Data modyfikacji:

Książki Fortnite. Idealny prezent dla fana Fortnite

Wasze dziecko lub znajomy jest miłośnikiem gry Fortnite? W takim razie, czy myśleliście o jakimś prezencie urodzinowym lub wynikającym z innej okazji, który ucieszyłby fana gry studia Epic Games? Do sprzedaży trafiło wiele akcesoriów oraz gadżetów bazujących na tej marce, ale znaleźć także można nawet książki o Fortnite. W tym zestawieniu przyjrzymy się literaturze powiązanej z grą Fortnite.

książki fortnite

Fortnite – co to jest?

Fortnite to sieciowa gra akcji, która zadebiutowała w 2017 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W późniejszych latach tytuł doczekał się wersji mobilnych, a także edycji na pozostałe platformy, jak Nintendo Switch, Xbox Series X|S i PlayStation 5.

Początkowo gra skupiała się na rozgrywce kooperacyjnej dla czterech graczy, lecz kilka miesięcy po premierze twórcy udostępnili darmowy tryb Battle Royale, który sprawił, że produkcja zyskała ogromną popularność na całym świecie, pobijając wszelkie rekordy.

Zabawa w Fortnite polega na tym, że stu graczy bez żadnego wyposażenia zostaje rzuconych na wielką mapę. Ich zadaniem jest zdobycie w jak najszybszym tempie jakiejkolwiek broni, a następnie podjęcie próby wyeliminowania pozostałych uczestników zabawy. Osoba, która jako jedyna zostanie przy życiu, wygrywa cały mecz. Oprawa wizualna dzieła Epic Games utrzymana jest w wesołej, mocno kreskówkowej stylistyce, dzięki czemu tytuł cieszy się uznaniem również wśród młodszych graczy.

Jeśli spodobała ci się gra w tytuł od Epic Games, sprawdź inne gry podobne do fortnite

Książki o Fortnite – jaki mamy wybór?

W sprzedaży dostępnych jest wiele książek poświęconych Fortnite’owi, jednakże większość z nich nie została nigdy przetłumaczona na język polski. Dla osób umiejących czytać po angielsku nie stanowi to problemu, lecz takie pozycje mogą nie przypaść do gustu dzieciakom. Na szczęście rodzimi wydawcy zadbali o to, żeby niektóre tytuły otrzymały tłumaczenie na język polski.

W ofercie znajdziecie przede wszystkim rozbudowane poradniki, które mają pomóc początkującym graczom w zrozumieniu wszystkich mechanik rozgrywki oraz bardziej doświadczonym graczom w maksymalnym wykorzystaniu swoich umiejętności.

Polecane książki dla fana Fortnite

Poniżej znajdziecie kilka publikacji poświęconych Fortnite’owi, które są dostępne w języku polskim. Każdy z tych tytułów możecie kupić za pośrednictwem serwisu Ceneo.pl.

Oficjalny przewodnik Fortnite. Jak rysować 1 i 2

Dwie bardzo kreatywne książki, które służą do nauki rysowania. Twórcy tych przewodników umieścili w środku instrukcje dotyczącą szkicowania wielu bohaterów znanych z gry oraz występujących w niej broni i innych akcesoriów.

Fortnite. Oficjalny dziennik bojowy

Tutaj również nie mamy do czynienia z typową książką o Fortnite, tylko bardziej rozbudowanym notatnikiem. W „Oficjalnym dzienniku bojowym” gracze mogą zapisywać swoje wyniki z gry, a także masę innych przydatnych statystyk, które pomogą ustalić im, jak bardzo rozwijają swoje umiejętności w trybie Battle Royale.

Fortnite Battle Royale. Przewodnik dla pro-gamera

Prawie dwustustronicowa książka, w której znajdziecie całą masę porad dotyczących rozgrywki w Fortnite Battle Royale. Zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla osób chcących poprawić swoje wyniki w grze studia Epic Games, a także znakomity prezent dla fana Fortnite.

Oficjalny przewodnik Fortnite. Jak przetrwać Battle Royale

Kolejna książka o grze Fortnite, dzięki której będziecie wiedzieli, jak krok po kroku rozwijać swoje zdolności. W „Jak przetrwać Battle Royale” wyjaśnione zostały najważniejsze mechaniki gameplayu oraz jak z nich sprytnie korzystać, żeby osiągnąć przewagę nad oponentami.

Oficjalny przewodnik Fortnite. Stroje 1 i 2

W tych dwóch książkach miłośnicy Fortnite będą mogli przyjrzeć się bliżej najpopularniejszym strojom dostępnym w ich ulubionej grze. Oprócz zdjęć w wysokiej jakości, w książce znajdują się też opisy oraz ciekawostki dotyczące poszczególnych skórek.

Fortnite Battle Royale – Hacks

Tym razem mamy do czynienia z nieoficjalnym poradnikiem dotyczącym rozgrywki. Podobnie jak we wcześniej wymienionych książkach, tutaj również autor opisał, jak radzić sobie na polu bitwy.

Autor: Łukasz Morawski