Data publikacji:

Najlepsze filmy kryminalne

James Bond, seria „Millenium”, Agatha Christie... Te osoby i nazwy nie są obojętne każdemu wielbicielowi filmów kryminalnych. Sprawdźmy zatem, jakie jeszcze thrillery, filmy szpiegowskie i filmy kryminalne Polskie warto zobaczyć!

Siedem

Thirller z 1995 roku opowiada o serii zabójstw i dwóch policjantach, którzy próbują namierzyć mordercę. Dreszczyku emocji dodaje nietypowy klucz, według którego giną kolejne ofiary. Kim jest morderca i co chce osiągnąć? Sprawdźcie film Davida Finchera!

Pulp Fiction

(Kadr z filmu Pulp Fiction)

Obecność Quentina Tarantino w tym zestawieniu nie powinno nikogo dziwić. Pulp Fiction z 1994 to film kultowy, który powinien być znany każdemu fanowi fimów gangsterskich prosto z Ameryki. Jeżeli jeszcze nie widzieliście tego filmu to koniecznie musicie nadrobić!

Kiler

Klasyczny film kryminalny Polski, a zarazem świetna komedia. Jeżeli w filmach gangsterskich lubicie również dobry humor i świetne dialogi i Kiler jest filmem, który łączy w sobie wszystkie te najlepsze cechy. Występują nieoceniony Cezary Pazura, świetna Małgorzata Korzuchowska, a także doskonały Jerzy Stuhr. 

Operacja Argo


(Operacja Argo)

Zdobywca Oscara z 2012 w trzech kategoriach. Argo to film kryminalny oparty na autentycznych wydarzeniach, które działy się w Teheranie w 1979. Fabuła opowiada o akcji specjalnej amerykańskiego wywiadu, celem której było uratowanie sześciu porwanych zakładników. Akcja trzyma w napięciu od samego początu, aż do końca!

Kingsman: Tajne służby

W komedii Matthewa Vaughana poznajemy służby specjalne, których celem jest zlikwidowanie niebezpieczeńtwa, jakie powoduje szalony naukowiec grany przez Samuela L. Jacksona. Razem z głównym bohaterem przejdziemy przez proces wcielania i szkolenia do tajnego wywiadu o zasięgu międzynarodowym. Bardzo dobra zabawa dla całej rodziny.

Życie na podsłuchu


(Kadr z filmu Życie na podsłuchu)

Ostatnia proponowana przez nas propozycja do nie do końca film kryminalny, a dramat opowiadający o życiu w komunistycznym NRD. Głównymi bohaterami w opowieści są pisarz i jego partnerka, a także agent służb bezpieczeństwa, który ich podsłuchuje. Z czasem ich życia zaczynają się coraz bardziej przenikać co prowadzi do trudnych wyborów i nagłych zwrotów akcji.
Tekst: Jakub Spiryn