Klawiatura numeryczna — praktyczny dodatek do laptopów

Każdy laptop ma wbudowaną klawiaturę. Nie jest ona zła — wręcz przeciwnie, można śmiało stwierdzić, że taki zestaw spełnia wymagania użytkownika, który ją kupuje. Jednakże często w trakcie użytkowania, szczególnie małych, mobilnych netbooków, powstaje potrzeba posiadania klawiatury numerycznej. Co zrobić? Wymieniać sprzęt? Ale po co! Można zawsze dokupić niezbędne narzędzie. Klawiatura numeryczna bezprzewodowa nie jest drogim urządzeniem, a jakże może ułatwić pracę osobom uprawiającym wymagające zawody.

Dawniej, gdy laptopy były duże  miały 15–17 cali, ich wnętrze kryło wiele gadżetów, duży touchpad, klawisze specjalne, a klawiatura numeryczna była niemal standardem. Jednak potrzeby i trendy się zmieniały, a na rynek zaczęły trafiać komputery z bardzo małymi ekranami  10, 12 cali. Z racji takich miniaturowych wymiarów ciężko było wewnątrz zmieścić jeszcze klawiaturę numeryczną, dlatego ograniczono się do tej podstawowej z klawiszami, na których są wypisane cyfry znajdujące się nad literami.

Dla osób, które korzystają z laptopów w celach rozrywkowych, nie stanowi to żadnego problemu. Sprawa jednak komplikuje się, gdy wykonuje się zawody, w które na stałe wpisane są liczby. Są nimi chociażby zawód księgowego, bankiera, analityka danych czy web dewelopera. Dodatkowo liczy się tutaj szybkość wprowadzania danych, aby nie spędzić całego dnia nad komputerem, wpisując kolejne formuły do Excela czy innych programów z arkuszami kalkulacyjnymi.

Co zrobić w takiej sytuacji? Zrezygnować z małego, wygodnego i lekkiego laptopa i kupić nowy, większy? Ależ skąd! Nie ma takiej potrzeby, wystarczy sięgnąć po klawiaturę numeryczną USB. Łatwy interfejs pozwala na szybkie wykrywanie dodatkowego sprzętu w twoim komputerze, nie musisz zatem korzystać z klawiatury, w którą wyposażył cię producent sprzętu.

 A jak wygląda kwestia kosztów? Naturalnie są one mocno zróżnicowane, bo wiele klawiatur ma dodatkowe funkcje  miejsce na nadgarstek, dodatkowe klawisze, sterowanie głośnikami. Jedne są bezprzewodowe, inne podpinane do USB. Jest tyle możliwości, ile zostało kiedyś zdefiniowanych potrzeb.


Klawiatura numeryczna — jak ją wybierać?

Oczywiście przyjrzeliśmy się kilku najpopularniejszym klawiaturom numerycznym dostępnym na rynku. Jedne są obsługiwane na kablu, inne bezprzewodowe. Małe, większe, podświetlane czy bez takich dodatków. Każdy bez problemu znajdzie taki sprzęt, który będzie dla niego odpowiedni. Klawiatura numeryczna USB nie jest też drogą inwestycją.

Najtańsze modele można kupić za mniej niż 100 złotych. A najdroższe? Nie ma limitu  jak to bywa w branży IT. Jednak nie zawsze te najdroższe będą dla ciebie najlepsze. Uniwersalna średnia półka bez problemu spełni oczekiwania księgowych czy analityków danych.

LogiLink ID0120

Jest to jedna z ciekawszych opcji  klawiatura numeryczna bezprzewodowa. Zwarta płaska obudowa i wysokiej jakości materiały tworzą solidną całość, po którą warto sięgać. Małe rozmiary zapewniają mobilność, łatwe przemieszczanie się czy nawet przechowywanie sprzętu, a solidna podstawa  komfort użytkowania na co dzień.

Niski skok klawiszy gwarantuje cichą i komfortową pracę. Klawiatura numeryczna umożliwia łączność bezprzewodową, możemy więc zapomnieć o plątaninie kabli. Urządzenie można nabyć w atrakcyjnej cenie, co czyni z niego idealną propozycję dla użytkowników ceniących sobie jakość w rozsądnych cenach.

