Data publikacji:

Jakie słuchawki douszne do 100 zł wybrać? Polecane modele

Słuchawki douszne mają wiele zalet i zastosowań. Najważniejsze jest to, że dzięki nim można słuchać muzyki właściwie wszędzie. Muzyka nie przeszkadza też osobom, które znajdują się w pobliżu. Wybór takich słuchawek w cenie do 100 zł jest naprawdę olbrzymi. Zobacz, jakie słuchawki douszne są warte uwagi.
słuchawki douszne

Słuchawki douszne, czyli jakie

Słuchawki douszne mają wyjątkowo małe rozmiary i wagę (rzędu kilku gramów), i jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się je w małżowinie usznej. Sposób ich mocowania powoduje, że do ucha dopływa powietrze, ale też dźwięki z otoczenia.

To dość istotna cecha, bo możemy słuchać muzyki, a jednocześnie dociera do nas to, co dzieje się wokół. Jest to niezwykle ważne, jeśli np. korzystamy z nich w mieście i nie chcemy wpaść pod samochód. Takie właśnie słuchawki są standardowo dołączane do telefonów komórkowych.
Podstawową zaletą słuchawek dousznych jest duża poręczność – przy stosunkowo małych wymiarach oferują przyzwoitą jakość dźwięku, zarówno jeśli chodzi o muzykę, jak i rozmowy telefoniczne

Słuchawek dousznych można wygodnie używać podczas zwykłego przemieszczania się, ale również podczas intensywnego ruchu, np. uprawiania sportu.

Przeczytaj także: Słuchawki dla aktywnych

Warto wiedzieć, że słuchawki douszne często są mylone z tzw. słuchawkami dokanałowymi. Czasami wręcz zamiennie używa się obu nazw. Tymczasem słuchawki dokanałowe mają nieco inną konstrukcję i umieszcza się je znacznie głębiej w kanale usznym.

Powoduje to, że do użytkownika takiej wersji słuchawek w zasadzie nie docierają żadne dźwięki z zewnątrz.
Jeśli chodzi o inne walory użytkowe, to najważniejszy będzie wybór między słuchawkami przewodowymi i bezprzewodowymi. Kabel ma to do siebie, że lubi się plątać, a jeśli o niego zahaczymy, to może nawet dojść w ten sposób do wyrwania słuchawek z uszu. To jest właśnie wielka przewaga słuchawek bezprzewodowych. Ale za to musimy je ładować i są one nieco droższe.

Przeczytaj koniecznie: słuchawek bezprzewodowych

Jeśli wybierzemy te przewodowe, warto zwrócić uwagę na długość kabla. Niektóre modele mają też dodatkowe akcesoria, jak np. mikrofon, przez który możemy prowadzić rozmowy telefoniczne czy pilot służący do obsługiwania różnych funkcji słuchawek, takich jak regulacja głośności czy przewijanie piosenek.

Modele słuchawek dousznych godne polecenia 

Sandberg Speak'n Go model 125-66

Chwalone za jakość dźwięku. Słuchawki douszne raczej z dolnej półki cenowej, ale zbierające bardzo dobre opinie za jakość dźwięku. I jest to ich największa zaleta, ale na tym nie koniec.

Użytkownicy chwalą również ich staranne wykonanie oraz bardzo dobry wygląd. Mają wystarczające parametry, jeśli chodzi o cechy użytkowe, dodatkowo na przewodzie (długość 120 cm) znajduje się mikrofon oraz przycisk do odbierania połączeń przychodzących. Nie trzeba więc wyciągać z kieszeni telefonu, żeby przez niego rozmawiać. Cena ok. 35 zł. 

Altec Lansing MZX236 Bliss

Stylowe słuchawki przeznaczone dla pań. Słuchawki serii Bliss firmy Altec Lansing zostały zaprojektowane w taki sposób, że bardziej przypominają biżuterię niż sprzęt do słuchania muzyki.

Dedykowane szczególnie kobietom, nie tylko ze względu na wygląd, ale również dlatego, że mają odrobinę mniejsze rozmiary od standardowych słuchawek dousznych, co jednak nie oznacza, w żadnym wypadku, gorszej jakości dźwięku.

Przeciwnie – zapewniają one mocne basy i wyjątkowo czyste tony wysokie. Konstrukcja słuchawek powoduje, że bardzo dobrze izolują od hałasu zewnętrznego. Mamy tu więc połączenie funkcjonalności, dźwięku o doskonałym brzmieniu i eleganckiego designu. Cena ok. 80 zł.

Philips SHB4305WT 

Świetnie leżą w uszach. Użytkownicy zwracają uwagę na możliwość ich idealnego dopasowania – mają dodatkowe „skrzydełka” zabezpieczające przed wypadaniem z uszu, dzięki czemu raz włożone ani drgną, nawet podczas intensywnego uprawiania sportu.

Wyróżniają się również wzmocnionymi basami, a także bardzo wydajnym akumulatorem, który pozwala na ich używanie do ok. 6 godzin bez ładowania. Mimo że bezprzewodową łączność zapewnia technologia Bluetooth, słuchawki połączone są krótkim kablem, na którym umieszczony został mikrofon i pilot służący do obsługi muzyki i połączeń. Cena ok. 100 zł.