Data publikacji:

Polecane pralki do każdego domu i mieszkania

Wybór pralki do domu lub mieszkania ma kluczowe znaczenie, ponieważ urządzenie pozwala na zachowanie ubrań w idealnym stanie. W naszym zestawieniu znajdziesz modele, które obecnie cieszą się największą popularnością na Ceneo.pl. Sprawdź polecane pralki do domu i mieszkania.

pralka

Polecane pralki

Jeżeli szukasz dobrej pralki do domu, mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji. Wybrane do zestawienia polecane pralki cieszą się popularnością i dobrymi opiniami wśród użytkowników Ceneo.pl.

 1. Samsung Eco Bubble WW70J5346MW
 2. LG F2J5WN3W
 3. Candy Smart CST
 4. Amica DAW 7123
 5. Electrolux EW6S306SPX
 6. Bosch Varioperfect WLT24440PL
 7. Samsung Addwash Slim WW60K42109W

Jak wybrać dobrą pralkę do domu?

Decydując się na zakup pralki należy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak często robimy pranie, a także ile osób znajduje się w gospodarstwie domowym. Zwykle dla dwóch osób w zupełności wystarczające są pralki ładowane od góry, których ładowność to maksymalnie 6 kg.

Dla większych rodzin polecamy pralki ładowanych od frontu. Do wyboru są wersje z pojemnością od 5,5 kg nawet do 11 kg. Zwykle warto kupić model nieco większy. Dzięki temu do bębna zmieści się większa ilość prania, co przełoży się na mniej cykli, a co za tym idzie wpłynie to na oszczędność energii.

Dobrym pomysłem jest wybór pralki z klasą energetyczną A+, A++ lub A+++. Im więcej plusów, tym niższe zużycie prądu. W skali roku można obniżyć rachunki nawet o kilkaset złotych!

Istotnym parametrem podczas wyboru dobrej pralki jest także jej szerokość. W ofertach sklepów znajdują się małe pralki typu slim, które zmieszczą się nawet w bardzo małej łazience. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć, ile miejsca jest dostępne.

Przeczytaj również: Pralko-suszarka do zabudowy - poradnik i polecane modele

Samsung Eco Bubble WW70J5346MW

Nasze zestawienie polecanych pralek otwiera propozycja idealna dla rodziców. Model od Samsunga jest bowiem wyposażony w blokadę rodzicielską, a także specjalny program do prania dziecięcych ubrań. Aktywna piana usuwa nawet trudne zabrudzenia, a do tego nie niszczy delikatnych materiałów.

Do zalet urządzenia należy także szuflada Stay Clean, która samodzielnie się czyści. Możesz więc zapomnieć o usuwaniu resztek detergentu. Według producenta pralka jest aż o 60% bardziej energooszczędna niż urządzenia klasy A+.

Dane techniczne:

 • klasa energetyczna: A+++
 • ładowność: 7 kg
 • zużycie wody w skali roku: 7400 l

LG F2J5WN3W

Kolejny wśród polecanych pralek model z klasą energetyczną A+++, co jest ogromną zaletą. Wbudowany silnik inwerterowy Direct Drive jest oparty na systemie bezszczotkowym, co przekłada się na bardzo małą awaryjność.

Funkcja „dodaj odzież” umożliwia uzupełnienie brakujących ubrań podczas trwającego cyklu. Pralka dodatkowo wspiera technologię NFC, za pomocą której można wgrać nowe programy prania.

Dane techniczne:

 • klasa energetyczna: A+++
 • ładowność: 6,5 kg
 • zużycie wody w skali roku: 9500 l

Candy Smart CST

Tym razem polecana pralka ładowana od góry. Ma ładowność 6 KG. System KG Detector automatycznie wykrywa ilość ubrań w bębnie i do niego dostosowuje zużycie wody oraz energii. W ten sposób można znacząco zredukować rachunki za prąd.

Pomaga w tym dodatkowo świetna klasa energetyczna A+++. Szerokość urządzenia wynosi zaledwie 40 cm, dlatego bez większego problemu pralka zmieści się nawet w małych pomieszczeniach. Z tego powodu mała pralka automatyczna polecana jest do małych łazienek.

Dane techniczne:

 • klasa energetyczna: A+++
 • ładowność: 6 kg
 • roczne zużycie wody: 8700 l

Amica DAW 7123

Wśród polecanych pralek nie mogło zabraknąć propozycji firmy Amica. Ten model wygląda na dużo droższy niż jest w rzeczywistości, ale producent nieraz już udowadniał, że jest w stanie tworzyć świetne sprzęty w rozsądnych cenach. Ładowność pralki wynosi 7 kg, natomiast klasa energetyczna A+++ nie zużywa dużo prądu.

Technologia Steam Touch powoduje, że ubrania po wyjęciu z pralki nie są mocno pogniecione, przez co ich prasowanie jest dużo łatwiejsze. Urządzenie dysponuje nowym, solidnym silnikiem Logic Drive 2.0 oraz systemem dodawania ubrań podczas trwającego cyklu. Całość dopełnia eleganckie, czarne wykończenie.

Dane techniczne:

 • klasa energetyczna: A+++
 • ładowność: 7 kg
 • roczne zużycie wody: 9900 l

Electrolux EW6S306SPX

Kompaktowa i dobra pralka Electroluxa oferuje system PerfectCare 600, który dobiera czas trwania programu do odzieży. To nie tylko powoduje oszczędność w zużyciu wody, ale również pozwala na zachowanie ubrań w idealnej kondycji. Urządzenie wyróżnia się również cichą pracą. W trybie wirowania pralka generuje 58 dB.

Dane techniczne:

 • klasa energetyczna: A+++
 • ładowność: 6 kg
 • roczne zużycie wody: 9999 l

Bosch Varioperfect WLT24440PL

Solidna polecana pralka przyciąga uwagę kilkoma bardzo ciekawymi rozwiązaniami. Urządzenie przede wszystkim działa bardzo cicho dzięki zastosowaniu silnika Eco Silence Drive. Nowy system VarioPerfect skraca czas prania, aby zaoszczędzić energię.

Zużycie wody jest kontrolowane przez technologię Active Water. Specjalny czujnik rozpoznaje ilość prania. Konstrukcja bębna dodatkowo zapobiega zaciąganiu delikatnych ubrań. Producent zachęca do zakupu dożywotnią ochroną przed zalaniem.

Dane techniczne:

 • klasa energetyczna: A+++
 • ładowność: 6,5 kg
 • roczne zużycie wody: 8800 l

Samsung Addwash Slim WW60K42109W

Bardzo dobrze oceniana pralka Samsunga została wyposażona w silnik inwerterowy, a także bęben Diamond o bardzo charakterystycznej konstrukcji. Takie połączenie zachowuje ubrania w idealnej kondycji, a także przekłada się na małą awaryjność.

System AddWash zawiera specjalny otwór w drzwiczkach umożliwiający dołożenie prania w dowolnym momencie. Samsung w tym modelu zastosował również technologię aktywnej piany oraz Eco Bubble. Nad odpowiednimi parametrami prania czuwa funkcja Fuzzy Logic.

Dane techniczne:

 • klasa energetyczna: A+++
 • ładowność: 6 kg
 • roczne zużycie wody: 7300 l