Praktyczna wyprawka szkolna

Koniec sierpnia to czas, w którym intensywnie myślimy o wyprawce szkolnej dla naszych pociech. Wspólne zakupy, wybieranie zeszytów, plecaka czy piórnika przeradza się w kilkugodzinną przygodę planowania kolejnego roku edukacji.

 

Jazda do szkoły! … z plecakiem na kółkach

Głównym problemem, z jakim zmagają się zarówno rodzice jak i dzieci są kilogramy noszone w plecaku szkolnym.

Pełne wyposażenie artykułów szkolnych waży całkiem sporo. Do tego książki, drugie śniadanie i strój na w-f. Niczego nie da się pominąć, ponieważ wszystko jest potrzebne! Można jednak praktycznie podejść do kwestii samego plecaka.

Fantastycznym rozwiązaniem dla naszych pociech jest plecak na kółkach. Na szczęście, producenci szybko zorientowali się jaki problem stanowią normalne plecaki i stawili czoła popytowi.

Plecaki na kółkach dostępne są w przeróżnych wzorach i kolorach. Z maluchami nie ma aż takiego problemu, ponieważ podoba im się wszystko. Jednak im dziecko jest starsze, tym większą wagę przywiązuje do wyglądu.

Do czasu przysłowiowego buntu, w którym dziecko stwierdzi, że plecak na kółkach jest zbyt dziecinny należy robić wszystko, by odciążyć plecy naszych pociech. Niechaj podróż do szkoły będzie przygodą!

Wyzwanie - śniadanie

Każdy rodzic dba o jadłospis swojego dziecka. Oczywiście, ciężko kontrolować jest to, jak nasz podopieczny stołuje się w szkolnym sklepiku. 

Mimo tego, codzienne przygotowanie drugiego śniadania zmniejsza ryzyko objadania się chrupkami. Dzieci zachęcić można do jedzenia na różne sposoby. 
Zabawnie zapakowane kanapki czy kolorowy pojemnik na jedzenie wywoła uśmiech na twarzy każdego dziecka. 

Na ile pozwala czas, na tyle możemy dać ponieść się kreatywności! Przykładem mogą być własnoręcznie narysowane uśmiechy lub wzorki na papierze śniadaniowym.Zeszyty szkolne - bez nich ani rusz!

Zawsze bazowym zakupem z kategorii artykułów szkolnych są zeszyty szkolne. Wybieranie kolorowych okładek, przebieranie w rodzajach zeszytów powoduje w rodzicach frustrację, ale - miejmy cierpliwość!

Dziecko zawsze chętniej będzie pisało w zeszycie, który mu się podoba (przynajmniej na początku semestru). Po zakupowych szaleństwach, możemy zaproponować dziecku własnoręczne przyozdobienie pierwszych stron zeszytów szkolnych.

Może to być tematyczny rysunek bądź wyklejanka nawiązująca do przedmiotu.

Podsumowanie

Innym rozwiązaniem jest posiłkowanie się gotowymi zestawami szkolnymi. Jest ich cała masa wraz z podziałem na kategorie tematyczne.

Znajdzie coś dla siebie i dziewczynka i chłopiec. W każdym zestawie wyprawki szkolnej znajdziemy wszystkie niezbędne artykuły. Takie rozwiązanie sprawdzi się głównie przy dzieciach, które są fanami konkretnej bajki czy też drużyny piłkarskiej.


Aleksandra Chojenta

Psychologia pozytywna doprawiana szczyptą jazzu i bossa nova, to mój przepis na udany dzień za dniem. Bacznie obserwując przestrzeń piszę o ludziach i o świecie. Krytykuję, hiperbolizuję, bawię się słowem i nieustannie uczę. Otwarte oczy, otwarty umysł i radość z "drobnostek, od których zależy doskonałość".

Podobne artykuły

Ostatnio dodane artykuły