Data publikacji:

Jak poprawnie wykonać manicure hybrydowy?

Dłonie to wizytówka kobiet. Chciałybyśmy, by ich pielęgnacja oraz uzyskany efekt pozostawał na długo. Większość kobiet z pewnością słyszała o manicure hybrydowym. Od niedawna, nic nie stoi na przeszkodzie aby wykonać go samodzielnie w domu. Jeżeli nudzi nas wizyta u kosmetyczki lub po prostu zabiera nam to zbyt dużo czasu lub pieniędzy, zachęcamy do zakupu odpowiedniego zestawu do manicure i do wykonywania hybryd w domu! Zapewniamy, to nic trudnego. Jedyne czego wymagamy przed przystąpieniem do malowania paznokci lakierami hybrydowymi to uśmiech, odrobina cierpliwości i po kilku malowaniach dojdziemy do wprawy niczym profesjonalistka!

Podstawowy zestaw 

Podstawowy zestaw do manicure, którego potrzebujemy by zacząć  
  • baza, czyli base coat;
  • nabłyszczacz, czyli top coat;
  • lakier, czyli color coat;
  • lampa UV;
  • cleaner;
  • aceton;
  • pilniczek;
  • blok polerski;
  • waciki bezpyłowe;
  • zestaw do usuwania skórek.

Wszystkie potrzebne produkty do manicure i pedicure znajdziesz
TUTAJ.

Jest to podstawowy zestaw do manicure, od którego powinnyśmy zacząć jeśli planujemy wykonywanie hybryd w domu. 

Całkowity koszt jest bardzo zróżnicowany, ze względu na wiele firm oferujących swoje produkty, aczkolwiek w okolicach 250zł powinny wszystkie koszty się zamknąć. 

Patrząc na ceny oferujące przez kosmetyczki, szybko zauważymy zwrot kosztów wykonując manicure w domu.

Jak wykonać manicure krok po kroku?

Pierwszym krokiem, który powinnyśmy wykonać jest dokładnie to samo, co przy zwykłym malowaniu paznokci. 

Nadajemy odpowiedni kształt paznokciom oraz usuwamy skórki. Dodatkowo, przy manicure hybrydowym zalecane jest delikatne zmatowienie paznokci blokiem polerskim. 

Pierwszego kroku nie powinno się bagatelizować, ponieważ może to wpłynąć na szybsze odpryskiwanie lakieru. 

Kolejną czynnością jest przetarcie paznokci cleanerem. Ten zabieg odtłuszcza płytkę i pozwala ją przygotować do nałożenia lakieru bazowego.

Krok 3 to nałożenie bazowego, przezroczystego lakieru. Należy pamiętać by była to cienka warstwa umiejętnie nałożona, tak by nie dotknęła skórek. Następnie, nastawiamy naszą lampę na 2 minuty i wkładamy dłoń. Czekamy aż lampa się wyłączy i robimy to samo z drugą dłonią.
Krok 5 to słynne malowanie paznokci. Oznacza to nakładanie kolorowego lakieru – zalecamy cienką warstwę. Następnie – ponawiamy czynność z lampą. 

Jeśli uzyskany poziom krycia nas nie satysfakcjonuje, robimy to samo raz jeszcze. Druga, cienka warstwa lakieru i na dwie minuty pod lampę UV .

W następnej kolejności nakładamy lakier nawierzchniowy czyli top coat. Również staramy się to robić ostrożnie, by nie dotknąć skórek. Po nabłyszczaczu – kładziemy dłonie na 120 sekund do lampy. 

Ostatnią czynnością, którą wykonujemy przy manicure hybrydowym jest przemywanie nasączonym wacikiem tłustej warstwy lakieru cleanerem. I voilà!

Malowanie paznokci lakierami hybrydowymi nigdy nie było prostsze! Dzięki utwardzaniu w lampie UV nie musimy czekać, aż wyschną, nie musimy także martwić się odciskami na pościeli! Paznokcie są twarde, świetnie wyglądają, tworzą piękną, równą powierzchnię, są trwałe, a przede wszystkim – wyglądają naturalnie! 

Przy dobrze wykonanym manicure trwałość powinna utrzymać się około dwa tygodnie lub dłużej. Jest to idealne rozwiązanie dla pań, które nie mają czasu co kilka dni poprawiać normalnego manicure, ponieważ trwałość jest rewelacyjna (nawet mycie naczyń im nie straszne!)

Co z lampą? Jaką wybrać?

Na rynku istnieje wiele lamp UV, które są dedykowane lakierom hybrydowym. Najczęściej różnią się one ilością świetlówek. 

Te tańsze (rzędu 30-40zł) zawierają jedną świetlówkę, jednakże przysporzy nam ona tylko dodatkowych problemów, nerwów i mnóstwo zmarnowanego czasu. 

Jeżeli nie jesteśmy cierpliwe – nie powinnyśmy decydować się na taką opcję. Lampa o mocy 36W czyli 4 świetlówkach w środku spokojnie nam wystarczy na wykonywanie manicure hybrydowego w domu.

Jak ściągać paznokcie z lakieru hybrydowego?

Po pewnym czasie nasz manicure nie będzie wyglądał tak perfekcyjnie jak na początku. Jest to naturalną koleją rzeczy.

Aby temu zapobiec, dobrze jest w miarę szybko ściągnąć stary lakier. Nie zrobimy tego tak samo jak w przypadku malowania paznokci normalnymi lakierami. Potrzebny będzie nam do tego aceton.

Jak to robimy? Żeby było nam wygodniej – płatki kosmetyczne nasączone acetonem owijamy w paznokcie i owijamy palce folią aluminiową Czas, który powinno się przeznaczyć na ściąganie lakieru to około 15-20 minut.

Bezpieczne usuwanie hybrydy z paznokci
to bardzo istotna sprawa, zdecydowanie odradzamy zdrapywania starego lakieru.

Kończąc temat samodzielnie wykonywanego manicure hybrydowego w domu warto dodać, że jest to niesamowita oszczędność czasu, niż przy kilkukrotnym malowaniu paznokci normalnym lakierem w ciągu tygodnia. 

Dodatkowo, nie odpryskuje nam tak szybko, jest naprawdę trwały i pozwala zapuścić naturalną płytkę paznokcia oraz oferuje szeroką gamę kolorystyczną. 

Każda kobieta wybierze idealny odcień dla siebie! Osoby, które raz spróbują lakierów hybrydowych mogą być pewne, że pokochają ten sposób malowania paznokci!
Izabela Misiewicz

Przeczytaj również