Niecodzienne akcesoria dla rolkarzy

Uwielbiasz jeździć na rolkach? To świetnie! Ten sport przynosi wiele korzyści nie tylko dla ciała, lecz także dla ducha. Warto jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort, aby jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie jazdę. Na rynku dostępne są dla rolkarzy liczne akcesoria — rolki staną się dzięki nim jeszcze ciekawszym i bardziej efektownym sportem, a niezwykle funkcjonalne gadżety pozwolą wprowadzić liczne udogodnienia. Sprawdź więc, co warto kupić, aby jazda na rolkach sprawiała jeszcze większą przyjemność.

Czy warto jeździć na rolkach?

Z całą pewnością: tak! Sport ten to nie tylko doskonały relaks i sposób na dobrą zabawę, lecz także źródło wielu korzyści dla naszego zdrowia. Po pierwsze, pomaga on szybko i przyjemnie spalić kalorie, więc jest dobrym sprzymierzeńcem w walce z nadwagą i otyłością. Poza tym jazda na rolkach wzmacnia mięśnie nóg, brzucha, pleców i pośladków, modelując w ten sposób sylwetkę.

Aktywność ta podnosi ogólną sprawność fizyczną, poprawia kondycję i koordynację ruchową oraz dotlenia cały organizm i zwiększa jego wydolność.

To świetne zajęcie nie tylko dla dzieci, lecz także dla dorosłych. Na rolkach może jeździć każdy, niezależnie od wieku i kondycji — jest to więc idealny sport, który może uprawiać cała rodzina.

Odblask— w trosce o bezpieczeństwo

Kiedyś jazda na rolkach była przede wszystkim domeną dzieci i młodzieży. Dziś sport ten staje się popularny także wśród dorosłych, którzy też doceniają płynące z niego korzyści. Coraz częściej można więc spotkać osoby jeżdżące wieczorami zarówno w parkach, jak i na ulicach i chodnikach.

Jazda na rolkach po zmroku nie należy jednak do najbezpieczniejszych — widoczność jest ograniczona, więc chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia. Z pomocą przychodzą tu jednak liczne odblaskowe akcesoria — rolki będą dzięki nim znacznie lepiej widoczne.

Zwiększanie naszej widoczności i rozpoznawalności na drodze podczas jazdy jest niezwykle ważne, a naprzeciw tej potrzebie wychodzą liczni producenci odblasków i innych świecących gadżetów.

Mogą być one bardzo różne — najbardziej podstawową propozycją jest lampa diodowa, podobna do tej montowanej przy rowerze. Możesz założyć ją na nadgarstek, znacznie zwiększając tym samym swoje bezpieczeństwo.

Lampy takie są tanie i łatwo dostępne, a ponadto doskonale widoczne z daleka. Ich wadą jest jednak to, że są dość ciężkie i nietrwałe, przez co trzeba je często wymieniać.

Znacznie lepszym rozwiązaniem mogą okazać się tradycyjne odblaski. Są one nieco gorzej widoczne, dlatego powinny być traktowane jako uzupełnienie innego zabezpieczającego ekwipunku lub stosowane w większych ilościach.

Możesz więc zakupić typową odblaskową opaskę na rękę oraz zadbać o inne elementy na kurtce, plecaku lub nawet kasku.

Warto też zaopatrzyć się w świecącą opaskę na czoło, która nie tylko sprawi, że będziesz lepiej widoczny na drodze, lecz także oświetli przestrzeń przed tobą. Może okazać się to bardzo przydatne, zwłaszcza w przypadku nocnej jazdy po nierównej powierzchni.

Świecące kółka do rolek — ciekawy dodatek czy zbędny gadżet?

Świecące kółka do rolek to niezwykle nowoczesna i ciekawa propozycja, która przypadnie do gustu niejednemu miłośnikowi oryginalnych gadżetów. Są one wyposażone w specjalne diody LED, które dzięki specjalnemu mechanizmowi ulegają aktywacji podczas kręcenia się kółek.

Są dostępne w bardzo wielu rozmiarach, przez co nie ma problemu z dobraniem ich do niemal każdego modelu rolek.

