Data modyfikacji:

Ranking zestawów LEGO. Najciekawsze klocki LEGO z podziałem na wiek

Duńskie przedsiębiorstwo LEGO od 1932 roku dostarcza radość dzieciom i nastolatkom z całego świata. Na przestrzeni lat powstało setki oryginalnych zestawów oraz bazujących na popularnych licencjach. Poniżej znajdziecie propozycje najciekawszych ofert klocków LEGO, które zostały dobrane na podstawie popularności na Ceneo.pl.

Klocki LEGO dla malucha (mniej niż 3 lata):

LEGO DUPLO Moje pierwsze klocki

Zdecydowanie najlepszy zestaw przystosowany do potrzeb najmłodszych. Dzieci mogą dzięki niemu mogą ćwiczyć zdolności manualne, nauczą się rozpoznawać kształty oraz pobudzą swoją kreatywność.

LEGO DUPLO Uniwersalny zestaw klocków

Zestaw, który stawia przede wszystkim na kreatywne podejście do zabawy. Dzieci nie muszą dokładnie odwzorowywać ustalonych przez producenta figur, tylko same decydują, co chcą budować z klocków.

LEGO DUPLO Przyjęcie urodzinowe Minnie

Doskonała propozycja dla maluchów uwielbiających seriale i filmy animowane Disneya. W zestawie oprócz klocków DUPLO, znajdują się również takie elementy, jak figurka Minnie, czarny kot oraz różowy samochodzik.

Klocki LEGO dla przedszkolaka (od 3 do 6 lat):

LEGO City Remiza strażacka

Wielu przedszkolaków marzy o tym, żeby zostać strażakiem. Jako, że od czegoś trzeba zacząć, to zestaw LEGO poświęcony straży pożarnej powinien na razie wystarczyć. W pudełku z LEGO City znajdziecie kilka ludzików, samochód, drona oraz wielką remizę.

LEGO Classic Klocki na kółkach

Zestaw ten skierowany jest przede wszystkim do dzieci, które od małego wykazują ogromne zainteresowanie motoryzacją. Z dostępnych w pudełku klocków można zbudować dowolny pojazd, korzystając z różnych rodzajów kół, foteli, szyb, itp.

LEGO Juniors Jurassic World T.Rex na wolności

Klocki bazują na licencji popularnych filmów z serii „Park Jurajski”. Zestaw LEGO został poświęcony scenie, w której tyranozaur próbuje przedostać się przez ogrodzenie. W pudełku znajdziecie trzy mini figurki, dwa dinozaury, pojazd i bramę do tytułowego parku.

Klocki LEGO dla dziecka (od 6 do 11 lat):

LEGO Ninjago Wyścig Uliczny Wężowego Jaguara

Seria Ninjago sprawdza się doskonale dla dzieci, które nie tylko lubią układać klocki, ale także tworzyć wokół nich historie. Dzięki zestawom LEGO Ninjango można kreować niesamowite sceny walki – wystarczy spojrzeć na wygląd motocyklu Zane’a.

LEGO CITY Pociąg pasażerki

Jeśli waszych dzieci nie kręci walka wojowników ninja, to seria LEGO CITY powinna bardziej przypaść im do gustu. Świetnie prezentuje się zestaw z pociągiem pasażerskim. Nie tylko posiada mnóstwo elementów do składania, ale również można nim sterować za pomocą 10-biegowego pilota Bluetooth.

LEGO Minecraft Jaskinia zombie

Minecraft to marka-fenomen, która już dawno nie jest kojarzona wyłącznie z grami wideo. Klocki LEGO poświęcone tej produkcji również sprawdzają się bardzo dobrze i tak naprawdę przenoszą ideę gry ze świata wirtualnego do rzeczywistego.

Klocki LEGO dla nastolatka (od 11 lat wzwyż):

LEGO TECHNIC Bugatti Chiron

Cena tego zestawu potrafi przyprawić o zawrót głowy, ale w tym przypadku jest w pełni uzasadniona. Klockowa wersja Bugatti Chirona prezentuje się fenomenalnie, a jej złożenie wymaga wielu godzin i ogromnej dawki cierpliwości.

LEGO Architecture Statua Wolności

Seria Architecture pozwala na przygotowanie miniaturowych replik najważniejszych obiektów architektonicznych, jakie znajdziecie na świecie.

LEGO Star Wars Gwiezdny Niszczyciel

Miłośnicy „Gwiezdnych Wojen” z pewnością marzą o tym, żeby mieć na swojej półce replikę Niszczyciela. Zamiast kupować gotowy model, zdecydowanie ciekawszą opcją jest samodzielne złożenie go z klocków LEGO.