Data modyfikacji:

Nie trać czasu – wybierz kalendarz biurkowy na 2021 rok

Nowy rok powinien być początkiem zmian na lepsze, w przeciwnym razie jaki byłby sens nowego roku? Noworoczne postanowienia warto zapisać w nowym, atrakcyjnym kalendarzu, postawić go na biurku i postarać się, żeby zrealizować choć jedno z postanowień.
kalendarz biurkowy
Oferta rynkowa w zakresie kalendarzy biurkowych jest bardzo szeroka. Możemy wybrać kalendarz stojący, kalendarz leżący, fotokalendarz biurkowy, kalendarz z notesem czy wreszcie wielofunkcyjny kalendarz elektroniczny.  

Wybór odpowiedniej wersji zależy od gustu i przyzwyczajeń. Część z nas przestawiła się już się już na kalendarze w telefonach czy w skrzynce mailowej, które wysyłają powiadomienia i  współpracują z wieloma aplikacjami, dzięki którym można mieć przy sobie prawdziwy kombajn do zarządzania czasem. 


Przeczytaj także: Jak zorganizować czas?


Jednak wiele osób uważa, że zwyczajne papierowe kalendarze są niezastąpione. Oprócz oczywistego kryterium wyboru, jakim jest wygląd i funkcja kalendarza, liczy się także jego układ – musimy wiedzieć, czy wolimy kalendarz tygodniowy, czy kalendarz o układzie miesięcznym albo czy lubimy duże kartki przy każdym dniu, które umożliwiają robienie notatek. 

Tradycyjne kalendarze biurkowe stojące dzieli się na poziome i pionowe. Najczęściej są to produkty typu piramidka. Wśród nich znajdziemy wiele wzorów, więc nawet tradycyjna wersja nie musi być nudna. Na rynku są kalendarze z pięknymi ilustracjami, motywującymi hasłami, zabawnymi historyjkami, żartami, a nawet… kalendarium alergenów. Z całą pewnością każdy może wśród nich znaleźć coś, na co przyjemnie będzie mu patrzeć przez 12 miesięcy w roku.

Kalendarz biurkowy z Kotem Simona

Uniwersalną propozycją dla wszystkich z poczuciem humoru jest dowcipny kalendarz Kota Simona z miesięcznym układem stron. Będzie też doskonałym prezentem dla wszystkich kociarzy. Jak wiadomo, każdy z nich w Simonie odnajduje siebie…

Kalendarz biurkowy z notesem

Kalendarz biurkowy może też łączyć w sobie cechy dwóch produktów – kalendarza i notatnika. W takim bardzo praktycznym kalendarzu można robić notatki oraz zaznaczać ważne dane dołączonymi do niego kolorowymi zakładkami. Są też dodatkowe, poręczne karteczki samoprzylepne do notowania, a także długopis z możliwością grawerowania. 

Fotokalendarz biurkowy

Dla tych, którzy uwielbiają rodzinne zdjęcia, idealny na biurko będzie fotokalendarz. Co ważne, za efekt końcowy odpowiedzialny jest jego użytkownik, który, wykorzystując odpowiednie szablony, może go dowolnie zaprojektować. Takie zajęcie umożliwi uporządkowanie zdjęć z mijającego roku, na pewno pobudzi kreatywność, a finalny efekt może też być sympatycznym upominkiem dla kogoś bliskiego. 

Kalendarz wieczny

Dzięki pomysłowym rozwiązaniom można ten kalendarz wykorzystywać rok w rok, bez konieczności kupowania nowego egzemplarza.  W zestawie znajduje się 7 kart i 3 karty miesięcy, które odpowiednio układane wskazują aktualną datę. Dodatkowo na jego wierzchniej szklanej tafli użytkownik może zapisywać zmywalnym markerem ważne dla siebie notatki – obowiązki, spotkania, daty urodzin. W zaznaczaniu ważnych dat pomogą też dołączone do zestawu różnokolorowe magnesy. Jego prosty, elegancki design jest ponadczasowy.