Data modyfikacji:

Kanibalizm w roli głównej

Horror jako gatunek filmowy bazuje na kilku fabularnych schematach. W kolejnych filmach pojawiają się duchy, mumie, zombie, potwory, a także opętania i wiedźmy. Najpopularniejsze są te filmy, w których pojawiają się nadprzyrodzone zjawiska, a prawdziwi miłośnicy horrorów lubują się w produkcjach klasy B. Jednak największe obrzydzenie w odbiorcach wywołują produkcje z kanibalizmem w roli głównej. Oto dwie z nich, które podejmują temat w zupełnie różny sposób.
(fot. kulturaliberalna.pl)

„Raw”/”Grave”

W zależności od części świata film ten widnieje pod różnymi tytułami. Jego premiery w Polsce możemy spodziewać się dopiero jesienią, jednak pierwsze seanse światowe kino ma już za sobą. Film to opowieść o nastolatce, która wybiera się na studia weterynaryjne. Surowe i tradycjonalistyczne akademickie środowisko zmusza młodą wegetariankę do skosztowania mięsa. Ten moment zmienia całe jej życie- dziewczyna zostaje kanibalem.
(fot. film.org.pl)

Krytycy są zachwyceni filmem, natomiast pozostali widzowie w trakcie seansu przeżywają katusze. Produkcja jest tak drastyczna, że określa się ją jako „obrzydliwą”. W jednym z kin w Los Angeles do biletu na film dodawano torebkę na wymioty. Z jednej strony to akcja marketingowa, z drugiej- wiele osób w trakcie seansu opuszcza salę, zdarzyło się też kilka omdleń. To niewątpliwie jedna z najdrastyczniejszych produkcji w ostatniej dekadzie.

Santa Clarita Diet

(fot. dzikabanda.pl)

To nowa produkcja Netflixa, która przeniesie nas na amerykańskie przedmieścia. Poznamy historię Sheily, która jest typową amerykańską żoną i matką. Wszystko się zmienia, kiedy pewnego dnia kobieta staje się kanibalem. Co powiecie na to, że dodatkowo odkrywa, że jest martwa? Ta nietypowa produkcja Netflixa będzie pozbawiona typowych drastycznych scen w stylu horroru. Serial będzie czarną komedią, która zostawi dużo miejsca na egzystencjalne i moralne wątpliwości. Główna bohaterka zamiast wyjść na ulicę i zjadać ludzi zachowa pozory normalności przechodząc na dietę ludzką. Serial będzie zawierał w sobie ogromną dawkę groteski i absurdu. Jego premiera odbyła się w lutym tego roku.
Tekst: Nadia Pietrzak