Naklejki na klawiaturę — praktyczna ozdoba

W życiu liczy się oryginalność, dlatego tak chętnie tworzymy indywidualne zestawy dla siebie. Odnosi się to do naszych mieszkań, samochodów czy dodatków, które nas otaczają. Dlaczego zatem nie odnosić tej zasady do... laptopa? Co prawda niektórzy producenci wypuszczają sprzęt w różnych kolorach, konfiguracjach, lecz nadal nie jest to jeden na milion. Można zaś samodzielnie spersonalizować sobie chociażby klawiaturę.

Komputerylaptopy tablety stały się teraz narzędziem pracy, lecz także sprzętem umilającym czas. Coraz więcej czasu spędzamy ze wzrokiem wlepionym w ekran, stukając palcami w klawiaturę. Na początku nie jest tak źle, gdyż stopniowo przyzwyczajamy się do nowego sprzętu, jednak po miesiącach siedzenia przy tym samym urządzeniu, zaczynamy się nim po prostu nudzić. 

Nawet gdy mamy mnóstwo pracy. Wzrok przyzwyczaja się do koloru obudowy, zdartych klawiszy klawiatury czy uszkodzonych elementów laptopa w wyniku niespodziewanego spotkania z czymś twardym. Nie trzeba od razu zmieniać sprzętu, aby wprowadzić kolor, nieco orzeźwienia i lepszej jakości. Wystarczy tylko zastosować kilka trików, które będą przyjazne dla oka.


Kolorowa klawiatura

Komputer możemy samodzielnie personalizować. W życiu otrzymujemy coraz więcej opcji — tak jak możemy co miesiąc malować felgi w samochodzie na inny kolor, naklejać różne naklejki na karoserię, nie tylko z powodu jej uszkodzenia, lecz tak po prostu — dla zabawy lub podkreślenia swojej wyjątkowości, tak samo możemy zrobić z laptopem.

Do tej pory naklejki na klawiaturę nie były zbyt popularnym dodatkiem. Raczej unikano ingerencji w literki i klawisze, a jedyne naklejki, jakie stosowano, to te z odpowiednim alfabetem (na przykład niemieckim czy rosyjskim), stosowane aby dostosować swój sprzęt do pracy chociażby tłumacza. Obecnie personalizacja laptopa jest powszechnie znana i często stosowana.

Zaczęło się od najmłodszych, którzy na pokrywy swoich laptopów naklejali liczne naklejki z gum do żucia czy kupione w sklepie z ulubionymi superbohaterami. Następnie szli dalej, nie tylko pokrywa była oklejona różnorodnymi printami, lecz także kable, a z czasem również klawiatura.

Początkowo wszystko robiło się dla zabawy, lecz po pewnym czasie zauważono, że pozwala to na odświeżenie starego sprzętu. Dorośli użytkownicy raczej podchodzili do tematu dosyć sceptycznie — bo przecież odpowiedzialnym i poważnym osobom nie wypada stosować kolorowej klawiatury, ale po co się ograniczać? Nieco koloru daje więcej radości.

Naklejki na klawiaturę dla odświeżenia sprzętu

Wiele osób przy składaniu zamówienia na naklejki na klawiaturę zastanawiało się, co się stanie z dodatkowymi klawiszami, które są indywidualnie przygotowywane dla różnych producentów i dla samych laptopów. Na szczęście na rynku jest tak duży wybór, tak różnorodne oferty, że nie ma problemu, aby dostosować wszystko do indywidualnego sprzętu! Nawet klawiatura podświetlana nie stanowi żadnego problemu przy stosowaniu takich naklejek!

Pojawia się też zasadnicze pytanie — kiedy kolorowa klawiatura może być przydatnym gadżetem, a kiedy tylko designerskim dodatkiem? Można to rozpatrywać na różne sposoby. Osoby młode oraz te, które lubią indywidualne podejście, personalizowane dodatki, będą cenić sobie możliwość dostosowania sprzętu do własnych wymagań. Kupując w sklepie komputer, otrzymujemy po prostu narzędzie do pracy. A jak wiadomo — łatwiej jest nam pracować w takim otoczeniu, które jest nam przyjazne. Siły są inne, kreatywność wzbija się na wyżyny, a także radośnie otwieramy pokrywę od laptopa, aby rozpocząć kolejny dzień pracy.

