Kreatywne kolorowanki dla mamy i córki

Odkąd tylko istnieje świat, doskonale wiemy, jak ważną rzeczą jest nawiązanie odpowiedniej więzi między rodzicem a dzieckiem, w szczególności w pierwszych latach życia malucha. Utrzymując z dzieckiem doskonały kontakt, nie tylko wychowujemy je, pokazując mu jednocześnie, co jest dobre a co złe, lecz także sprawiamy, że dziecko na swój sposób czuje się potrzebne oraz wie, że jest dla nas najważniejsze.

Jeśli chodzi o dziewczynki, tu niezwykle istotna jest rola mamy. Ta jako pierwsza staje się niejako wzorem dziewczyny, kobiety, z którą można porozmawiać o wszystkim, także o sprawach, o jakich dziewczynka, a w przyszłości młoda kobieta nie porozmawia z mężczyzną… W związku z tym warto odpowiednio zadbać, by taka więź jak najszybciej stała się jak najsilniejsza.

Niestety ciągły pęd czasu czy praca zawodowa nie pozwalają nam na to, by mieć ostatecznie wiele chwil do poświęcenia własnej córce. Dlatego, gdy już mamy takie momenty, wówczas warto je dobrze wykorzystać. A w tym mogą pomóc kreatywne kolorowanki dla mamy i córki.

Jest to przede wszystkim sposób na tak ważne spędzanie wspólnego czasu, ale i pobudzanie wyobraźni i kreatywności. Tak czy inaczej, na takim rozwiązaniu może skorzystać zarówno mama, jak i córka, nie mówiąc już o tym, że zapewnia ono możliwość ciągłego rozwoju. A jakie jeszcze zalety mają kreatywne kolorowanki dla mamy i córki?


Malowanki dla dzieci ‪- rozwój twojego malucha

Należy pamiętać, że malowanie i rysowanie nie tylko pobudza wyobraźnię twojego dziecka, lecz także poszerza jego zdolności manualne. Warto więc zadbać o to, aby twoja pociecha zaczęła rysować już od najmłodszych lat. Niezależnie od sytuacji - jeśli rodzic widzi, że dziecko przejawia chęć rysowania, tym bardziej powinno ono ją rozwijać. Nawet jeżeli twój maluch niechętnie siada do rysowania, to nawet proste malowanki dla dzieci mogą sprawić, że będzie się rozwijać, mając przy tym doskonałą zabawę.

W momencie wyboru malowanki dla twojego dziecka warto zwrócić uwagę, jakimi bajkami się ono interesuje. Czy jest toświnka Peppa, smerfy, a może zaczęła się już fascynacja lalkami Barbie? Malowanki z ulubionymi postaciami sprawią twojemu dziecku dodatkową frajdę ozdabiania ich kolorami.

W tym miejscu warto zadać sobie pytanie, czy pozwalać dziecku malować tak, jak chce, czy dawać mu sugestie, jak powinno się malować dany obrazek. Tu można powiedzieć, że i jedna, i druga zasada jest właściwa. Z jednej strony dobrze jest obserwować poziom kreatywności dziewczynki, a z drugiej - warto czasem jej podpowiedzieć, jaki kolor byłby bardziej odpowiedni. Pamiętaj, że takie sugestie nie tylko wzbogacą rozwój twojego dziecka, lecz także sprawią, że wasz kontakt stanie się jeszcze bliższy.

Rodzaje malowanek dla dzieci

Tych, jak wiemy, jest naprawdę wiele. I nie chodzi tu tylko o wybór postaci, bo mimo że mamy dziś wiele bajek, to producenci kolorowanek dla dzieci zadbali o to, aby fanka każdej z nich mogła mieć kolorowankę ze swoimi ukochanymi bohaterami i bohaterkami.

Na początku warto zwrócić uwagę, czy twoje dziecko woli rysować kredkami, czy na przykład malować farbkami. Oczywiście dla wielu z nas bezpieczniejsze (w szczególności jeśli chodzi o wygląd naszego domu) jest kolorowanie kredkami.

Dlatego też już wiele lat temu powstały malowanki, które po namoczeniu pędzelka wodą uzyskują potrzebny kolor, jaki jest już w kolorowance. Jest to o tyle bezpieczne, że małe dziecko nie używa farb, lecz wody, a i tak ma radość z pięknie namalowanego obrazu. A zatem dla najmłodszych artystek takie rozwiązanie jest jak najbardziej odpowiednie.

Kolorowanki dla dorosłych - lek na stres

Często jest tak, że dziecięca fantazja, wyobraźnia może w przyszłości przerodzić się w prawdziwy talent. Dlatego tak ważne jest, by wnikliwie obserwować nasze dziecko. To, co pokazuje nam ono od najmłodszych lat, może być jego wymarzoną przyszłością.

Wiele dziewczynek kochających rysować i malować od najmłodszych lat staje się później uznanymi projektantkami mody, malarkami, artystkami czy dekoratorkami wnętrz. A zatem mamy kolejny dowód na to, jak dzieciństwo może kształtować naszą przyszłość.

Może być także tak, że nawet jeśli nie zwiążemy swojej przyszłości z malowaniem czy rysowaniem, to mimo upływu lat nadal może sprawiać nam ono przyjemność. Co więcej, w przypadku dorosłych malowanie jest bardzo częstym sposobem na stres i odreagowanie trudów dnia codziennego.

