Data modyfikacji:

Podziękowania dla rodziców – 10 pomysłów na prezent

Podziękowania dla rodziców to już weselna tradycja. Nowożeńcy podchodzą do nich różnie – jedni skupiają się jedynie na uroczystym toaście podczas przyjęcia, inni decydują się wręczyć rodzicom szczególny upominek. Mamy dla was 10 propozycji na prezent, który zapadnie w pamięć na całe życie.

Podziękowania dla rodziców – prezenty

  1. Album ze zdjęciami
  2. Drobiazgi z grawerem
  3. Płyta lub pendrive z podziękowaniami
  4. Zagraniczna wycieczka
  5. Prezent handmade
  6. Dyplom dla rodziców
  7. „Oscar” dla rodziców
  8. Koszulki z nadrukiem
  9. Naczynia z grawerem
  10. Elektroniczna ramka

Podziękowania dla rodziców – prezent sam w sobie

Uroczyste podziękowanie rodzicom za trud włożony w wychowanie to tradycyjny element polskiego wesela. Zwykle następuje przed oczepinami, przyjmując bardzo różne wersje: jedni decydują się na prezentację specjalnego filmu, inni wygłaszają mowę. Pewne jest jedno – same podziękowania dla rodziców pary młodej będą dla nich ogromnym wyróżnieniem, dlatego nie warto pomijać tego elementu wesela.

Znalezienie pomysłu na prezent dla rodziców często okazuje się nie lada wyzwaniem. W końcu – chodzi o obdarowanie czterech osób jednocześnie, a ich gusta mogą się od siebie bardzo różnić. Idealne prezenty dla rodziców powinny być piękne, ciekawe, ale i uniwersalne. Takie upominki uświetnią uroczysty moment podziękowań, a także pozwolą wspominać wyjątkowy dzień waszego ślubu przez naprawdę długie lata.

Jaki prezent dla rodziców?

Wśród najczęściej spotykanych prezentów, jakie młodzi wręczają swoim rodzicom na weselu, można spotkać kosze prezentowe i kwiaty. Trzeba jednak przyznać, że to dość przewidywalne upominki; na dodatek, po krótkim czasie, nie zostanie po nich ślad. Rodzicom w dniu waszego ślubu warto podarować coś wyjątkowego – wymowny upominek, który wyrazi wdzięczność nowożeńców wobec rodziców, którzy włożyli mnóstwo serca w ich wychowanie, ale i pomoc przy organizacji wesela.

Podziękowania dla rodziców – prezenty, które zapamiętają!

Oto 10 propozycji na niebanalny prezent dla rodziców. To więcej niż pewne, że będą nimi pozytywnie zaskoczeni. Wybór będzie zależny rzecz jasna od zasobności portfela nowożeńców. Jednak, bez obaw – na naszej liście znajdziecie zarówno ekstrawaganckie, jak i budżetowe propozycje.

1. Pamiątkowy album

Tradycyjny podarunek w postaci albumu ze zdjęciami zawsze jest w cenie. Ciekawym pomysłem na jego skomponowanie może być zestawienie waszych zdjęć z okresu całego życia – od dzieciństwa do teraz. Album warto opatrzyć ciekawymi podpisami oraz specjalną dedykacją dla rodziców.

2. Grawerowane podarunki

Zwykły przedmiot zyska niecodzienne znaczenie, jeśli zostanie ozdobiony spersonalizowanym grawerem. Mogą być to krótkie życzenia lub po prostu – data waszego ślubu. W przypadku mam, sprawdzi się grawerowana biżuteria – naszyjniki czy bransoletki. Ojcowie z pewnością ucieszą się z eleganckich piór z grawerem.

3. Płyta lub pendrive z filmikiem

Film z podziękowaniami dla rodziców warto utrwalić i podarować na nośniku, który przetrwa lata. Jeśli zdecydujecie się na pendrive, warto wybrać elegancki model, dedykowany ważnym okazjom. Płytę CD z filmikiem, warto umieścić w opakowaniu z specjalną, okazjonalną okładką.

4. Zagraniczna wycieczka

Jeśli nie musicie liczyć się z każdą złotówką w dobieraniu prezentów dla rodziców, warto odrobinę zaszaleć i zafundować im zagraniczną wycieczkę. Jeśli znają się i lubią, warto postawić na wspólny wyjazd dla 4 osób. Jeżeli sądzicie, że bardziej ucieszą się z romantycznych wyjazdów we dwoje, wybierzcie dwie różne wycieczki.

5. Podziękowania dla rodziców – prezent handmade

Z drugiej strony, na prezent dla rodziców nie trzeba wydawać fortuny – wystarcza odrobina wyobraźni. Prezent własnej produkcji z pewnością podbije ich serca! Ciekawym pomysłem może być stworzenie rodzinnego drzewa genealogicznego w formie plakatu. Oczywiście, uwzględnijcie w nim obydwie rodziny – w końcu wasze małżeństwo w pewien sposób je połączyło. Do wykonania takiego upominku, przydadzą wam się jedynie: brystol, antyrama, akcesoria do malowania i ewentualnie – zdjęcia członków rodziny.

6. Dyplom dla najlepszych rodziców

Pamiątką, która zawsze będzie wzbudzać ciepłe uczucia, okaże się specjalny dyplom dla rodziców z waszymi dedykacjami. Do niektórych modeli, można dodać samodzielnie dobrane fotografie. Wystarczy wybrać kolor dyplomu, przekazać zdjęcia i treść, a reszta zrobi się sama.

7. Statuetka „Oscara”

Jeśli nie dyplom, to może… Oscar? Taki prezent z pewnością rozbawi waszych rodziców i dumnie będzie prezentował się na półce. Jeśli zdecydujecie się na taki prezent dla rodziców, warto zadbać o odpowiednią oprawę samych podziękowań – najlepiej na scenie i w świetle reflektorów.

8. Koszulki z nadrukiem

Choć to prosty pomysł na prezent, na pewno znajdą się rodzice, których ucieszy. Każdy ojciec z dumą założy koszulkę z napisem „najlepszy tata na świecie”.

9. Pamiątkowe naczynia

Kufle na piwo, kieliszki na wino czy kubki – wybór jest dość spory. Naczynia z pamiątkowymi napisami pozwolą rodzicom wspominać dzień waszego ślubu każdego dnia.

10. Elektroniczna ramka na zdjęcia

Alternatywa dla klasycznego albumu. Ramka cyfrowa z waszymi zdjęciami to gadżet, który ucieszy rodziców idących z duchem czasu.

Prezent dla rodziców od nowożeńców wcale nie musi być nudny. W wyborze warto postawić na zaskakujące upominki, które miłe wspomnienia będą przywoływały przez długie lata. Jak podziękujecie swoim rodzicom podczas swojego wesela?