Ranking najlepszych blenderów

Coraz więcej ludzi znajduje w gotowaniu coś więcej niż niezbędny do przetrwania obowiązek domowy. Czynność ta może sprawiać wiele radości, a wspólne przygotowywanie posiłków stać się niezwykle przyjemnym rytuałem. Warto pielęgnować to hobby, wyposażając się w przydatny sprzęt kuchenny. Do takich niezbędników należy blender. W naszym rankingu blenderów przygotowaliśmy propozycje produktów, które pomogą Ci przyrządzić wiele przepysznych potraw dla Ciebie i całej Twojej rodziny.

Jaki blender wybrać?

Obecnie każda renomowana marka sprzętu AGD oferuje kilka rodzajów blenderów. Jak się nie pogubić w gąszczu propozycji i wybrać najlepszy blender w pełni dostosowany do Twoich potrzeb? Zaufaj naszemu rankingowi blenderów, w którym zgromadziliśmy najlepsze oferty. W zestawieniu znajdziesz dwa rodzaje tego kuchennego sprzętu: blendery ręczne oraz kielichowe. Jaki wybrać?

Różnią się od siebie nie tylko budową, ale również mocą. Blendery ręczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują lekkiego i mobilnego urządzenia. Można wykorzystywać je do rozdrabniania nie tylko w specjalnym pojemniku, jak i bezpośrednio w garnkach. To niezwykle wygodne. Blendery kielichowe funkcjonują również pod nazwą stacjonarnych.

Ważne parametry blenderów

Blendery kielichowe zbudowane są z dużego kielicha, w którym miksuje się umieszczone tam składniki. Większa moc sprzętu tego typu pozwala na szybkie rozdrabnianie twardych produktów spożywczych. Blendery kielichowe to świetne rozwiązanie dla zabieganych osób. Ich praca nie wymaga ludzkiego wysiłku i kontroli.

Pierwszym parametrem, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupu blendera, jest jego moc. Większa gwarantuje bardziej płynna pracę, jak również lepsze rozdrobnienie twardych produktów spożywczych. Największa popularnością na rynku cieszą się blendery o mocy silniczka pomiędzy 600 a 700 watów. Sprzęt o większej mocy bezproblemowo poradzi sobie z blendowaniem twardych orzechów, mrożonych owoców czy też kruszeniem lodu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Ważną kwestią jest także sposób zasilania. Coraz większym powodzeniem cieszą się blendery bezprzewodowe, których użytkowanie nie jest ograniczone długością kabla. W rankingu blenderów znajdziesz również produkty, które różnią się ilością noży. Te z czteroskrzydłowymi nożami dają o wiele lepszy efekt niż te z dwuskrzydłowymi. Warto zainwestować w polecany blender z wymiennymi ostrzami.

Ten niewielki sprzęt usprawni Twoje kulinarne wyczyny. Z pewnością pozwoli odkryć Ci nowe dania. Mamy nadzieję, że nasz ranking blenderów będzie dla Ciebie pomocny i odnajdziesz radość w gotowaniu. Teraz już wiesz, jaki blender kupić. Jeśli jednak zastanawiasz się nad bardziej kompleksowym sprzętem, sprawdź także ranking robotów kuchennych.


Sprawdź również miksery