Data modyfikacji:

Ciekawe książki dla dzieci: ranking top 10

Zastanawiasz się, jak zachęcić swoją pociechę do czytania? Pomogą w tym ciekawe książki dla dzieci. Sprawdź ranking najpiękniejszych książek dla dzieci. Znajdziesz w nim wiele mądrych i wartościowych pozycji.

książki dla dzieci ranking

1. Przygody Kapitana Majtasa (Dav Pilkey)

Jeżeli do tej pory nie dane było ci słyszeć, jak twoje dziecko wybucha głośnym śmiechem przy lekturze, to przygotuj się na zupełnie nowe doświadczenie. „Przygody Kapitana Majtasa” to w istocie perypetie dwóch czwartoklasistów, George’a i Harolda.

Niepozorni chłopcy mają kreatywne głowy, dzięki którym tworzą wyjątkowe komiksy. Naturalnie same „Przygody…” to także komiks – okraszony gigantyczną porcją urzekających żartów, czasem ironią, a przede wszystkim… jedną, wielką głupawką! Jeżeli szukasz fajnej książki dla dzieci z dawką hmoru, to propozycja idealna.

2. Ta potworna wojna. Ale historia… (Grażyna Bąkiewicz)

Jeśli wyjątkowo cenisz sobie wartościowe książki dla dzieci, które nie tylko wciągną smyka, ale pomogą mu zrozumieć historię, to idealną pozycją jest „Ta potworna wojna. Ale historia…”.

To opowieść o grupie nastolatków, która przenosi w czasy II wojny światowej. Fakty i ciekawostki historyczne przekazane są w prosty, humorystyczny sposób. Idealna i mądra książka dla dziecka, które zaczyna interesować się przeszłością.

3. Roblox. Encyklopedia postaci (Alexander Cox)

Jeśli klasyczne, nawet najpiękniejsze książki dla dzieci nie są ciekawe dla twojej pociechy, bo woli spędzać czas przy konsoli, to i na to znajdzie się rozwiązanie. Żadne dziecko, a zwłaszcza młody, zapalony gracz, nie oprze się książce: „Roblox. Encyklopedia postaci”.

To prosty przewodnik, dzięki któremu twój syn czy córka pozna największe tajemnice tego fikcyjnego świata, a przede wszystkim – sekrety jego bohaterów. Czy dziecko będzie sięgało po książkę przed snem, przy okazji trenując czytanie? To pewne!

4. Magiczne drzewo. Czerwone krzesło (Andrzej Maleszka)

W rankingu książek dla dzieci nie może zabraknąć serii „Magiczne drzewo” o fantastycznych przygód Filipa, Gabi i Kuki. Całość utrzyma jest w magiczno-fantastycznym klimacie. A o czym jest samo „Czerwone krzesło”?

Zdradzimy tylko odrobinę: wyobraź sobie magiczny dąb, który został zwalony przez burzę. Z drzewa zaczęto tworzyć przeróżne przedmioty, które – jak można się domyślić, zaczęły przejawiać magiczne właściwości…

Przeczytaj także: Maskotki dla niemowlaka - pluszowy przyjaciel dziecka

5. Rysio Raper i zwariowana kiełbasa (Sinikka Nopola, Tiina Nopola)

„Rysio Raper i zwariowana kiełbasa” to pierwszy tom przygód bardzo sympatycznego, a przy tym zwariowanego chłopca oraz jego naprawdę szalonej cioci.

Zarówno pierwsza część, jak i kolejna („Rysio Raper i makaronowa głowa”) to wyjątkowo ciekawe książki dla dzieci, które każdemu uczniowi pozwolą zapomnieć o szkolnych obowiązkach i odwrócą uwagę od telefonu czy telewizora. Warto dodać, że pozycja została napisana wyjątkowo przystępnym językiem, więc nawet i ośmiolatkowie na pewno poradzą sobie z lekturą.

6. Dziennik cwaniaczka (Jeff Kinney)

Podobno Whoopi Goldberg powiedziała, że cykl „Dziennik cwaniaczka” to fajne książki dla dzieci, które lubią czytać, ale przede wszystkim dla tych, które nie lubią tego robić.

I rzeczywiście – szalone przygody chłopca o imieniu Greg, jego spostrzeżenia, obserwacje i wnioski bardzo szybko zachwycą nawet najbardziej wymagającego, młodego czytelnika. Dlatego w naszym rankingu ciekawych książek dla dzieci nie mogło zabraknąć tej pozycji.

7. Ania z Zielonego Wzgórza (Lucy Maud Montgomery)

Klasyczne, najpiękniejsze książki dla dzieci to coś, czego nie może zabraknąć w naszym zestawieniu. „Ania z Zielonego Wzgórza” urzeknie każdą dziewczynkę w wieku od ośmiu do dwunastu lat.

Przygody obdarzonej gigantyczną wyobraźnią Ani, cierpiącej katusze z powodu swoich ogniście rudych włosów, budzą w małych czytelniczkach empatię już od wielu lat. Na tej książce wychowało już kilka pokoleń – warto więc przekazać tę urzekającą historię dalej.

8. Tajemniczy ogród (Frances Hodgson Burnett)

Kolejny klasyk, który i dziś podbija serca nastolatek. Piękna opowieść o małej Mary, która przyjeżdża do posiadłości swojego wuja. Oczywiście nie spodziewa się, że spotka ją tam wiele przygód, a także tego, że pozna swoich największych przyjaciół.

Urocza, bardzo wartościowa i mądra książka dla dzieci, która zdecydowanie powinna znaleźć się w biblioteczce każdej dziewczynki.

9. Klub latających ciotek (Rafał Witek)

Dzisiejszym dzieciakom trudno sobie wyobrazić wakacje bez dostępu do Internetu. A gdyby dodać do tego wieś, stare ciotki i kuzynkę, która pozjadała wszystkie rozumy?

Jak łatwo się domyślić, wyjdzie z tego sporo dobrego. Ta książka zdecydowanie należy do najciekawszych książki dla dzieci.

10. Kacper dorasta. Niezbędnik dorastającego chłopca (Monica Peitx)

Jaką książkę dla dzieci wybrać? Ranking zamykają przygody Kacpra, dziewięciolatka, który właśnie wkracza w nowy etap swojego życia – zaczyna bowiem dojrzewać. Każdy chłopiec, który będzie czytał o jego przygodach, z łatwością będzie mógł się z nim identyfikować.

Ta pozycja to encyklopedia wiedzy o dojrzewaniu, podana w bardzo zabawny sposób. Warto nadmienić, że na rynku jest także „Maja dorasta. Poradnik dojrzewającej dziewczynki”.