 

Lenovo ThinkPad USB Numeric Keypad

Tradycyjna konstrukcja o wysokim profilu klawisza i miękkim skoku przekonuje solidnością wykonania i uniwersalnym wzornictwem. Ta klawiatura numeryczna USB doskonale sprawdzi się podczas obsługi arkuszy kalkulacyjnych i innych aplikacji, z których korzystają chociażby księgowi w laptopach pozbawionych prawej strony klawiszy.

Dodatkowe podparcie dla nadgarstka oraz odpowiedni kąt podstawy klawiatury zapewnią komfort nawet podczas długotrwałej pracy. Kabel o długości jednego metra umożliwi dogodne usytuowanie urządzenia.

Sandberg Wireless Numeric Keypad 2

Ciekawa propozycja zamknięta w zwartej obudowie. Znakomicie nadaje się do oszczędnego stylu biurka czy niewielkich powierzchni. Tradycyjna konstrukcja sprawia, że klawiatura numeryczna bezprzewodowa z wysokim profilem klawisza zapewnia komfort naszym palcom nawet przy długim i monotonnym wstukiwaniu kolejnych cyfr.

Umożliwia bezprzewodową kontrolę nad komputerem. W lewym górnym rogu umieszczono diodę sygnalizującą pracę klawiatury. Klawiaturę numeryczną Sandberg można nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie, co czynią ją bardzo dobrą propozycją dla użytkowników ceniących sobie trwałość produktu i niewysokie koszty zakupu.

 

LogiLink ID0059

Proste urządzenie, znacznie ułatwiające pracę z oprogramowaniem biurowym na małych laptopach pozbawionych klawiszy numerycznych. Klawiatura numeryczna USB ma niski skok klawiszy, a dodatkowo jest częściowo wykonana z silikonu, co uodparnia ją na kurz, brud, a także delikatne zalania  tym samym idealnie sprawdzi się w pracy w biurze, gdzie najczęściej dochodzi do nieszczęśliwych wypadów z kawą w roli głównej.

Oprócz klawiszy numerycznych została także wyposażona w strzałki oraz klawisze z funkcjami tekstowymi (Home, End, Pg Up/Down i tym podobne). Ma wygodny zwijak, który ułatwia transport w torbie i zapobiega plątaniu się kabli.

A4 TECH Klawiatura A4Tech X7-G100

Jest to urządzenie przeznaczone raczej dla graczy, mogące pełnić funkcję klawiatury numerycznej. Klawiatura firmy A4Tech została zaprojektowania z myślą o graczach i widać to na pierwszy rzut oka. Surowy design w połączeniu z wyróżnionymi klawiszami do gry i niskim profilem klawiszy daje bardzo atrakcyjny efekt.

Jako niewielkie urządzenie, często przemieszczane na biurku zostało ono dodatkowo uodpornione na zalania, co jest nieocenioną zaletą. Sprzęty od A4 TECH zawsze charakteryzują się trwałością i wysoką jakością, ale idą one w parze z wysoką ceną, chociaż w przypadku takich rozwiązań niekiedy nie stanowi ona przeszkody.

Niezależnie od tego, w jakim celu kupujesz klawiaturę numeryczną  czy będzie ci potrzebna do pracy, czy może po prostu do grania, ważne jest, że rynek sprzętu komputerowego umożliwia dodatkowe wyposażenie! Gdyby nie takie udogodnienie, osoby, które w pracują na cyfrach, arkuszach kalkulacyjnych lub wklepują różne regułki, musiałyby nieźle się wyćwiczyć w nawigowaniu klawiszami numerycznymi nad literami.

Nie są one zbyt wygodne przy długotrwałym wprowadzaniu dużych liczb, lecz podobno nie ma rzeczy niemożliwych. Jednocześnie jednak zadajmy sobie proste pytanie  czy w życiu nie chodzi o to, by ułatwiać sobie wykonywanie różnych zajęć? Klawiatura numeryczna USB jest niekiedy bardzo istotnym i niezbędnym dodatkiem.

Wykonując takie zawody, jak księgowy, bankier czy nawet analityk danych, te kilka dodatkowych klawiszy, których nie znajdziemy na małych laptopach, mogą przyspieszyć pracę, a także pozwolą uniknąć błędów mogących powstać w wyniku błędnego kliknięcia danej cyfry. A skoro klawiatura numeryczna bezprzewodowa kosztuje tyle, ile dobry obiad, to chyba nie trzeba przekonywać was do zakupu!

Podobne artykuły

Ostatnio dodane artykuły