Data modyfikacji:

Najładniejsze stare piosenki dla dzieci – top 5

Pamiętacie piosenki dla dzieci z naszego dzieciństwa? A może szukacie czegoś starszego dla waszych pociech? Przedstawiamy nasz subiektywny wybór najlepszych i najładniejszych piosenek dla dzieci po Polsku. Znajdź coś dla siebie!

Majka Jeżowska – Wszystkie dzieci nasze są

Hit z 1995, który powinien znać każdy. Majka Jeżowska zasłynęła ze swojego łagodnego głosu i wyjątkowych przebojów dla najmłodszych, przy których bawili się również rodzice. Jeżeli szukacie typowej piosenki dla dzieci po Polsku to ciężko jest trafić lepiej niż na Majkę.

Fasolki – Ogórek

Kolejny stary przebój, którego tekst zna każde duże dziecko. Niestety Fasolki odeszły trochę w zapomnienie. Nie ma się czemu dziwić – słynny „Ogórek” ma już prawie 30 lat! A trochę szkoda, gdyż jest to wspaniała i ponadczasowa piosenka dla dzieci.

Natalia Kukulska – Puszek Okruszek

„Puszek Okruszek” to historia małego pieska, który został darowany jako prezent przez dziadka dla wnuczki. Wspaniała melodia i wesoły tekst to coś, czego każdy z nas szuka w piosenkach dla dzieci. W historii mamy nawet niespodziewane zwroty akcji. Być może trudno będzie w to uwieżyć, ale Natalia Kukulska ma już 41 lat. 

Małe Wu Wu – Indianie na tapczanie

Małe Wu Wu to specjalne wydanie znanego i lubianego zespołu Voo Voo dla najmłodszych. Na płycie znajdziemy aż 14 piosenek napisanych specjalnie dla dzieci. Singiel „Indianie na tapczanie” został skomponowany w całosci przez Wojtka Waglewskiego i zdecydowanie zachęca do przesłuchania calego albumu.

Akademia Pana Kleksa – Kaczka Dziwaczka

Z perspektywy czasu tekst wiersza Jana Brzechwy wydaje się być jeszcze bardziej pokręcony niż te 30 lat temu, kiedy Akademia Pana Kleksa zadebiutowała na ekranach w Polsce. Muzykę do filmu skomponował nie kto inny, a sam Andrzej Korzyński i bardzo słychać na niej wpływy ówczesnej muzyki rockowej i jazzowej. 

Mamy nadzieję, że nasz subiektywny ranking piosenek dla dzieci uprzyjemni wam niejedno popołudnie i podzielicie się nimi z waszymi pociechami!
Tekst: Jakub Spiryn

Podobne artykuły