Data modyfikacji:

Najładniejsze stare piosenki dla dzieci – top 5

Pamiętacie piosenki dla dzieci z naszego dzieciństwa? A może szukacie czegoś starszego dla waszych pociech? Przedstawiamy nasz subiektywny wybór najlepszych i najładniejszych piosenek dla dzieci po Polsku. Znajdź coś dla siebie!

Majka Jeżowska – Wszystkie dzieci nasze są

Hit z 1995, który powinien znać każdy. Majka Jeżowska zasłynęła ze swojego łagodnego głosu i wyjątkowych przebojów dla najmłodszych, przy których bawili się również rodzice. Jeżeli szukacie typowej piosenki dla dzieci po Polsku to ciężko jest trafić lepiej niż na Majkę.

Fasolki – Ogórek

Kolejny stary przebój, którego tekst zna każde duże dziecko. Niestety Fasolki odeszły trochę w zapomnienie. Nie ma się czemu dziwić – słynny „Ogórek” ma już prawie 30 lat! A trochę szkoda, gdyż jest to wspaniała i ponadczasowa piosenka dla dzieci.

Natalia Kukulska – Puszek Okruszek

„Puszek Okruszek” to historia małego pieska, który został darowany jako prezent przez dziadka dla wnuczki. Wspaniała melodia i wesoły tekst to coś, czego każdy z nas szuka w piosenkach dla dzieci. W historii mamy nawet niespodziewane zwroty akcji. Być może trudno będzie w to uwieżyć, ale Natalia Kukulska ma już 41 lat. 

Małe Wu Wu – Indianie na tapczanie

Małe Wu Wu to specjalne wydanie znanego i lubianego zespołu Voo Voo dla najmłodszych. Na płycie znajdziemy aż 14 piosenek napisanych specjalnie dla dzieci. Singiel „Indianie na tapczanie” został skomponowany w całosci przez Wojtka Waglewskiego i zdecydowanie zachęca do przesłuchania calego albumu.

Akademia Pana Kleksa – Kaczka Dziwaczka

Z perspektywy czasu tekst wiersza Jana Brzechwy wydaje się być jeszcze bardziej pokręcony niż te 30 lat temu, kiedy Akademia Pana Kleksa zadebiutowała na ekranach w Polsce. Muzykę do filmu skomponował nie kto inny, a sam Andrzej Korzyński i bardzo słychać na niej wpływy ówczesnej muzyki rockowej i jazzowej. 

Mamy nadzieję, że nasz subiektywny ranking piosenek dla dzieci uprzyjemni wam niejedno popołudnie i podzielicie się nimi z waszymi pociechami!
Tekst: Jakub Spiryn
Prezent dla 5 latka. Gry i zabawki kreatywne

Prezent dla 5-latka. Kreatywne i edukacyjne gry oraz zabawki

2021-05-19
„Prezent dla 5 latka” – to hasło, które wielu rodzicom, wujkom i ciociom może spędzać sen z powiek. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego upominku dla dziecka w tym wieku nie jest prostą sprawą – jeśli podejmiesz decyzję impulsywnie, zamiast radości na twarzy dziecka możesz zobaczyć rozczarowanie. Jakie zabawki dla 5 latka będą zatem na pewno trafione? To proste – wszystkie te, które chowają się pod hasłem „kreatywne”. Mamy dla ciebie listę gotowych propozycji.
Prezent dla siedmiolatka

Prezenty dla siedmiolatka – 10 najciekawszych pomysłów

2021-05-19
Idealny prezent dla siedmiolatka to taki, który bawi, uczy i rozwija. Warto wybierać zabawki, które wpłyną na wyobraźnię, kreatywność oraz logiczne myślenie twojego dziecka. Nie zapominaj również o prezentach, które pomogą mu w kształtowaniu sprawności fizycznej. Nie masz pomysłu na prezent dla swojego dziecka? Spieszymy z pomocą, proponując aż 10 praktycznych upominków.
ponczo do fotelika

Z dzieckiem w samochodzie. Czy warto kupić ponczo do fotelika?

2021-05-18
Szukasz praktycznego akcesorium dla swojego maluszka, które zapewni mu maksymalny komfort podczas podróży samochodem? W takim razie strzałem w dziesiątkę jest ponczo do fotelika! Sprawdź, jak działa i czy warto je kupić!
jaki rower dla 5 latka

Jaki rower dla 5-latka? Jaki będzie najlepszy?

2021-05-18
Spraw dziecku najlepszy z prezentów - rower. Jaki rower dla 5-latka będzie najlepszy? Jak kupić taki pojazd, by cieszył, a nie sprawiał kłopoty? Sprawdź!