Mikrodermabrazja w domu – jak ją wykonać?

Mikrodermabrazja to zabieg, który polecany jest przede wszystkim posiadaczkom cer problematycznych. To sposób na pozbycie się zaskórników, tzw. suchych skórek, a także uregulowanie wydzielania sebum. Mamy dobre wieści: wizyta w salonie kosmetycznym to nie jedyny sposób, by uzyskać te efekty. Mikrodermabrazja w domu również jest możliwa!
mikrodermabrazja

Jak działa mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na kontrolowanym ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Głębokość ścierania można dostosować do indywidualnych potrzeb i problemów danej cery.

Wykonanie mikrodermabrazji zaleca się osobom, które borykają się z problemami takimi, jak zaskórniki (poznaj także inne sposoby na zaskórniki), prosaki, rozszerzone pory, trądzik, przebarwienia. Twarz, szyja i dekolt to jednak nie jedyne obszary, na których można wykonać mikrodermabrazję – zabieg ten sprawdzi się praktycznie na całym ciele, eliminując również rozstępy i trądzik.

W gabinecie kosmetycznym, mikrodermabrazja wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia z wymiennymi końcówkami o różnych wielkościach. Mechanizm jednocześnie złuszcza naskórek, a następnie zasysa go do zbiornika.

Efekty mikrodermabrazji

Już po pierwszym zabiegu, można spodziewać się efektów w postaci gładszej, rozjaśnionej cery. Mikrodermabrazja odblokowuje pory, co pozwala na usunięcie kłopotliwych zaskórników, ale i lepsze wchłanianie kosmetyków w głąb skóry.

Mikrodermabrazja działa również odmładzająco: spłyca drobne zmarszczki oraz pobudza syntezę kolagenu w skórze.

Sprawdź kolage w kosmetyce - właściwości i zastosowanie.

Odmiany mikrodermabrazji

Rodzaj mikrodermabrazji zależny jest od materiału, jaki został do jej wykonania użyty. Najbardziej znana pozostaje mikrodermabrazja diamentowa (wykorzystująca nasadki diamentowe). Często można spotkać się także z mikrodermabrazją korundową oraz tlenową.

Mikrodermabrazja w domu – czy to możliwe?

Aby utrzymać optymalne efekty, zaleca się regularne wykonywanie mikrodermabazji. W zależności od obszaru skóry, w gabinecie kosmetycznym zabieg ten może kosztować od 50 do nawet 200 złotych. Na szczęście, możesz zdecydować się na mikrodermabrazję w domu – wykorzystując wygodne urządzenia lub kosmetyki.

Mikrodermabrazja w domu – urządzenia

Dziś praktycznie każda kobieta może zdecydować się na domową mikrodermabrazję z wykorzystaniem wygodnego, kompaktowego urządzenia. Tego typu gadżety są o wiele słabsze niż te wykorzystywane w salonach kosmetycznych, co czyni je jednocześnie bezpieczniejszymi w użyciu.

Domowe urządzenie do mikrodermabrazji kupisz już za 200 złotych – a więc za tyle, ile kosztuje pojedynczy zabieg na twarz, szyję i dekolt w salonie. Pamiętaj, że nawet po zastosowaniu domowego urządzenia złuszczającego, powinnaś nałożyć na twarz łagodzący preparat po mikrodermabrazji.

Mikrodermabrazja w domu – kosmetyki

Jeśli nie chcesz zaopatrzyć się w domowy aparat do mikrodermabrazji, możesz zdecydować się na produkty, które zapewnią ci porównywalne efekty. W tym celu, sięgnij po maski, peelingi i sera, które działają złuszczająco i regenerująco.

Kosmetyki do domowej mikrodermabrazji powinny mieć w składach m. in. kwasy, cząsteczki korundu, czy rozjaśniającą witaminę C. Produktów zapewniających efekt mocnego złuszczenia nie powinno stosować się częściej, niż raz w tygodniu.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który docenią posiadaczki cer tłustych i mieszanych. Drogie wizyty u kosmetyczki to nie jedyny sposób, by poprawić stan problematycznej cery: wypróbuj urządzenia do użytku domowego oraz dobre kosmetyki, które poprawią wygląd twojej skóry.