Nokia wraca w wielkim stylu! Dwa nowe telefony jeszcze w tym roku!

Nokia 6 - tak będzie nazywał się nowy telefon Fińskiego producenta. Będzie on działał na najnowszym systemie Android, a jego specyfikacja ma być konkurencją dla innych telefonów. Jest to pierwszy produkt Finów, który nie został wypuszczony pod szyldem Microsoftu. Na temat drugiego urządzenia, więcej napiszemy w drugiej części naszego artykułu.

Nowa Nokia 6 swoją specyfikacją nie będzie odbiegać w żadnym stopniu od konkurencji, 5,5 calowy ekran o rozdzielczości Full HD został delikatnie zakrzywiony, aby nadać nieco więcej charakteru całemu urządzeniu. Bardzo dobry procesor o taktowaniu 1,1 GhZ, 4GB pamięci ram i 64GB wbudowanej pamięci masowej naprawdę robią wrażenie. Co ciekawe przednia kamera będzie miała 8 Mpix, natomiast tylna aż 16 Mpix. Całe urządzenie będzie działać na najnowszym Androidzie 7.0 i już teraz widać, że będzie piekielnie mocne.

Źródło: nokia.com

Fiński producent wraca do gry

Kiedy w 2014 roku Microsoft wykupił dział urządzeń firmy Nokia, nikt nie wierzył, że kultowe telefony tej marki zdążą powrócić na rynek. Warto przypomnieć, że w latach, gdy telefony z dotykowym ekranem nie były jeszcze tak popularne, Nokia święciła największe triumfy. Fiński producent przegapił, jednak nowe rozdanie na rynku telefonów i musiał uznać wyższość takich producentów jak chociażby Apple czy Samsung.

Po kilku latach od tego wydarzenia, firma HMD Global będąca właścicielem Nokii, powraca, aby raz jeszcze spróbować odzyskać dawny prym. Nokia 6 ma być pierwszym krokiem w tym kierunku.
Producent zapowiedział, że w tym roku ma pojawić się jeszcze jeden telefon oparty o system Android, dlatego można podejrzewać, że pojawi się on jednak w Europie, na co czekają najwięksi fani tej firmy. Na temat tego urządzenia nie mamy jeszcze zbyt wielu informacji, ale już teraz wiadomo, że ma być to telefon, który stanie w szranki z nadchodzącym Samsungiem Galaxy S8, a także następcą Iphone’a 7. Zostanie prawdopodobnie wyposażony w niezwykle mocny procesor Snapdragon, natomiast za aparat ma odpowiadać legendarna firma Carl Zeiss.


Opcja dzielonego ekranu nie jest nowością, jednak raczej jest to funkcja systemu operacyjnego, umieszczona w przeglądarce jest czymś niespotykanym. Teraz bez kłopotu można czytać ulubiony artykuł i jednocześnie korzystać z komunikatora np. Messengera. Bardzo przydatna jest również możliwość robienia zrzutów ekranu. Wystarczy wybrać interesujący obszar, kliknąć na niego i gotowe. Zdjęcie zapisze się w specjalnie stworzonej galerii

Żródło: nokia.com/Nokia
Niestety, póki co telefon zostanie wypuszczony jedynie na rynek chiński w przystępnej cenie 250 dolarów. Jednak zainteresowanie nim jest tak duże, że kwestią czasu jest to, kiedy pojawi się w Europie. Czy telefon fińskiego producenta jest w stanie nawiązać bezpośrednią walkę z takimi gigantami jak Apple, Samsung czy Huawei? Czekamy na wasze opinie w komentarzach!