Data publikacji:

Powstanie kolejna powieść o Wiedźminie!

Ostatnią częścią sagi o przygodach Wiedźmina- Geralta z Rivii była wydana w 1999 Pani Jeziora. Wraz z końcem 2013 roku pojawiła się także książka Sezon burz, która nie jest jednak częścią sagi, chociaż jej realia są osadzone w wiedźmińskim uniwersum. Fani wciąż czekają na kolejną część. Wszyscy nie mogą się doczekać rozwiązania wątku domniemanej śmierci Geralta.
(fot. dzikabanda.pl)

Informacje o tym, że może powstać kolejna część sagi została potwierdzona już w 2016 roku podczas wrocławskiego Polconu- Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki. Podczas konwentowego panelu Sapkowski zapytany o kontynuację sagi nie zaprzeczył, że kolejna część może się pojawić. Zastrzegł jednocześnie, że jeśli będzie gotowy na stworzenie kolejnej opowieści, „nie będzie się na nikogo oglądał”. Autor miał tutaj na myśli deweloperów ze studia CD Project Red- twórców gry opartej na wiedźmińskiej sadze
(fot. culture.pl)

W kilkuczęściowej grze, jej autorzy, przygodę z Wiedźminem rozpoczęli od uratowania go przed domniemaną śmiercią. Gdyby Andrzej Sapkowski kiedykolwiek chciał zrealizować w powieści ten wątek, z pewnością możemy spodziewać się, że losy głównego bohatera potoczą się inaczej niż w fabule gry.

Wzmianka o kolejnej część pojawiła się wraz z wywiadem opublikowanym 24.03.2017 na portalu eurogamer.pl. Sapkowski zapytany o sagę odpowiedział w swoim stylu:
- Pewnie, dlaczego nie? – mówi. Napiszę kolejną powieść, dlaczego nie. Absolutnie.
(fot. gamingesports.com)

We wspomnianym wywiadzie autor przyznaje także, że popełnił błąd nie wierząc w sukces gier z serii Wiedźmin. Zrezygnował z procentowego udziału w zyskach na rzecz jednorazowego honorarium. Nie mniej Sapkowski chwali dokonania CD Projektu, w wywiadzie przyznał, że gra jest bardzo dobrze zrobiona. Zmienił także swoje stanowisko wobec graczy z skrajnie pogardliwego na tolerancyjny. 

- To nie tak, że nie lubię gier, że nimi gardzę - zapewnia. - Po prostu sam nie gram! Ale nie mam nic przeciwko grom. Nie mam nic przeciwko graczom, absolutnie.

Trzymamy kciuki za powstanie nowej części!
Tekst: Nadia PIetrzak