Data publikacji:

Jakie pieluchy dla noworodka? Wybieramy najlepsze pieluchy dla noworodka

Jednym z pytań, jakie często zadają sobie świeżo upieczeni rodzice, jest to, jakie pieluchy dla noworodka będą najlepsze. Niestety, trudno tu podać jednoznaczną odpowiedź. Wszystko zależy od twojego podejścia do ekologii, budżetu oraz oczywiście od potrzeb samego dziecka. Zobacz, jakie wybrać.

jakie pieluchy dla noworodka

Jakie pieluchy dla noworodka?

Zadając sobie pytanie, jakie pieluchy wybrać, najczęściej mamy na myśli wybór między pieluchami jedno- oraz wielorazowymi. Przyjrzyjmy się obu wersjom, ich zaletom oraz wadom.

Jakie pieluchy? Zalety pieluch jednorazowych

Pieluchy jednorazowe to wszystkie te, które kupisz w drogeriach czy, co jest zawsze korzystniejszą opcją, w sklepach internetowych (wyjątkowe okazje cenowe znajdziesz również na Ceneo). Składają się z części wchłaniającej wilgoć oraz z rzepów, mają różne rozmiary i kształty. Jakie są ich zalety?

Sprawdź również: Szykujemy wyprawkę dla noworodka - 10 najpotrzebniejszych rzeczy

Pieluchy: jakie wybrać? Wady pieluch jednorazowych dla noworodka

Oczywiście pieluszki jednorazowe dla noworodka mają też swoje minusy. Jakie są wady tej opcji?

Zanieczyszczenie środowiska

Noworodek wymaga nawet kilkunastokrotnej zmiany pieluszki w ciągu doby. Zużyte egzemplarze trafiają na wysypisko śmieci, gdzie – niestety – długo zalegają. Jeżeli zastanawiasz się, jakie pieluchy dla noworodka są bardziej ekologiczne, odpowiedź brzmi: wielorazowe.

Koszt pieluch jednorazowych

W zależności do tego, jakiej firmy pieluszki jednorazowe będziemy kupować, możemy wydać od kilkudziesięciu do nawet dwustu złotych więcej niż w przypadku pieluch wielokrotnego użytku.

Jakie pieluchy wielorazowe? Zalety pieluszek wielorazowych

Poza pieluchami jednorazowymi na rynku znajdziesz także pieluchy wielorazowe, które oczywiście mają swoje plusy i minusy. Przyjrzyjmy się najważniejszym z nich.

Oszczędność pieniądzy

Jakie pieluchy dla noworodka generują mniej kosztów? Pieluchy wielorazowe kupuje się tylko raz, potem już się je tylko pierze. Nawet po uwzględnieniu kosztów zakupu pieluszek, prądu i proszku, zostaje co nieco w kieszeni.

Jakie pieluchy są ekologiczne? Wielorazowe

Takie pieluszki będą oczywistym wyborem dla tych rodziców, którzy cenią sobie dbanie o środowisko.

Wady pieluszek wielorazowych

Pieluchy wielorazowe nie są pozbawione wad. Jakie są najważniejsze minusy takiego rozwiązania?

Czasochłonność

Czyszczenie pieluch z niemowlęcej kupki, włączanie prania, suszenie – wszystko to zajmuje dużo czasu, a tego, jak powszechnie wiadomo, młodzi rodzice nie mają w nadmiarze.

Wyższe ryzyko odparzeń

Niestety, nawet najdroższe i najlepsze pieluchy wielorazowe nie mają takiej chłonności jak jednorazówki. Skóra bardziej wrażliwych dzieci może na tym ograniczeniu ucierpieć. Jeżeli więc zastanawiasz się, jakie pieluchy nie odparzają, lepszą opcją będą pieluchy jednorazowe.

Jakie pieluchy dla noworodka? Najlepiej kilka rodzajów

Pamiętaj, że nie musisz decydować się tylko na jeden rodzaj pieluch. Jeśli nie martwisz się, że nie zdołasz poradzić sobie z pieluszkami wielorazowymi w dzień, ale nie wiesz, jakie pieluchy na noc będą najbardziej odpowiednie, to w godzinach nocnych zakładaj malcowi jednorazówki. Być może po czasie odważysz się na zmianę i całkowicie przerzucicie się na pieluchy wielorazowe.