Data modyfikacji:

Kolejna ekranizacja „Sin City” – tym razem serial

Świetna wiadomość dla fanów komiksów Franka Millera. Jeżeli podobały wam się filmy na podstawie „Sin City: Miasto Grzechu” to z pewnością ucieszy was fakt, że Miasto Grzechu pojawi się po raz kolejny w telewizji – tym razem jako serial.
(źródło: Sin City: Miasto Grzechu)

Wszystko to za sprawą Dimension i The Weinstein Company, dwóch spółek, które postanowiły dać nowe życie kultowemu komiksowi Franka Millera. Za reżyserię pilotowego odcinka odpowiedzialny jest Len Wiseman, znany chociażby z „Underworld” czy „Szklanej pułapki 4.0”. Za scenariusz nowego serialu odpowiadać będzie Glen Mazzara, który wcześniej pracował przy takich produkcjach jak „The Walking Dead” i „Miasto Gniewu”. Kto wystąpi w rolach głównych? Tego jeszcze nie wiemy.
(źródło: Frank Miller - Sin City)

Jak zapowiadają producenci, serial będzie zupełnie inny niż filmy, które dotychczas mogliśmy zobaczyć. W nowej odsłonie „Sin City” poznamy nowych bohaterów, nowe historie i nowe miejsca z tytułowego miasta grzechu. Najprawdopodobniej wydarzenia z serialu nie będą się przeplatały z tymi, które pojawiły się dwóch poprzednich ekranizacji. Producenci chcieli stworzyć coś zupełnie nowego i unikatowego.

Wielką niewiadomą jest również stacja telewizyjna, w której mają pojawić się pierwsze odcinki nowego serialu. Spekulacje krążą wokół Starz, które obecnie wyświetla serial „Amerykańscy Bogowie” na podstawie powieści Neila Gaimana, ale są to tylko niepotwierdzone przypuszczenia.
(źródło: Frank Miller - Sin City)

Oryginalny komiks Franka Millera pojawił się po raz pierwszy w 1993 (wydanie Polskie w 2002) i dotychczas ukazało się 7 albumów z serii (ostatni w 2000). Jest to klasyczna powieść w klimatach noir, czarno-białe, kryminalne historie, rozgrywające się w fikcyjnym mieście Sin City. Komiksy odniosły wielki sukces na całym świecie i zdobyły rzesze fanów. Popularność została w końcu podchwycona przez producentów filmowych, którzy w 2005 stworzyli „Sin City – Miasto Grzechu” w reżyserii Roberta Rodrigueza, Franka Millera i Quentina Tarantino. W 2014 raz jeszcze wskrzeszono komiksy Millera w filmie „Sin City – Damulka warta grzechu” (również reżyserowane przez Rodigueza i Millera). Z niecierpliwością czekamy na kolejne doniesienia związane z serialem.
Tekst: Jakub Spiryn