STROBING - czyli o modelowaniu światłem mistrz makijażu 2015

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na osiągnięcie strobing make-up może być baza rozświetlająca. Dla wielu z nas może stać się kosmetykiem uniwersalnym i wielofunkcyjnym. Dodając odrobinę produktu do fluidu możemy osiągnąć wymarzony efekt świetlistej skóry bez nadmiernego świecenia. Jest to zabieg, który mogą stosować wszystkie z nas, nie zależnie od tego jaki typ skóry posiadają. Ważne jest, aby umiejętnie dozować bazę i nie przesadzać z jej ilością, szczególnie w przypadku skóry mieszanej w kierunku tłustej.

Jednym z najpopularniejszych kosmetyków, które pozwolą nam na uzyskanie efektu strobing make-up jest rozświetlacz (w kamieniu lub w płynie). Dzięki niemu możemy również stworzyć wyjątkowy róż w kremie! Fajnie sprawdza się połączenie sypkiego różu firmy Bare Minerals z bazą rozświetlająca High Beam marki Benefit, która jest moim ulubionym rozświetlaczem. Róż zaaplikowany na środkową część kości policzkowej sprawi, że nasza twarz będzie wyglądała, świeżo, świetliście tak jakbyśmy się naturalnie zarumieniły. Róż to jedyny kosmetyk „kolorowy”, który jest dozwolony w strobingu.

Strobing make-up jest to wykorzystanie bazy rozświetlającej w połączeniu z kryjącym korektorem pod oczy. Niewielka ilość błyszczącego produktu sprawi, że nasz kamuflaż będzie skutecznie rozświetlał okolice oka ,ale także zmieni swoja konsystencje! Dzięki temu będzie lżejszy dla delikatnej skóry wokół oczu. Jest to świetny sposób dla wszystkich osób , które maja problemy z cieniami, a zakupiony korektor nie spełnia oczekiwań.


Spośród wszystkich dostępnych na rynku rozświetlaczy moją szczególną sympatię zdobył wspomniany już wcześniej produkt marki Benefit ,,High Beam". Przy wykonywaniu makijażu w trendzie ,,strobbingu" sprawdzi się także baza Estee Lauder ,,Illuminating Perfection Primer".

Makijaż z polecanymi przeze mnie produktami będzie naturalny i subtelny i pozwoli nam wydobyć nasz własny wyjątkowy blask!

Zuzanna Poprzeczko

Z Sephora Polska związana od 4 lat. Mistrzyni Makijażu Sephora University 2015, blogerka videobloga Sephora blogmakijaz.pl, od maja 2016 także trener w Sephora Polska.