Najlepsze klawiatury dla graczy


Klawiatura dla gracza jest niczym instrument dla muzyka. Musi być idealnie dostrojona i mieć niezbędne elementy, które będą pomagać przy długich godzinach spędzonych na rozgrywkach w sieci czy przy ulubionych grach zainstalowanych na dysku. Nie ma tutaj miejsca na błędy, a czas uciekający przy przesyłaniu informacji od sprzętu, którym nawigujemy, do gry jest wręcz wrogiem numer jeden. Dlatego klawiatura do gier nie tylko powinna zawierać specjalne klawisze, lecz także musi być szybka oraz bardzo dokładna. Zobacz, jakie inne cechy powinien mieć tego typu sprzęt.

Na rynku jest wielu producentów sprzętów komputerowych oferujących różne klawiatury oraz inny sprzęt, który jak się okazuje może być pomocny nie tylko w pracy, lecz także w grach!

Niektórzy pomachają głową z dezaprobatą, pytając, po co komu takie dodatki? Jeśli wziąć pod uwagę, że niekiedy kosztują tyle, ile dobrej jakości laptop, może to dodatkowo zniechęcać.

Jednak są ludzie, którzy przy grach się relaksują, na przykład po ciężkim dniu pracy, a także tacy, którzy granie traktują jako zawód. Jak się okazuje, jest to zawód całkiem dobrze płatny. Dlatego odpowiedni sprzęt to podstawa.

Nie patrzymy już tylko na wymagania sprzętowe komputer z odpowiednim procesorem, najlepszej jakości karta graficzna, szybki dysk czy dużo pamięci RAM.

To na dobrą sprawę tylko początek pokaźnej listy wymagań profesjonalnych gamerów. Szybki Internet to element obowiązkowy, ale co ze słuchawkami, myszą czy klawiaturą do gier? Także w tym wypadku nie ma miejsca na losowość i błędy.

Klawiatura do gier to podstawa

Jak można zauważyć po wielu rozgrywkach na tradycyjnym sprzęcie komputerowym, szybka myszka czy wygodna klawiatura mogą bardzo często przemawiać na korzyść gracza.

Ruchy są płynniejsze, decyzje szybko przekazywane są do komputera i odzwierciedlane w komendach wydawanych w samej grze, niekiedy sekundy decydują o powodzeniu.

Dlatego profesjonalni gamerzy, którzy zarabiają na wygrywaniu, lubią pracować na solidnym sprzęcie. Można zauważyć pewną prawidłowość im wyższe stawki, większe wymagania w grze co do sprawności postaci (czy elementów, którymi się steruje), tym lepszy sprzęt wybieramy.

Klawiatura gamingowa jest niczym buty dla żołnierza i nie ma w tym stwierdzeniu przesady. Każdy robi to, co lubi i w czym dobrze się czuje. Dlatego jedni wydają pieniądze na sprzęt komputerowy, inni przeznaczają je na wakacje czy inne przyjemności.

Względem klawiatury gracze mają także wymagania jak wobec chociażby samochodu! Musi ona być bezawaryjna, szybka i łatwa w obsłudze. Wygodna, ergonomiczna, ale bardzo dobrej jakości i z krótkim czasem reakcji.

Klawisze specjalne czy inne dodatki mogą ułatwić walki w licznych grach czy starciach w wirtualnym świecie. Sprawdź zatem, jakie klawiatury dla graczy polecamy zakupić.

Klawiatura do gier ranking pięciu najlepszych

Przy wyborze staraliśmy się stworzyć listę różnych producentów, którzy oferują najlepsze z możliwych rozwiązań. Na rynku nie istnieje jedna polecana klawiatura warta zakupu.

Każda z nich ma inne parametry, inne opcje i dodatki, a cenowo nieznacznie się od siebie różnią. Dlatego wybór sprzętu będzie determinować nie tyle koszt, ile wymagania w grze, dodatkowe gadżety, takie jak podpory pod nadgarstki czy klawisze specjalne.

Sprawdźmy zatem, co znalazło się na naszej liście, a ostateczny wybór pozostawiamy już osobom zainteresowanym.

 

Mad Catz S.T.R.I.K.E. M

S.T.R.I.K.E. M to z pewnością klawiatura dla gracza, która zachwyca swoim designem i kompaktową obudową, charakteryzującą się dużą trwałością i odpornością na impulsywne ruchy, jakich nie brakuje w grach akcji.

