Data publikacji:

Jaki materac dla nastolatków to dobry wybór?

Nie jest tajemnicą, że nastolatki potrzebują snu. Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem nastolatka, który nie sypia dobrze, jego materac może być tego przyczyną. Faktem jest, że niektóre materace są po prostu lepsze dla nastolatków niż inne. A spokojny sen jest niezwykle ważny dla rozwoju i dobrego samopoczucia młodzieży. Wybór odpowiedniego materaca dla nastolatka może wydawać się trudny, ponieważ jest tak wiele opcji do rozważenia. Dlatego też śpieszymy z szybką pomocą w tej kwestii.

pokój

Czym kierować się przy wyborze materaca dla nastolatka?

Zanim zaczniesz przeglądać ranking materacy, zastanówmy się, na co zwracać uwagę przy wyborze idealnego modelu dla nastolatka.

Cena

Każdy odpowiedzialny zakup musi mieścić się w twoim budżecie. Chociaż ostrożne planowanie budżetu może ograniczyć opcje, plusem jest to, że upraszcza proces zakupów. Pamiętaj też, że promocje i rabaty są częste i że praktycznie nigdy nie powinieneś płacić za materac ceny z naklejki.

Materiał materaca dla nastolatka

Bez względu na wiek osoby, dla której kupujesz materac, rozsądnie jest zainwestować w materiały najwyższej klasy. W przypadku każdego rodzaju materaca, materiały wysokiej jakości oznaczają, że będzie on działał na wyższym poziomie i będzie bardziej prawdopodobne, że wytrzyma próbę czasu.

Konturowanie

Mówi się, że materace, które przytulają się do śpiącego, ściskając się odpowiednio do wagi ciała, mają wysoki poziom wyprofilowania. Dla osób z ostrymi punktami nacisku konturowanie może być dużym plusem, ale dla innych może być przesadą.

Łatwość poruszania się

Reaktywność materaca zapobiega utknięciu w miejscu. Podczas gdy wiele materacy ma pewną sprężystość, łóżka lateksowe i hybrydowe cieszą się reputacją zapewniających najwyższy poziom reakcji.

Odciążenie

Ciało każdego człowieka ma obszary, które są podatne na odkształcenia i ból. Często są to obszary, które bardziej odczuwają nacisk łóżka, takie jak okolice szyi, ramion, bioder i dolnej części pleców. Materac, który może zmniejszyć nacisk, łagodzi uderzenia w bolących miejscach i sprzyja zdrowemu ułożeniu kręgosłupa.

Podparcie krawędzi

Trudno jest spać na materacu, którego krawędzie są słabe lub niestabilne. Materace hybrydowe i lateksowe oferują najlepszą stabilność od krawędzi do krawędzi, ponieważ zazwyczaj nie uciskają tak głęboko, jak łóżka piankowe.

Twardość materaca dla nastolatków

Ważne jest, aby upewnić się, że materac jest odpowiedni w dotyku, a to ma związek z twardością. Osobiste preferencje nastolatków, ich pozycja podczas snu oraz waga ciała mogą wpłynąć na idealny poziom twardości. Jak dobrać twardość materaca? Dla większości nastolatków najlepsza będzie twardość od średnio miękkiej do średnio twardej.

Jaki materac dla nastolatków?

Jaki wybrać materac dla nastolatka? Istnieje pięć głównych rodzajów materaców, a każdy z nich ma typowy profil z pewnymi zaletami i wadami. Znajomość tych profili może być pomocna przy wyborze materaca, ale jednocześnie nie wszystkie materace jednego typu będą takie same. W zależności od ich konstrukcji, niektóre z nich mogą ściśle odpowiadać profilowi, podczas gdy inne mogą się od niego znacznie różnić.

Materac hybrydowy

Dwa wewnętrzne komponenty materaca hybrydowego to spiralny rdzeń nośny i rozbudowany system komfortu. System komfortu często składa się z więcej niż jednej warstwy i może zawierać mikrowłókna, lateks, piankę poliuretanową, piankę z pamięcią, bawełnę lub wełnę.

Głównym założeniem materaca hybrydowego jest wykorzystanie zalet różnych materiałów użytych razem. Rdzeń sprężynowy zapewnia nastolatkom pewien stopień niezawodności i podparcie na krawędziach, podczas gdy warstwy komfortowe mogą wzmocnić odciążenie i podparcie kręgosłupa.

Materac sprężynowy

Rdzeń sprężyny na bazie cewki jest jej podstawową i w wielu przypadkach jedyną warstwą. W prawdziwych materacach na sprężynach nie ma lub jest bardzo mało warstwy komfortowej nad zwojami. W większości przypadków jest tylko pokrycie z bawełny lub poliestru i być może cienka warstwa tkaniny lub pianki polietylenowej.

Niektórzy ludzie kupujący materac dla nastolatka mogą mieć ograniczony budżet lub wahać się, czy zainwestować w łóżko, gdy preferencje lub potrzeby nastolatka mogą się zmienić. Podczas gdy materacom sprężynowym brakuje ulgi w nacisku, są one najbardziej przystępne cenowo.

Materac lateksowy

Warstwy lateksu różnego rodzaju lub o różnym stopniu twardości są często stosowane w celu oddzielenia systemu komfortu od rdzenia podpierającego. Lateks może być syntetyczny lub naturalny, ale naturalne formuły są bardziej powszechne w materacach.

Materac lateksowy jest dobrze znany ze swojej sprężystości, dzięki której śpiący nie czują się uwięzieni w jednej pozycji. Dodatkowo posiada on lekkie zdolności dopasowywania się do kształtu ciała, tworząc fascynującą mieszankę cech użytkowych, które mogą przynieść wsparcie i komfort.

Materac piankowy

Materac piankowy ma rdzeń wspierający z pianki polietylenowej i system komfortu wykonany z jednej lub więcej warstw pianki pamięciowej, pianki polietylenowej, lateksu lub miękkich tkanin. Jednym z powodów, dla których modele piankowe są popularne, jest ich głębokie wyprofilowanie i zdolność do amortyzowania punktów nacisku. Innym powodem jest to, że są one często przystępne cenowo, co sprawia, że doskonałe wartości są dostępne wśród modeli materaców piankowych sprzedawanych online.

Łóżko powietrzne

W łóżku powietrznym centralnym systemem wsparcia jest jedna lub więcej komór powietrznych. Gdy powietrze jest dodawane lub usuwane z komory, łóżko staje się twardsze lub bardziej miękkie. Dla osób, które chcą idealnie dobrać jędrność materaca, nie ma lepszej opcji niż łóżko powietrzne.

Autor: Jakub Kowalski