KO3318 Snow Control

Nowoczesny czajnik z regulacją temperatury Tefal KO3318 Snow Control wyróżnia się opływowymi, cieszącymi oko kształtami. Układ sterowania wbudowany jest w podstawę, dzięki czemu sterowanie czajnikiem jest bardzo wygodne. Znajdują się na niej cztery przyciski funkcyjne oraz duży i czytelny wyświetlacz cyfrowy.

W czajniku Tefal możesz ustawić jedną z 7 temperatur: 60, 70, 80, 85, 90, 95 lub 100 stopni C. Model ten może utrzymywać temperaturę przez 60 minut.

4. Electrolux EEWA7700R

Elegancki i smukły czajnik elektryczny z regulacją tamperatury Electrolux EEWA7700R to idealny wybór do niewielkich kuchni. Wyświetlacz oraz regulacja temperatury wbudowane są w rączkę czajnika, więc nie zajmuje on wiele miejsca na blacie roboczym.

Czajnik ma typową dla czajników elektrycznych pojemność 1,7 litra i moc 2400 W. Dużą wygodę zapewnia obrotowa podstawa, umożliwiająca odłożenie go w dowolnym położeniu. Electrolux dostępny jest w odważnym i ciekawym bordowym kolorze.

5. Graef WK 502

Piąty w naszym rankingu czajnik elektryczny z regulacją temperatury Graef WK 502 wygląda tak, jakby był wykonany z rurek o różnych rozmiarach. Ta nieco surowa, oszczędna stylistyka zdecydowanie może się podobać.

Czym Graef WK 502 zaskoczy cię od strony techniki? Ma podwójne ścianki ze stali nierdzewnej, panel dotykowy oraz ciekawe funkcje dla świeżo upieczonych rodziców: funkcję podgrzewania żywności dla niemowląt oraz program Vapo do dezynfekcji żywności. Pojemność czajnika to 1 litr.

6. KitchenAid Artisan

Lubisz nowoczesne urządzenia utrzymane w stylistyce retro? Czajnik KitchenAid Artisan z pewnością trafi w twoje gusta. Elementami podkreślającymi dawny styl są m.in. analogowy wskaźnik temperatury oraz mechaniczna wajcha do regulacji temperatury (w zakresie od 50 do 100 stopni C).

Podwójne ścianki zapewniają lepszą izolację, dzięki czemu zagotowana woda dłużej zachowuje ciepło. Czajnik pozwala na regulację temperatury w zakresie od 50° C do 100° C.

7. Casa Bugatti 14-VERACR

Swym wyglądem czajnik Bugatti przypomina bardziej rzeźbę niż sprzęt kuchenny. Jak się jednak okazuje, za estetyką stoją także względy praktyczne.

Najważniejszą zaletą czajnika jest możliwość regulacji temperatury co 1 stopień, co daje naprawdę dużą precyzję i jest bardzo przydatne dla miłośników alternatywnego parzenia kawy. Luksusowy czajnik wyposażony jest też we wbudowaną baterię, która umożliwia zapamiętywanie ustawień.

Autor: Szymon Sonik