Nokia 3310 niedługo znów na półkach sklepowych!

Kto pamięta czasy małych, czarno-białych ekranów, dzwonków monofonicznych i gry Snake? Wszystko wskazuje na to, że Nokia wróci do zamierzchłych czasów wydając reedycję kultowego modelu Nokia 3310. Jeżeli ktoś tęskni za tym małym i pancernym telefonem to niech zwróci swoją uwagę na targi Mobile World Congress 2017, bo tam ma się pojawić odświeżona wersja Nokii 3310. A to nie wszystko!
Model 3310 pojawił się w drugiej połowie 2000 i w przeciągu kilku lat uzyskał status kultowego. Był to kiedyś najpopularniejszy telefon firmy Nokia, a w pamięci użytkowników zapisał się jako niezniszczalny. Telefon pochodzi jeszcze z czasów przed erą smartfonów, dlatego na próżno szukać w nim odtwarzacza mp3, kolorowego ekranu, dotykowej klawiatury czy połączenia z internetem. Natomiast bez tych dodatków mogliśmy się cieszyć małym i poręcznym telefonem, którego bateria bez ładowania potrafiła wytrzymać do dwóch tygodni, a konstrukcja była na tyle wytrzymała, że bezproblemowo wytrzymywała upadki nawet z dużej wysokości.

Na targach Mobile World Congress 2017 fińska firma HMD Global (która wykupiła prawa do wykorzystywania marki Nokia) chce zaprezentować nowe wcielenie 3310. Nowe telefony mają kosztować około 200zł (58 euro) i jak na razie twórcy nie chcą zdradzać więcej informacji. Prawdopodobnie zagramy na nich w kultowe gry Snake II czy Space Impact i na pewno dadzą duży rozgłos firmie HMD Global.

To jednak nie wszystko. Ostatnie telefony Nokia powstawały przy współpracy z Microsoftem, lecz zostały w końcu całkowicie wycofane z produkcji. HMD Global wykupił licencję Nokii i zapowiedział, że oprócz modelu 3310 na rynku mają pojawić się nowe smartfony Nokia 6, Nokia 5 i budżetowa Nokia 3, wszystkie działające na systemie Android. Pierwszy z tych telefonów pojawił się na półkach sklepowych w Chinach i cieszy się tam dużym zainteresowaniem. Cena Nokii 6 to około 1075zł. „Piątka” to wersja z nieco mniejszym ekranem i tańsza o około 200zł. Za około 650zł kupimy budżetowy smartfon Nokia 3, o którym na razie wiadomo jedynie, że ma on działać na systemie Android 7.0 Nougat.
Na razie można jedynie spekulować, czy Nokia 3310 podbije po raz kolejny serca użytkowników, czy jednak będą oni woleli iść z duchem czasu i zaopatrzyć się w nowoczesne smartfony. Życzymy Nokii powodzenia na nowej drodze życia!
Autor: Jakub Spiryn