Data modyfikacji:

Jaki transporter dla kota wybrać?

Transporter materiałowy, plastikowy czy może klatka dla kota? Jaki transporter dla kota jest najlepszy? Sprawdź, jak bezpiecznie transportować mruczka. Dowiedz się, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej, gdy będziesz chciał zabrać pupila na wizytę do gabinetu weterynaryjnego.

transporter dla kota

Torba na ramię

Jaki transporter dla kota? Może być to torba materiałowa z przewiewną siatką, dzięki której kotek nie będzie mógł wydostać się na zewnątrz podczas podróży. Taka torba wygląda na pewno zjawiskowo, ale czy jest praktyczna? Niekoniecznie.

Stres, który jest związany z podróżą, powinien być jak najbardziej minimalizowany. Kot w torbie nie będzie czuł się stabilnie, ponieważ podczas chodzenia z torbą na ramieniu lub w ręku będziesz nią nieco machać na boki.

Torba dla kota sprawdzi się tylko i wyłącznie dla kotów, które są przyzwyczajone do podróży i nie są z natury strachliwe. To rozwiązanie dla kotów o prawidłowej masie ciała w stosunku do wieku. Koty z nadwagą lub otyłością mogą być po prostu zbyt ciężkie do noszenia na ramieniu.

Plecak dla kota

Kot w plecaku – czy to dobry pomysł? Z boku wyglądałoby to zapewne uroczo – kotek oglądający świat przez specjalne okienko lub wychylający głowę znad plecaka. W rzeczywistości takie rozwiązanie nie jest raczej praktyczne. Kotek z plecaka może uciec, a oglądanie zgiełku miasta może być dla niego bardzo stresujące.

Budka wiklinowa dla kota

Tego typu transporter jest zabudowany wikliną z każdej strony. Posiada mały otwór z boku, który ma drzwiczki – zazwyczaj w formie kratki, którą możesz w domu zdemontować. Wiklinowy transporter dla kota może służyć jako kocie legowisko po zdjęciu lub po prostu po otwarciu klatki.

Wiklinę można łatwo czyścić, np. za pomocą zwilżonej ściereczki, ale musisz wiedzieć, że ten materiał może z czasem się zużywać. Szczególnie jeśli twój mruczek ostrzy sobie o budkę pazury.

Plastikowy transporter dla kota

Jaki transporter dla kota jest najbardziej uniwersalny? Plastikowy. Ten typ posiada plastikowe ściany, plastikowy sufit i podłogę. Jedna z jego ścian ma metalową kratkę, którą można otworzyć. Tego typu transporter składa się zazwyczaj z trzech elementów, które możesz szybko zdemontować – kuwety, zabudowania kuwety i kratki.

Upewnij się przed zakupem, że dany transporter jest przeznaczony dla kota danej rasy i danej masy ciała. W sklepach zoologicznych (także tych internetowych) znajdziesz transportery dla kociąt, jak i bardzo dużych kotów.

Materiałowy transporter dla kota

Jaki jeszcze transporter dla kota znajdziesz w sklepach zoologicznych? Mode materiałowy jest zapinany na zamek, z przewiewną siatką bardzo przypomina plastikowy transporter dla kota. Ładnie się prezentuje, możesz go dostać w wielu ciekawych wzorach i kolorach. Jest też przyjemniejszy w dotyku niż plastikowy transporter dla kota, ale niestety o wiele trudniej się go czyści, a musisz wiedzieć, że podczas podróży kotu może przytrafić się wpadka, szczególnie jeśli będzie zestresowany.

Klatka dla kota

Jaki transporter wybrać dla kota, który może się zachowywać agresywnie? Metalowa klatka dla kota jest dobrym rozwiązaniem dla kotów dzikich czy żyjących na wolności, które chcesz na przykład złapać w celu ich wykastrowania. Można ją łatwo zamknąć i otworzyć z boku lub z góry. Nie daje jednak kotu bezpieczeństwa, ponieważ nie jest zabudowana z żadnej strony.

Wizyta z kotem u weterynarza – jak transportować kota?

Wizyta u lekarza weterynarii jest konieczna od czasu do czasu, dlatego w wyprawce dla kota koniecznie powinien znaleźć się porządny, solidnie wykonany i niezawodny transporter dla kota. Najlepszy będzie transporter plastikowy z możliwością jego otwarcia z boku i z góry.

Autorka: Natalia Ciszewska