Oprócz nietuzinkowego wyglądu oferuje użytkownikom komunikację z urządzeniami za pomocą technologii Bluetooth, zatem będzie świetnym rozwiązaniem dla różnych platform, np. PC/Apple, PS4, Xbox czy SmartTV.

Niski profil klawiszy oraz ich podświetlenie dają atrakcyjne wrażenie estetyczne, a wbudowany optyczny sensor może zastąpić myszkę czy inne urządzenie wskazujące.

Klawiatura gamingowa została też wyposażona w pokrętło do zmiany głośności oraz przyciski multimedialne do obsługi MediaCenter.

Asus Cerberus

Propozycja Asusa to przede wszystkim solidne wykonanie i znakomita ergonomia. Zastosowano tu tradycyjny wysoki skok klawisza oraz wysokie, wyprofilowane klawisze.

Klawiatura gamingowa ma zastosowane od spodu pewne ciekawe rozwiązanie. Znajduje się tam wygodna podpórka pod nadgarstki. Klawiatura wyposażona jest w klawisze multimedialne oraz podświetlanie w kolorze czerwonym.

Połączenie z komputerem odbywa się przez tradycyjny przewód USB, zatem może to ucieszyć tradycjonalistów. Jest to jedna z chętnie wybieranych przez graczy klawiatur, która zapewnia dobry stosunek ceny do jakości.

 

Thermaltake Tt eSports Challenger

Thermaltake także stworzył rewelacyjną klawiaturę do gier. Jest to prawdziwa kombinacja funkcjonalności i wzorowej stylistyki wykończenia.

Ergonomiczny kształt pozwala na wygodne użytkowanie, a tradycyjna komunikacja z komputerem za pomocą kabla USB to atut podczas długich rozgrywek wyczerpujących baterie.

Klawiatura dla gracza została wyposażona w sześć programowalnych klawiszy umożliwiających zapis do osiemnastu funkcji makro, dzięki wbudowanej pamięci 32 KB.

Dodatkowo klawiatura gamingowa ma wiatraczek do chłodzenia rąk podczas długich rozgrywek, który można schować wewnątrz obudowy.

A4Tech Xgame X7-G800V

Propozycja od A4Tech to znakomita klawiatura dla gracza, w którą wbudowano aż 15 dodatkowych przycisków umożliwiających zaprogramowanie makr.

Projektanci specjalnie zaplanowali dodatkowych siedem tak zwanych szybkich przycisków także programowalnych. Najważniejsze przyciski dla graczy zostały wyróżnione specjalną powłoką w kolorze pomarańczowym, a klawisz Windows można wyłączyć zależnie od potrzeb.

Dzięki nowoczesnej budowie i technologii klawiatura X7 G800V jest ośmiokrotnie szybsza od tradycyjnej klawiatury. Jest to klawiatura, która oferuje rewelacyjny stosunek ceny do jakości.

 

Natec Genesis RX22

RX22 to propozycja skierowana do użytkowników oczekujących najnowszych rozwiązań i zadowalającej wytrzymałości w atrakcyjnej cenie.

Genesis RX22 to klawiatura do gier, która jest wyposażona w trzystopniowe podświetlanie klawiszy, ułatwiające ich widoczność w każdych warunkach. Dzięki niskiemu profilowi klawiszy oraz specjalnemu zawieszeniu każdego z nich klawiatura oferuje bardzo cichą i precyzyjną pracę podczas rozgrywek.

Tekstylny oplot przewodu USB doskonale komponuje się ze stylistyką klawiatury, dopełniając przy tym ogólne wrażenie solidności. Jest to solidna propozycja dla graczy, którzy nie chcą nadwerężać domowego budżetu zakupem klawiatury.
Jak widać, każdy producent oferuje coś specjalnego dla graczy. Klawiatury można łączyć w zestawy z odpowiednio czułą myszką czy rewelacyjnymi słuchawkami. Jedno jest pewne oferty dla gamerów są bogate.

Co prawda tego typu dodatki nie należą do tanich, ale czy pasje i zainteresowania zawsze wiązały się z niskimi kosztami? Skoro ktoś potrafi się relaksować przy grach komputerowych, powinien wykorzystać do tego jak najlepszy sprzęt, który jest dostępny na rynku.

Ostatnio dodane artykuły