Data modyfikacji:

Książka kucharska oparta w całości na „Miasteczku Twin Peaks”

25 lat od wyemitowania ostatniego odcinka „Miasteczka Twin Peaks” David Lynch przywrócił serial w świetnym stylu. Pobudziło to uśpionych fanów, którzy znów przypomnieli sobie o Twin Peaks. Jeden z zagorzałych wielbicieli „Miasteczka Twin Peaks” stworzył książkę z przepisami, która w całości inspirowana jest serialem.
(źródło: Miasteczko Twin Peaks)

Jeżeli jakimś cudem jesteś osobą, którą ominęła zajawka na „Miasteczko Twin Peaks” to spieszymy z podpowiedzią. Akcja toczy się w okół morderstwa Laury Palmer, nastoletniej uczennicy z małego miasteczka Twin Peaks. Zabójstwu towarzyszą bardzo dziwne okoliczności, a w śledztwo zamieszany jest agent FBI, Dale Cooper. Pierwsze dwa sezony powstawały w latach 1990-1991 i po ponad 25 latach „Miasteczko Twin Peaks” zostało reaktywowane i w zeszłym miesiącu pojawiły się pierwsze odcinki trzeciego sezonu. To w wielkim skrócie. Zachęcamy do obejrzenia serialu, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście!
(źródło: Miasteczko Twin Peaks)

Serial Davida Lyncha przez lata nazbierał wielu oddanych fanów, którzy o Twin Peaks wiedzą niemalże wszystko (czasami wydawać by się mogło, że więcej niż reżyser) i z ogromną chęcią tworzyli fanowskie gadżety i dodatki. Wiele scen kręci się w okół jedzenia – głównie są to pączki na komisariacie szeryfa Trumana, albo słynne ciasto wiśniowe w Double R Diner. Nie można zapomnieć jeszcze o fascynacji czarną kawą Agenta Coopera.

Fascynacja jedzeniem w Twin Peaks ujawniła się w książce „Damn Fine Cherry Pie” autostwa Lindsey Bowden, zagorzałej fanki serialu. Znajdziemy tu przepisy na kultowe już ciasto z Double R Diner, ulubione naleśniki Agenta Coopera, koktajle znane z One-Eyed Jack, ale to nie wszystko. Lindsey w swojej książce daje też sugestie, jak urządzić obiad w stylu Czarnej Chaty.
(Lindsey Bowden - Damn Fine Cherry Pie)

Jak wspomina autorka, „Miasteczko Twin Peaks” odegrało dużą rolę w jej dzieciństwie. Serial zaczęła oglądać, gdy miała 14 lat i od tamtej pory jest fanką. Sama zwróciła uwagę na to, jak ważne jest jedzenie w Twin Peaks i to zainspirowało ją do napisania książki na ten temat. 

„Damn Fine Cherry Pie” to nie jedyne twin peaksowe dzieło Bowden. Od kilku lat tworzy również fanowski festiwal utrzymany w klimatach „Miasteczka Twin Peaks”. Nie pozostaje nic, jak pogratulować wspaniałej pasji!
Tekst: Jakub Spiryn
jak oglądać seriale dc

Jak oglądać seriale i filmy DC? W jakiej kolejności?

2021-08-28
Jesteście miłośnikami komiksów DC i z chęcią nadrobilibyście filmy oraz seriale bazujące na opowieściach rysunkowych o Supermanie, Batmanie i pozostałych superbohaterach? Zadanie nie będzie proste, ponieważ liczba produkcji jest naprawdę spora, a do tego cały czas rośnie! W tym tekście postaramy się uporządkować większość współczesnych telewizyjnych oraz kinowych projektów nawiązujących do komiksów wydawnictwa DC.
książki o wikingach

Polecane książki o wikingach

2021-04-28
Wikingowie fascynują miliony osób na całym świecie, które podziwiają ich waleczność, odwagę, styl życia oraz intrygującą mitologię. Nie dziwne więc, że odcisnęli oni aż tak mocny ślad na kulturze. Jest on widoczny zarówno w literaturze, jak i w niezliczonych filmach oraz grach komputerowych. Dla wszystkich fanów wojowników z Północy przygotowaliśmy listę najciekawszych książek o wikingach.
dobre komedie

Najlepsze komedie - ranking dobrych filmów polecanych przez widzów

2021-04-16
Dobra komedia to lekarstwo na zły humor i sposób na miłe spędzenie wieczoru. Niektóre nie tylko potrafią nas rozbawić do łez, ale także zmusić do przemyśleń. Co obejrzeć, aby poprawiać sobie nastrój? Przed wami najlepsze komedie, które koniecznie powinniście zobaczyć. Sprawdźcie, co znalazło się w TOP 20!
najpiękniejsze filmy o miłości wyciskacze łez

Najpiękniejsze filmy o miłości – wyciskacze łez

2021-03-23
Miłość w mniejszym lub większym stopniu jest motorem napędowym większości filmów, jakie trafiają do kin i serwisów streamingowych, jak Netflix czy HBO GO. Czasami jest piękna i porywająca, innym razem zaś zabawna lub dramatyczna. W tym zestawieniu przyjrzymy się najlepszym wyciskaczom łez kręcącym się wokół tematyki miłości – wszelakiej.