Data modyfikacji:

Karaiby – wyjazd marzeń?

Być może dotychczas Karaiby brzmiały dla was bardzo egzotycznie, ale czasy się zmieniły – dalekie wyjazdy za granicę nie są już niczym trudnym i niczym nieosiągalnym. Aby wybrać się na egzotyczną podróż po wyspach Morza Karaibskiego wystarczy tylko odrobina wysiłku!

Karaiby – wczasy marzeń

Urlop na Karaibach być może do najtańszych nie należy, ale na pewno widoki są tego warte. Jeżeli uwielbiasz wylegiwać się na plaży z drinkiem w ręce, to te wyspy są dla ciebie. Jeżeli lubisz aktywnie spędzać wolny czas – Karaiby również dostarczą ci wrażeń! To miejsce idealnie nadaje się dla żeglarzy, surferów, oraz płetwonurków. 

Lubisz żeglować?

Jeżeli na powyższe pytanie odpowiedziałeś twierdząco to z pewnością musisz wybrać się na Karaiby. Wczasy na łódce to wspaniała zabawa nawet dla tych, którzy o żeglarstwie nie mają bladego pojęcia! W sieci aż huczy od świetnych ofert rejsów turystycznych. Do wyboru mamy kilka możliwości. Dla najbardziej leniwych proponujemy typwe rejsy turystyczne dużymi liniowcami, bądź też mniejszymi żaglówkami z kapitanem. W takim wypadku nie będziemy musieli niczym się przejmować, a kapitan i jego załoga dopilnują, abyśmy odpowiednio wypoczeli podczas wakacji. 
Druga opcja jest przeznaczona dla tych, którzy wprawdzie nie znają się na żeglarstwie, ale chcą pomóc. Wielu sterników szuka załogantów do pomocy podczas rejsu – wiedza nie jest wymagana, wymagane są natomiast ręce chętne do pracy. Kapitan nauczy nas podstawowych węzłów, obycia na jachcie i kilku żeglarskich trików.

Ostatni wariant to oczywiście wariant dla zapalonych żeglarzy. Doświadczony sternik nie będzie miał problemu z wynajęciem jachtu na Karaibach. Potem już tylko wystarczy zaopatrzyć się w dobrą mapę i wypłynąć!

A może plaża?

Oczywiście Karaiby to raj nie tylko dla żeglarzy. Bardziej statycznym turystom proponujemy główne ośrodki turystyczne mieszczące się na Dominikanie, Kubie, Barbados czy Martynice. Kierunek ten jest na tyle popularny, że prawie na każdej z Wysp Karaibskich znajdziemy przyzwoity hotel i węzeł turystyczny!
Tekst: Jakub Spiryn

Przeczytaj również