Ranking elektronicznych niań z kamerą

Jak wielu świeżo upieczonych rodziców z pewnością zdążyło się już przekonać, zakup odpowiedniej niani elektronicznej z kamerą może okazać się nie lada sprawdzianem naszej cierpliwości i umiejętności czytania specyfikacji technicznych.

Ogromny wybór modeli urządzenia, jakim jest video niania, może być błogosławieństwem, gdyż każdy może dzięki temu znaleźć coś dla siebie. Jednocześnie jednak sprawia on, że osoby, które nie są specjalistami z dziedziny technologii, mogą bardzo łatwo pogubić się w temacie.

Kupując urządzenie, jakim jest niania elektroniczna z kamerą, warto przedtem zastanowić się przede wszystkim, jakie mamy oczekiwania względem tego aparatu.

W tym celu możemy zadać sobie kilka pytań, na przykład: czy chcemy obserwować dziecko tylko z domu, czy też wolimy mieć na nie oko także kiedy jesteśmy w pracy? Jeśli to drugie, wtedy najlepsza okaże się dla nas video niania oferująca możliwość łączenia się z naszym smartfonem lub tabletem oraz przesyłająca sygnał za pośrednictwem Internetu.

Warto też zastanowić się, czy chcemy, aby nasza niania elektroniczna z kamerą była wyposażona także w monitor oddechu, pozwalający zapobiegać zespołowi śmierci łóżeczkowej u niemowląt.

Kolejną rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, jest ustalenie przybliżonej sumy, którą chcemy przeznaczyć na zakup elektronicznej niani z kamerą.

Dobrym pomysłem będzie również zapoznanie się ze zdaniem innych użytkowników na temat tego typu urządzeń. Możemy to zrobić, przeglądając różnego rodzaju fora internetowe. Na rynku możemy znaleźć wiele różnych modeli urządzenia, jakim jest elektroniczna niania.

Opinie na temat elektronicznych niań są wśród ich użytkowników rozbieżne, dlatego też przed zakupem danego modelu warto się z nimi zapoznać.

Wiemy, jak trudny może okazać się w praktyce wybór odpowiedniej elektronicznej niani z kamerą, dlatego też przygotowaliśmy dla was krótki ranking przedstawiający trzy ciekawe modele, które pozwolą wam zapewnić najlepszą opiekę waszym maluchom.

Elektroniczna niania — ranking

Miejsce 1

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajęła niania elektroniczna z kamerą i monitorem oddechu Angelcare Monitor Oddechu z Nianią Video AC1100 . Wybraliśmy ten model dlatego, że dzięki niemu możemy nie tylko słyszeć i widzieć, co dzieje się z naszym dzieckiem, kiedy przebywamy w innym pomieszczeniu, ale czuwa on także nad procesem oddychania naszego maluszka i w razie potrzeby alarmuje nas, jeśli dziecko przestanie oddychać.

Wprawdzie tego typu video niania nie jest urządzeniem tanim, jednak warto zainwestować w jej zakup, zwłaszcza jeśli nasz maluszek urodził się jako wcześniak, gdyż w takiej sytuacji jest on najbardziej narażony na ryzyko wystąpienia tak zwanego zespołu śmierci łóżeczkowej.

Oprócz niezwykle użytecznego monitora oddechu ta niania została także wyposażona w bardzo czułą kamerę transmitującą obraz bardzo wysokiej jakości. Niezwykle przydatną funkcją jest również umożliwienie komunikacji dwustronnej, co oznacza, że rodzic może za pośrednictwem kamery mówić do dziecka, kiedy się ono obudzi i zacznie płakać.

Nadajnik niani umieszczony w pokoju dziecka może też stać się bardzo przydatną lampką nocną, emitującą łagodne światło. Zamontowane zostały w nim również czujniki temperatury, które poinformują nas, jeśli temperatura w pokoju naszej pociechy okaże się zbyt niska lub zbyt wysoka.

Dzięki tej niani możemy w każdej chwili zobaczyć, co dzieje się z naszym dzieckiem, na wygodnym dotykowym ekranie LCD o wielkości 2,75 cala. Ogromna funkcjonalność urządzenia i jego wielofunkcyjność sprawiły, że ta niania elektroniczna zyskała pozytywne opinie wśród wielu specjalistów z dziedziny neonatologii.

Miejsce 2

Na drugie miejsce w naszym rankingu trafiła niania elektroniczna z kamerą EyeOn™ Baby, marki D-Link. Wybraliśmy ją dlatego, że ta video niania mimo swojej dość niewygórowanej ceny daje używającym jej rodzicom ogromne możliwości. Dzięki niej za pośrednictwem smartfona, tabletu czy komputera możemy obserwować swojego malucha z każdego miejsca, w którym się akurat znajdujemy. Ta video niania oferuje wiele niezbędnych funkcji i udogodnień.

Została ona zaopatrzona między innymi w termometr stale mierzący temperaturę w pokoju dziecka, a także czujnik dźwięku i ruchu, dzięki któremu zostaniemy bardzo szybko poinformowani o tym, że dziecko się obudziło. Oprócz tego kamera tej niani, dzięki zastosowaniu tak zwanego trybu nocnego, doskonale radzi sobie z nagrywaniem obrazu w nocy. Niania elektroniczna z kamerą EyeOn automatycznie nagrywa także różnego rodzaju filmy video oraz zdjęcia, a następnie zapisuje je na wbudowanej karcie SD. Ta video niania ma też wgrane kołysanki, które mogą być odtwarzane w chwili, gdy nasz maluch nie może zasnąć.

Obraz z kamery w niani EyeOn nagrywany jest w technologii HD. Dzięki temu na swoim smartfonie, laptopie czy tablecie możemy dokładnie zaobserwować każdy szczegół. Jeśli chcemy zawsze widzieć swoje dziecko, gdy jesteśmy w podróży, wystarczy zainstalować na swoim smartfonie specjalną aplikację, a obraz z pokoju dziecka zostanie za pośrednictwem internetu przekazany do naszego urządzenia mobilnego. Producent kamery zapewnia doskonałe zabezpieczenia przed dostępem do obrazu z kamery przez osoby niepowołane.

Ta niania elektroniczna zbiera pozytywne opinie na wielu forach internetowych i cieszy się dużą popularnością wśród rodziców.

Miejsce 3

Miejsce trzecie w naszym rankingu przyznaliśmy elektronicznej niani Motorola MBP622. Zdecydowała o tym przede wszystkim jej niewygórowana cena i prosta obsługa, którą z pewnością docenią użytkownicy nielubiący urządzeń mających zbyt wiele skomplikowanych opcji.

Ta niania działa na częstotliwościach cyfrowych, dlatego też zapewnia doskonałą jakość dźwięku i obrazu, bez występowania zakłóceń. Jej ogromną zaletą jest automatyczny wybór kanału, jaki da pewność, że nie wystąpią na nim zniekształcenia dźwięku.

Elektroniczna video niania marki motorola składa się z kamerki wyposażonej w czujnik dźwięku, transmitującej obraz wysokiej jakości oraz ekranu LCD o wielkości 2,4 cm, na którym rodzic może stale obserwować, co dzieje się z jego dzieckiem. Kamera wyposażona jest także w moduł podczerwieni, który włącza się samoczynnie po zapadnięciu zmroku i zapewnia doskonały obraz w nocy. Ze względu na cenę i funkcjonalność wielu rodziców docenia urządzenie, jakim jest ta elektroniczna niania. Opinie na jej temat wśród licznych użytkowników są pozytywne.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane artykuły