Zdarzają się też sytuacje, kiedy naklejki na klawiaturę okazują się niezbędne. Jest tak w przypadku osób, które przez cały dzień w pracy używają klawiatury — pisarzy, copywriterów, księgowych czy innych specjalistów z branży. Ich klawiatury po długim i jakże intensywnym użytkowaniu stają się zniszczone, przetarte i często po prostu nie widać na nich klawiszy. Inna osoba już nie będzie mogła korzystać ze sprzętu, bo jakość i widoczność literek będzie to skutecznie uniemożliwiać.

Ozdoby na twoją klawiaturę

Jak zatem widać, naklejki na klawiaturę w niektórych przypadkach okażą się zbawienne. Pomocne mogą się też okazać w pracy tłumaczy języków, których alfabet różni się od polskiego i ma znaki szczególne (nie mówimy więc o tłumaczach języka angielskiego, lecz niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego czy chińskiego lub japońskiego). Nie trzeba wtedy wymieniać klawiatury na nową, lecz można pracować na oryginalnej, która jest dołączona do laptopa czy komputera. A gdy klawiatura się znudzi albo tłumacz znajdzie nowy zawód, może po prostu ściągnąć naklejki.

Nie zapominajmy też o najważniejszej funkcji kolorowej klawiatury, bo niezupełnie z myślą o pomocy przy pracy powstały takie naklejki. Chodzi o wzornictwo, design i nową jakość komputera. O kolory, o indywidualność! Dlatego producenci oferują tak wiele sposobów dekorowania laptopów. Od kolorowych (jednolitych) klawiszy po drewno, tekstury czy wzory. Sam proces nakładania takich dekoracji jest bardzo prosty — odpowiedni klawisz odkleja się od zestawu, umieszcza na klawiaturze i zabezpiecza dodatkową warstwą ochronną. Całe oklejanie może zająć nawet pół godziny, lecz efekt końcowy robi pozytywne wrażenie. Od teraz klawiatura jest inna, ciesząca oko i dostosowana do indywidualnych wymagań.

Klawiatura podświetlana — czy i w tym wypadku naklejki będą dobrym rozwiązaniem?

Czy klawiatura podświetlana będzie odpowiednią powierzchnią do doklejania na nią kolorowych naklejek? Co się stanie z cennym światełkiem, które jest elementem stanowiącym dodatkowe wyposażenie laptopa? Czy kolorowa klawiatura z naklejkami sprawi, że ta opcja nam zniknie? Pod osłonką materiału nie będziemy widzieć światełka, które jest tak pomocne podczas pracy w ciemnościach? Nic z tych rzeczy! Naklejki są bardzo uniwersalne, dlatego dostosowane są także do takich gadżetów, jak podświetlana klawiatura, aby nie tracić cennej opcji, w jaką wyposażył nas producent komputera.

Ważna i pomocna wiadomość — gdy już nam się znudzi taka klawiatura lub zniszczy — w końcu jest to tylko materiał ulegający różnym uszkodzeniom, ściąganie naklejek jest dziecinnie proste i nie uszkadza oryginalnej klawiatury! Chociaż jedno też jest pewne. Gdy raz skorzystasz z takiej ozdoby, już zawsze będziesz dekorować swój laptop. Kolorowa klawiatura dodaje radości do codziennej szarości, powoduje, że praca przy komputerze staje się przyjemniejsza. Dlatego jedno wzornictwo będziesz wymieniać na kolejne i tak w kółko. Czy komfort pracy się zwiększa? Czy klawisze są milsze w dotyku? Każdy samodzielnie powinien odpowiedzieć sobie na to pytanie, po tym jak odświeży wygląd swojego laptopa. Jedno jest pewne, śmiało można powiedzieć, że kolor i oryginalny wygląd komputera powodują zawsze uśmiech — nie tylko użytkownika sprzętu, lecz także osób, które przypadkowo na niego spojrzą. Bo życie jest zbyt krótkie, dlatego podkreślaj swój indywidualizm!

Podobne artykuły

Ostatnio dodane artykuły