Data modyfikacji:

Niania elektroniczna z kamerą: ranking TOP 5

Opieka nad małym dzieckiem to praca przez całą dobę – musimy czuwać nad malcem nawet wtedy, kiedy on śpi. Jak to zrobić, a jednocześnie zająć się pozostałymi obowiązkami? Z pomocą przychodzi nowoczesna niania elektroniczna z kamerą. Jaka będzie najlepsza niania elektroniczna z kamerą? Zobacz ranking TOP 5 produktów z Ceneo.pl.

śpiące dziecko

Jak działa niania elektroniczna z kamerą?

Choć oczywiście tego typu urządzenie nie jest niezbędne podczas opiekowania się niemowlęciem czy małym dzieckiem, to mamy są zgodne – bardzo ułatwia życie. Niania elektroniczna z kamerą składa się z nadajnika oraz odbiornika.

Nadajnik umieszcza się w pokoju dziecka (lub innym pomieszczeniu, w którym maluch przebywa). Za pomocą fal radiowych przesyła on sygnały dźwiękowe oraz obraz do odbiornika, który nosi przy sobie rodzic. Taka elektroniczna niania z kamerą działa jak walkie-talkie z obrazem.

Niektóre modele niań elektronicznych działają na sygnale Wi-Fi, wówczas podłącza się je do domowego routera. Takie nianie są szczególnie polecane z dwóch powodów.

Po pierwsze, umożliwiają podglądanie dziecka nawet z pracy (czyli na przykład kontrolowanie pracy niani), po drugie – do ich obsługi nie potrzeba dodatkowego odbiornika, bo tę rolę pełni dowolne urządzenie mobilne (tablet, smartfon lub komputer). Jeśli więc zastanawiasz się, jaka niania elektroniczna umożliwi ci podglądanie dziecka z każdego miejsca na świecie, to będzie to właśnie urządzenie z WiFi.

Kiedy warto kupić nianię elektroniczną z kamerą?

Dla niektórych rodziców taki gadżet jest zbędny, innym bardzo ułatwia opiekę nad maleństwem. Jak przekonać się, do której grupy należymy? Komu niania elektroniczna z kamerą szczególnie się przydaje?

Niania elektroniczna do dużego domu

Jeśli masz duży piętrowy dom, to kontrolowanie snu dziecka będzie oznaczało dla ciebie ciągłą bieganinę po schodach. Co gorsza, dziecko może zacząć płakać wkrótce po twojej ostatniej kontroli, ale ty możesz tego nie usłyszeć. Z nianią elektroniczną z kamerą nie będzie takiego problemu.

Dom z ogrodem

Jeśli uwielbiasz prace ogrodowe i gdy tylko dziecko śpi, wymykasz się na świeże powietrze, to niania elektroniczna z kamerą z naszego rankingu będzie urządzeniem, które pokochasz. Wystarczy, że położysz odbiornik tuż obok grządek i już – wszystko widzisz, wszystko wiesz, zawsze reagujesz na czas.

Gdy pracujesz zdalnie

Jeśli pracujesz w domu i zamykasz drzwi do gabinetu, to nawet w małym mieszkaniu możesz nie usłyszeć, że dziecko się obudziło. Dobra elektroniczna niania z kamerą likwiduje ten problem.

Zostawiasz dziecko pod opieką osoby trzeciej? Kup nianię elektroniczną z kamerą

Elektroniczna niania z kamerą przyda się po zatrudnieniu nowej niani – umożliwi podglądanie jej pracy i sprawdzanie, czy wszystko jest w porządku. Oczywiście zawsze należy poinformować opiekunkę o tego typu kontroli, dzięki czemu będzie wiedziała, żeby przebierać się w łazience albo nie poruszać osobistych tematów w rozmowach przez telefon.

Jaka będzie najlepsza niania elektroniczna z kamerą?

