Data publikacji:

Jaki żwirek dla kota? Wybieramy najlepszy żwirek dla kota

Podstawowym wyposażeniem domu każdego właściciela kota jest, oczywiście, kuweta ze żwirkiem. Zakup odpowiedniego wypełnienia może okazać się trudniejszy, niż mogłoby się wydawać – na rynku znajdziesz kilka różnych rodzajów, które mogą pochwalić się rozmaitymi zaletami. Jaki żwirek dla kota wybrać? Mamy kilka wskazówek!

jaki żwirek dla kota

Jaki żwirek dla kota – silikonowy, drewniany czy bentonitowy?

Kuweta ze żwirkiem to obowiązkowe akcesorium w mieszkaniu czy domu z kotem. Pierwszym krokiem nowego właściciela kota jest dowiedzenie się, jak nauczyć kota korzystać z kuwety. Na rynku znajdziesz kilka rodzajów wypełnienia kuwety, w tym między innymi silikonowy, drewniany i bentonitowy. Jaki będzie najlepszy żwirek dla kota? Oto zalety każdego z nich.

Żwirek dla kota silikonowy

Jaki żwirek dla kota, żeby nie śmierdziało? Żwirek silikonowy bez problemu wchłania koci mocz, dzięki czemu nie musisz usuwać codziennie nieczystości z kuwety. Dodatkowo z łatwością pochłania nieprzyjemne zapachy i zapewnia optymalny poziom czystości wokół kuwety.

Żwirek dla kota drewniany

Jest ekologiczny, biodegradowalny, a do tego może być bez obaw spuszczany w toalecie. Mocz powoduje zbrylanie się produktu w grudki, które są łatwe w usuwaniu.

Żwirek dla kota bentonitowy

Podobnie jak żwirek dla kota drewniany zbryla się w grudki, dzięki czemu jego sprzątanie nie sprawia najmniejszego problemu. To również tani żwirek dla kota dobrze pochłaniający brzydkie zapachy.

Jaki żwirek dla kota jest najwydajniejszy?

Dobry żwirek dla kota powinien być nie tylko łatwy w sprzątaniu czy bez problemu pochłaniać nieprzyjemne zapachy. Równie ważna jest jego wydajność. Który rodzaj starcza na najdłużej?

W tej kategorii zdecydowanie wygrywa żwirek silikonowy – wypełnienie kuwety wystarczy wymieniać co 3-4 tygodnie. Warto jednak pamiętać, że częstotliwość jest uzależniona od liczby kotów w domu czy intensywności korzystania przez nie z kuwety. Dowiedź się także, jaki drapak dla kota będzie najlepszy.

Żwirek dla kota specjalny – jaki wybrać?

Oprócz podstawowych rodzajów żwirku dla kota w ofercie producentów nie brakuje także produktów specjalnych, czyli takich, które są polecane dla zwierzaków z problemami układu moczowego. Jaki żwirek dla kota masz do wyboru?

Żwirki ze wskaźnikiem zdrowia

To silikonowe wypełnienia, które zmieniają kolor, gdy pH moczu kota jest podwyższone. Zmiana zabarwienia występuje również w przypadku obecności erytrocytów czy białka.

Żwirki do pobierania moczu

Ten specjalny rodzaj służy do analizy w laboratorium.

Najlepszy żwirek dla kota

Jaki żwirek dla kota wybrać? Zdecydowanie jeden z najpopularniejszych na Ceneo! Mamy dla ciebie kilka polecanych produktów.

Żwirek drewniany Cat's Best Eko Plus

To ekologiczna propozycja dla właścicieli kotów. Jeżeli zastanawiasz się, jaki żwirek dla kota wybrać, żeby nie śmierdziało, to ten wydajny, naturalny produkt bez problemu pochłania brzydkie zapachy i wilgoć oraz jest w 100% biodegradowalny.

Cat's Smart Pellets JRS

Zbrylający dobry żwirek dla kotów długowłosych. Odpowiedni rozmiar kawałeczków wypełnienia sprawia, że nie przykleja się do sierści zwierzaka. Produkt jest naturalny i ekologiczny, a do jego wytworzenia wykorzystuje się wyłącznie czyste włókna roślinne.

Super Benek Compact Certech

Wydajny i chłonny żwirek dla kotów, który bez problemu się zbryla. Produkt dodatkowo eliminuje bakterie i grzyby, a grube ziarna zapobiegają roznoszeniu ich poza kuwetę. Propozycja polskiej marki jest w 100% naturalna.

Jakie akcesoria do żwirku dla kota?

Wiesz już, jaki żwirek dla kota warto wybrać. Nie zapomnij także o dodatkowych akcesoriach, które ułatwią czyszczenie kuwety i pomogą w pochłanianiu nieprzyjemnych zapachów. W szczególności polecamy zakup łopatki, która pozwoli na higieniczne i szybkie usunięcie odchodów i zbrylonego żwirku.

Równie pomocny może okazać się neutralizator zapachów, który jest szczególnie polecany w przypadku korzystania ze żwirku dla kota bentonitowego. Wystarczy, że wymieszasz go z wypełnieniem kuwety, aby w łazience nie unosił się nieprzyjemny zapach moczu. Tego typu produkty działają również antybakteryjnie i odkażająco.

Jeżeli uwielbiasz koty, warto swój dom przyozdobić modnymi gadżetami z kotami, które pomogą ci podkreślić miłość do tych domowych stworzeń.