Wykonanie z wysokiej jakości materiału sprawia, że są one wytrzymałe i wykazują znaczną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Są przeznaczone głównie do jazdy rekreacyjnej, praktykowanej na ulicach miast oraz w parkach.

Efekt jasnych i mieniących się kolorami kół jest piorunujący i nie można przejść wobec niego obojętnie. Świecące kółka do rolek są jednak elementem, który nie tylko wygląda efektownie, lecz także znacznie podnosi bezpieczeństwo użytkownika podczas jazdy po zmroku.

Dodatek ten zwiększa widoczność i przykuwa uwagę zarówno kierowców, jak i przechodniów, dzięki czemu nie można pozostać niezauważonym, a ryzyko kolizji lub potrącenia znacznie się zmniejsza.

Często stosowanie tego typu elementów postrzegane jest jako typowe gadżeciarstwo. Prawdą jest, że świecące kółka do rolek zapewniają mniejszą widoczność niż typowe lampki diodowe, jednak i tak wywierają pozytywny wpływ na bezpieczeństwo.

Mogą być więc doskonałym prezentem dla młodego miłośnika tego sportu, któremu taki ciekawy dodatek z pewnością się spodoba.

Ochraniacze — ochrona przed kontuzją

Choć jazda na rolkach jest niezwykle przyjemnym i pożytecznym sportem, niestety niesie z sobą duże ryzyko wystąpienia kontuzji. Upadki zdarzają się często i mogą skutkować bardzo poważnymi urazami. Warto się więc przed nimi uchronić, kupując odpowiednie akcesoria.

Jazda na rolkach będzie znacznie bardziej bezpieczna, jeśli dokupimy do nich odpowiednie ochraniacze. Do najpopularniejszych należą te na łokcie i kolana, chroniące przed stłuczeniami oraz bolesnymi otarciami skóry.

Najważniejszym elementem jest jednak kask, który może ochronić głowę przed naprawdę groźnymi urazami. Jest on zalecany nie tylko osobom, które dopiero zaczynają przygodę z jazdą na rolkach, lecz także bardziej doświadczonym rolkarzom, którzy umieją już sprawnie manewrować.

Kask potrafi znacznie zamortyzować upadek, przez co uderzenie w głowę nie będzie aż tak dotkliwe. Musi być on jednak dobrej jakości — należy unikać jak ognia kasków kupowanych w supermarkecie, gdyż mogą one pękać i ulegać zniekształceniom, przynosząc w ten sposób więcej szkody niż pożytku.

Kask powinien też być dobrze dopasowany do rozmiaru naszej głowy. Dobre ochraniacze przydadzą się zwłaszcza dzieciom i osobom początkującym, które jeszcze niepewnie stawiają kroki w butach na kółkach.

Po zakupie kasku, odblasków, świecących kółek do rolek i innych akcesoriówrolki staną się sportem zarówno o wiele bardziej bezpiecznym, jak i o wiele przyjemniejszym i bardziej komfortowym.

Odrobina stylu i funkcjonalności

Uprawianie sportu na świeżym powietrzu bywa czasem problematyczne ze względu na to, że strój sportowy nie zawsze pozwala na przechowywanie w nim drobnych przedmiotów, które są nam potrzebne w życiu codziennym, czyli telefonu, kluczy czy portfela.

Podczas biegu lub jazdy na rolkach trudno jest mieć przy sobie torbę czy trenować w kurtce z kieszeniami, zwłaszcza gdy jest gorąco. Z pomocą przychodzą tutaj liczne torby sportowe, które można zamontować na pasie, czyli tak zwane saszetki biodrowe.

Nie tylko pozwolą one na wygodne i bezpieczne przechowywanie wszystkich drobiazgów, lecz często mają także stylowy, sportowy design. Sprawdzą się świetnie zarówno podczas jazdy na rolkach, jak i przy uprawianiu joggingu czy innych sportów wymagających dużej swobody ruchów.

Możesz także zaopatrzyć się w specjalne pokrowce do rolek, które znacznie ułatwią ci ich transportowanie i przechowywanie. Dzięki tym dodatkom jazda na rolkach stanie się znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza.

Ostatnio dodane artykuły