Aby niania elektroniczna z kamerą dobrze i długo nam służyła, przed zakupem warto sprawdzić kilka ważnych parametrów.

Zasięg

Koniecznie sprawdź, jaki zasięg ma wybrana niania elektroniczna z kamerą. Weź pod uwagę, że nianie cyfrowe, choć generują mniej zakłóceń, to zawsze niższy zasięg niż modele analogowe. Jeśli nie chcesz mieć żadnych problemów z zasięgiem i móc „zajrzeć” do dziecka np. w trakcie pracy, wybierz model podłączany do Wi-Fi.

Częstotliwość sygnału

Jeśli chcesz, aby sygnał był czysty, wybierz nianię działającą na częstotliwości 2,4 GHz lub 1,88 GHz. Nie decyduj się na urządzenie o małej częstotliwości, tj. 446 MHz.

Zasilanie

Najlepsze nianie to te, które mogą pracować bez podłączenia do zasilania – czyli mają na przykład wbudowany akumulator.

Parametry monitora

Koniecznie sprawdź, czy wybrana niania ma duży ekran (oczywiście nie dotyczy to modeli działających na Wi-Fi) oraz czy obraz z kamery jest widoczny w ciemnościach.

Dodatkowe funkcje

Monitor oddechu, możliwość zdalnego obracania kamerą (i obserwacji całego pomieszczenia), termometr, higrometr – najlepsza niania elektroniczna będzie posiadała takie „dodatki”, które są bardzo funkcjonalne.

Niania elektroniczna: ranking TOP 5

Jeśli nie wiesz, na jaką nianię się zdecydować, zerknij na nasz ranking – oto nianie elektroniczne z kamerą, które są rekomendowane na Ceneo.pl.

VTECH DECT BM2600

To cyfrowa niania o wysokiej częstotliwości sygnału i z 2-calowym ekranem LCD. Zasięg do 300 metrów, dwustronna komunikacja (mówienie do dziecka przez nianię), alarm wibracyjny, wysokie natężenia dźwięków oraz wyświetlanie temperatury w pokoju dziecka to tylko niektóre z zalet urządzenia.

VTECH DECT BM3200

Ta niania elektroniczna z kamerą działa aż na 300 metrach, ma wysoką częstotliwość i funkcję… puszczania dziecku kołysanek. To jedno z najbardziej cenionych przez rodziców urządzeń na rynku – niezawodne i łatwe w obsłudze.

VTECH DECT BM4500

Ten model wyróżnia bardzo duży ekran odbiornika – ma aż 4,3 cala. Dodatkową zaletą jest możliwość regulacji ruchów kamery, co umożliwia kontrolowanie nie tylko łóżeczka, ale i całego pokoju, w którym przebywa malec. Niania ma automatyczny tryb nocny, na życzenie rodzica może „puścić” maluchowi jedną z pięciu kołysanek, a w przypadku, gdy zadzieje się coś niepokojącego – zacznie informować o tym głosem i wibracjami.

VTECH BM4300

Kolejna propozycja od firmy VTech. Zamknięty w uroczej sówce nadajnik idealnie komponuje się w pokoju dziecka, a duży ekran (4,3 cala) odbiornika umożliwia wygodną ocenę sytuacji przez rodzica. Urządzenie może emitować nie tylko kołysanki, ale i cztery „białe szumy”, które działają uspokajająco i wyciszająco na najmłodszych. Dobry zasięg i wysoka częstotliwość gwarantują dobry odbiór sygnału – bez żadnych zakłóceń.

XBLITZ BABY MONITOR BEZPRZEWODOWA NIANIA Z KAMERĄ

Fantastyczna elektroniczna niania z kamerą. Ma 2-calowy ekran LCD, wysoką częstotliwość, zasięg do 260 metrów, a dodatkowo mierzy temperaturę w pokoju dziecka. Odbiornik zasilany jest akumulatorami, co sprawia, że urządzenie może być używane nawet przez 8 godzin bez ładowania.