Data publikacji:

Jaka będzie najlepsza niania elektroniczna? Ranking niań

Wśród wielu wydatków młodych rodziców, koniecznie na liście typu must have powinna znaleźć się elektroniczna niania. To jeden z najlepszych gadżetów, którego funkcjonalność i użyteczność ciężko podważyć. Przydać się może o każdej porze dnia i nocy, w domu i na wyjeździe. Czym się kierować przy wyborze niani elektronicznej? Które modele są warte uwagi?

Polecamy: Przedszkole czy niania - co jest lepsze dla dziecka?

najlepsza niania elektroniczna

Elektroniczna niania – kamerka dla dziecka

Elektroniczna niania to nic innego jak kamerka z ekranem, działająca na zasadzie fal radiowych. Kamerkę montujemy nad łóżeczkiem dziecka, zaś ekranik trzymamy tam, gdzie najczęściej przebywamy lub nosimy go cały czas przy sobie (w miarę wytrzymałości baterii).

Niania pozwoli na bieżąco obserwować naszego maluszka, kiedy śpi czy bawi się samemu. Dziecko pozostaje całkowicie nieświadome obserwacji przez rodziców, więc niania nie ma bezpośredniego wpływu na jego rozwój.

Elektroniczne nianie zazwyczaj posiadają tryb nocny, pozwalający na wyraźną obserwację śpiącego dziecka w całkowitej ciemności, co jest jednym z głównych atutów urządzenia i zarazem niezwykłą wygodą dla rodziców, którzy mogą odrobinę wieczoru spędzić sami, jednocześnie kontrolując potomka.

Jaka będzie najlepsza niania elektroniczna?

Wybierając elektroniczną nianię, powinniśmy kierować się parametrami danego urządzenia – rozmiarami i rozdzielczością ekranu, wymiarami urządzenia, pojemnością i długością działania na baterii, sposobu zasilania oraz jej funkcjonalnością – tryb nocny, wbudowany mikrofon z głośnikiem, wgrane melodie itd. Jak to zwykle bywa, wszystko zależy od ceny. Będąc gotowym wydać kilka złotych więcej, możemy spodziewać się znacznie lepszych parametrów. Oto nasze propozycje na elektroniczną nianię.

Xblitz Baby Monitor

Na początek elektroniczna niania w wersji budżetowej. Za około 230 złotych dostaniemy model Xblitz Baby Monitor z zasilaniem sieciowo-akumulatorowym, regulacją głośności, kamerą działającą w nocy, dwustronną komunikacją czy wbudowanym termometrem. Producent deklaruje zasięg pomiędzy kamerą a ekranem na 260 metrów. Urządzenie posiada jednak bardzo mały ekran – zaledwie 2-calowy.

Xblitz Kinder

Xblitz Kinder to druga propozycja elektronicznej niani od tego producenta, jednak droższa, bo na poziomie 320 złotych. Tutaj mamy jednak trochę większy ekran, bo aż 3,2 cala i nieco inny wygląd urządzenia. Kamerkę zaś będziemy mogli nie tylko postawić, ale i swobodnie powiesić na ścianie. Praktycznie reszta parametrów pokrywa się z modelem wyżej. Jest tryb nocny (do 5 metrów), czujnik temperatury, tryb czuwania, zasięg 260 metrów, dwukierunkowa komunikacja, wgrane kołysanki, a także przejrzyste menu. Model Xblitz Kinder jest połączeniem rozsądnej ceny z przyzwoitą jakością urządzenia.

Niania Elektroniczna Nero NN002

W przedziale 350-400 złotych dostępny jest bardzo ciekawy model niani elektronicznej Nero NN002, charakteryzujący się czarną obudową obydwu elementów – kamerki, jak i monitorka. Urządzenie można pochwalić za wygląd i rozmiary. Kompaktowa kamerka w kształcie kuli wygląda bardzo nowocześnie, a 4,3-calowy ekran daje doskonały podgląd wydarzeń w dziecięcym pokoju. Do tego możliwe jest obrócenie tylko fragmentu zawierającego obiektyw, zamiast całej kamery.

Zasilanie sieciowe plus wydajny akumulator w odbiorniku pozwolą obserwować maluszka z dowolnego miejsca w domu. Do tego tryb nocny, 6 poziomów głośności, alarm, monitorowanie temperatury pomieszczenia, dwustronna komunikacja czy wgrane klasyczne kołysanki. Model zdecydowanie jest warty uwagi. Koszt urządzenia mieści się w przedziale 350-399 złotych, ale to mogą być dobrze zainwestowane pieniądze.

Autor: Konrad Zieliński