Dlatego też w odpowiedzi na ten problem powstały malowanki dla dorosłych. Te zazwyczaj przedstawiają różne postacie, kwiaty, wzory, pałace - wszystko to, co lubią dorosłe kobiety. Kolorowanie w przypadku dorosłych to, jak już zostało wspomniane, sposób na stres, ale także podobnie jak w przypadku dzieci - możliwość rozwoju i pobudzanie kreatywności. To może być szczególnie ważne, jeśli kobieta miewa codziennie takie same obowiązki w swojej pracy zawodowej.

Kolorowanki dla dorosłych mogą być również okazją do wzmocnienia kontaktów z twoją córką. Możesz na przykład zaproponować zabawę pokolorowania kobiecej postaci, która to zabawa nie tylko sprawi, że się odstresujecie, ale i poczujecie się jak dwie projektantki mody. Możecie także pokolorować wnętrze domu, wtedy automatycznie staniecie się architektami wnętrz, nie zapomnijmy też o motywach kwiatowych - ich kolorowanie zawsze sprawia wiele przyjemności.

Gry kolorowanki - odrobina zdrowej rywalizacji

Samo kolorowanie czy malowanie naturalnie jest przyjemnością, ale czasem warto dodać też szczyptę rywalizacji - oczywiście powinna być ona zdrowa, zwłaszcza w przypadku dzieci. W ostatnich latach powstały tak zwane gry kolorowanki. Mogą one być okazją do doskonałej zabawy, zwłaszcza jeśli masz więcej niż jedną córkę.

Wspólny konkurs na najbardziej pomysłowy rysunek może być doskonałą okazją do spędzenia miłego rodzinnego popołudnia, oczywiście pamiętajmy, że należy docenić kreatywność każdego dziecka. Gry te zazwyczaj są przeznaczone dla dużej liczby graczy i zawierają propozycje wielu rodzajów fantastycznych rysunków. Wybierając taką grę, warto dostosować ją do zainteresowań twoich dziewczynek.

Jeśli między twoimi córeczkami jest różnica wieku lub każda z nich ma inne zainteresowania, to możecie umówić się tak, że pokolorujecie obrazki z ulubionych bajek jednej i drugiej. W ten sposób unikniesz zbędnych kłótni, a także jeszcze lepiej zorientujesz się, co interesuje twoje pociechy. A i one same w przypadku swoich ulubionych bajek będą starały się wykazać jeszcze większą pomysłowością i kreatywnością.


Jak rysować? ,,Normalnie” czy online?

Dziś, w dobie internetu, wszyscy, także dzieci, często zamieniają zwyczajne gry i zabawy na te, które oferuje nam sieć. A w niej, jak doskonale wiemy, jest tego sporo. A zatem warto zadać sobie pytanie - czy pozwolić naszemu dziecko rozwijać się przez internet, czy próbować zastąpić mu komputer tradycyjnymi kolorowankami?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Oczywiście, komputer szkodzi przede wszystkim naszym oczom, dlatego warto pilnować, by dziecko nie spędzało przed nim zbyt wiele czasu. Jednocześnie jednak przy ograniczonej ilości czasu i odpowiednio dobranych malowankach możemy sprawić, że spędzimy z naszymi pociechami cudowny rodzinny czas. 

 dieta gaps

Dieta GAPS - zastosowanie, przeciwwskazania, zasady

2021-07-26
Dieta GAPS, czyli zespół psychologiczno-jelitowy, to sposób żywienia, którego grupa zwolenników wciąż rośnie. GAPS polecany jest w przypadku stwierdzonych zespołów psychologicznych, autyzmu czy depresji. Jej celem jest poprawa życia osoby dotkniętej konkretną przypadłością. Podstawowymi produktami w diecie GAPS jest rosół, kiszonki, warzywa oraz owoce.
stare polskie bajki

Najlepsze stare polskie bajki dla dzieci

2021-07-25
Te bajki oglądał w dzieciństwie każdy nas. Kto nie pamięta przygód Bolka i Lolka, profesora Baltazara Gąbki czy zabawnego Koziołka Matołka? Wiele z tych postaci ma już ponad 50 lat! Stare bajki dla dzieci mają swój niepowtarzalny klimat i przywołują wiele miłych wspomnień. Są ponadczasowe, a dzieci nadal chętnie oglądają przygody bohaterów polskich bajek. Stare polskie bajki dla dzieci to źródło humoru, zabawy, ale też dobrych przykładów - dlatego nadal warto oglądać je ze swoimi dziećmi. Oto lista najlepszych polskich bajek dla dzieci.
regina brett ksiazki

Regina Brett. Książki motywacyjne dla każdego

2021-07-25
Przeżywasz kryzys w życiu osobistym, zmagasz się z chorobą, szukasz pracy lub czujesz, że przyszedł czas na ważne zmiany? Poznaj Reginę Brett – książki motywacyjne, które pisze, są pełne ciepła i mądrych słów, koją oraz pomagają znaleźć i mówić prawdę. Nie rozwiążą problemów, ale dają nadzieję, chęć do życia i wiarę we własne siły.
urban fantasy

Najlepsze książki urban fantasy

2021-07-23
Czytelnicy bardzo często szukają książek wpisujących się w konkretny nurt danego gatunku literackiego, który uważają za atrakcyjny. Może się więc okazać, że miłośnicy fantasy nie będą zainteresowani takimi dziełami, jak „Władca Pierścieni” czy „Wiedźmin”, co jednoznacznie pokazuje, jak rozległy jest to gatunek. Jeśli nie kręcą was bitwy wielkich armii czy quasi-średniowieczny setting, to koniecznie powinniście zainteresować się powieściami urban fantasy, które znacząco wyłamują się z utartych schematów.