Niezwykłe zdjęcia z nowej lustrzanki Pentaxa!


Nowo zaprezentowana kompaktowa lustrzanka - Pentax KP, oferuje sporo możliwości jak na swoje rozmiary. Jedną z nowości jest możliwość ustawienia maksymalnej czułości ISO na poziomie 819 200! To wynik absolutnie rewelacyjny, który może zmienić oblicze nowoczesnych lustrzanek. Więcej na temat aparatu możecie przeczytać w naszym artykule.

Jeszcze nie tak dawno firma Ricoh poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowego pełnoklatkowego aparatu. Teraz dowiedzieliśmy się, że niebawem do sprzedaży wejdzie Pentax KP - lustrzanka z matryca APSC zadziwia swoimi gabarytami, ale przede wszystkimi nowymi funkcjami!

Jakość jakiej jeszcze nie było!

Pentax jak już wcześniej wspomnieliśmy zadziwia swoją specyfikacją. Jego matryca posiada rozdzielczość 24 megapikseli, która gwarantuje znakomitą jakość i świetne odwzorowanie obrazu. Jednak najbardziej zaskakuje czułość w jakiej możemy wykonywać zdjęcia. ISO 819 200 to wartość, którą aż ciężko sobie wyobrazić. Jedno jest pewne, nawet w całkowitej ciemności zrobienie dobrego jakościowo zdjęcia będzie jak najbardziej możliwe.

Pancerna obudowa gotowa do podróży

Kompaktowa obudowa została wykonana z metalu i przygotowana tak, aby żadna pogoda nie była jej straszna. Korpus Pentaxa posiada aż 67 uszczelek, dzięki czemu lustrzanka jest odporna na wodę, kurz, pyl a także mróz do -10 stopni Celsjusza. Trzy przyciski funkcyjne dostępne w każdym momencie sprawiają, że korzystanie z aparatu jest czystą przyjemnością.

Pentax stworzył nowy aparat, który jednak mocno czerpie z poprzednich modeli. Swoją budową jak i specyfikacją jest on w stanie nawiązać walkę z lustrzankami Canona i Nikona. Mobilni fotografowie, którzy nie idą na kompromis z jakością, powinni zainteresować się tym aparatem.

Nowy Pentax niebawem pojawi się na półkach sklepowych, jednak na razie ciężko jest ocenić ile będzie kosztował. Jak waszym zdaniem wypada model KP, będzie w stanie pobić swoich największych konkurentów? Na wasze odpowiedzi jak zawsze czekamy w komentarzach.