Data publikacji:

Najlepsze książki dla rocznego dziecka

Z magicznym światem książek warto zapoznawać dziecko już od pierwszych miesięcy jego życia. Jeśli nie wiesz, które pozycje będą dla maluszka najbardziej atrakcyjne i rozwijające, to mamy dla ciebie kilka naprawdę ciekawych podpowiedzi. Sprawdź, jakie książki dla rocznego dziecka są warte uwagi.

najlepsze książki dla rocznego dziecka

Polecane książki dla rocznego dziecka

Kolorowe książki dla rocznego dziecka są znakomitym sposobem na wspieranie rozwoju malucha i budzenie w nim zainteresowania literaturą od najmłodszych lat. Na rynku znajdziesz mnóstwo propozycji dla najmłodszych. Zobacz, jakie będą najlepsze książki dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z literaturą.

  1. Bardzo głodna gąsienica
  2. Co wokoło
  3. Kicia Kocia i Nunuś
  4. Pucio
  5. Moja pierwsza książka
  6. Moje pierwsze 100…
  7. Dobra Książeczka

Bardzo głodna gąsienica, E. Carle

Jeśli chodzi o książki dla rocznego dziecka, to ta jest jedną z bardziej polecanych i najchętniej czytanych. To opowieść o gąsienicy, który wykluwa się z jajka i natychmiast zaczyna przemierzać świat w poszukiwaniu jedzenia. Jedną z największych atrakcji książeczki są dziurki, które można liczyć wraz z dzieckiem – wprowadzając je jednocześnie w świat cyfr.

Seria Co wokoło, L. Olsson, Ch. Ramel

To idealne książeczki dla rocznego dziecka. Każda z pozycji ma inny motyw: w jednej maluszek poznaje części swojego ciała, w drugiej uczy się mówić dzięki wyrazom dźwiękonaśladowczym, jest też pozycja o dniu małego dziecka czy o ubieraniu się.

Seria Kicia Kocia i Nunuś

Seria fantastycznych, bardzo popularnych książeczek o rodzeństwie kotków. Jeśli zastanawiasz się, jakie książki na roczek kupić maluszkowi, to bez zastanowienia możesz sięgnąć właśnie po te pozycje. W trakcie czytania rodzice i dziecko wykonują różne gesty, jest też sporo wyrazów dźwiękonaśladowczych. Bardzo prosta, idealna dla roczniaka książeczka.

Seria Pucio

O Puciu słyszał już chyba każdy rodzic. Jeśli jednak nie należysz do tego grona – koniecznie musisz to nadrobić. Książka dla rocznego dziecka to pierwsza część serii, czyli „Pucio uczy się mówić”. Pozycja koncentruje się przede wszystkim na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych oraz samogłoskach – to właśnie one są bowiem używane przez większość rocznych dzieci.

Książki z serii z Puciem „rosną” wraz z dzieckiem. Z czasem maluch uczy się już mówić, a potem łączyć słowa, by w końcu wzbogacać ich zasób.

Seria Moja pierwsza książka

Nie są to klasyczne bajki dla rocznego dziecka, lecz pozycje, dzięki którym maluszek poznaje świat. W biblioteczce maluszka mogą znaleźć się takie pozycje jak „Moja pierwsza książka o kształtach”, „Moja pierwsza książka o kolorach”, „Moja pierwsza książka o liczbach” czy „Moja pierwsza książka o domach zwierząt”. To mądre książki dla dzieci, które warto mieć w biblioteczce.

Książki Moje pierwsze 100…

„Moje pierwsze 100 słów”, „Moje pierwsze 100 pojazdów” czy „Moje pierwsze 100 zwierząt” to świetne książki dla rocznego dziecka, które pozwalają mu uczyć się wielu nowych słów. Na każdej z dwudziestu czterech stron książeczki znajduje się całe mnóstwo wyrażeń dopasowanych do wieku najmłodszych. Piękna grafika jest wisienką na torcie tych uroczych, edukacyjnych książeczek.

Seria Dobra Książeczka

Jeśli interesują cię książki dla rocznego dziecka, które są sprawdzone przez psychologów i pedagogów, to sięgnij po serię „Dobra Książeczka” To fantastyczne książeczki z przedziałem wiekowym: dla dzieci w wieku od 0-3 miesięcy, dla maluszków od 3-6. miesiąca życia, a także dla „starszaków”, czyli niemowlaków od 6. do 12. miesiąca życia.

Autor: Robert Wojtaś