Data publikacji:

Kryminały Simona Becketta. Książki warte przeczytania

Mistrz słowa pisanego, okrzyknięty jednym z najlepszych twórców kryminałów – Simon Beckett. Książki tego autora osiągają szczyty popularności. Co więcej, sprzedały się one już w milionach egzemplarzy. Zobacz, które powieści tego pisarza będą idealne na weekendowe popołudnie.

Simon Beckett – książki kryminalne

Brytyjczyk znany jest bardzo dobrze z pisania powieści kryminalnych, jednak nie wszyscy wiedzą, że karierę zaczynał jako dziennikarz. Publikował w tak znanych czasopismach, jak The Daily Telegraph, The Times, The Independent on Sunday czy The Observer. Natomiast rozpoznawalność zapewniły mu powieści z gatunku thrillerów medycznych, w których głównym bohaterem jest doktor David Hunter.

Simon Beckett to zdobywca wielu prestiżowych nagród z dziedziny pisarstwa. Otrzymał między innymi Złoty Sztylet – brytyjską nagrodę literacką przyznawaną za najlepszą powieść kryminalną – za książkę „Chemia śmierci”. Ogromną nobilitacją dla Simona Becketta jest to, iż został wielokrotnie nominowany do Złotego Sztyletu. The Sunday Express określił go mianem „jednego z najlepszych brytyjskich pisarzy”, ponadto w 2009 roku Simon Beckett został uznany za najlepiej sprzedającego się brytyjskiego autora na terenie Europy.

Chcesz się zapoznać z twórczością Simona Becketta? Zobacz popularne książki autora. Brytyjczyk udowadnia, że nie tylko skandynawskie kryminały potrafią trzymać w napięciu.

Zapisane w kościach

„Zapisane w kościach” Simona Becketa to druga książka z cyklu przygód doktora Davida Huntera, która została wydana w 2007 roku przez wydawnictwo Amber. Fabuła powieści toczy się półtora roku po wydarzeniach z „Chemii śmierci”. Mrok, tajemnica i groza to elementy cechujące powieści, które tworzy Simon Beckett. Książki tego autora cały czas trzymają w napięciu.

W „Zapisane w kościach” dowiadujemy się, że główny bohater wyjechał z Manham i wraz z Jenny zamieszkał w Londynie. Ich sielanka nie trwa jednak długo, gdyż David Hunter musi ruszać na wyspę archipelagu Hebrydów Zewnętrznych, gdzie doszło do brutalnego morderstwa. Ze względu na sztorm wyspa o nazwie Runa zostaje odcięta od świata, a więc i także doktor David Hunter.

Wołanie grobu

Dużą popularnością cieszy się także czwarty tom przygód doktora Davida Huntera, „Wołanie grobu” Simona Becketta. Książka miała swoją premierę w 2011 roku. Tym razem powieść podzielona jest na dwie części.

Pierwsza z nich opisuje wydarzenia sprzed ośmiu lat, gdy bohater wiedzie szczęśliwe życie ze swoją żoną oraz maleńką córką. W tym czasie jest on konsultantem policji w sprawie morderstw na młodych kobietach, które popełnił Jerome Monk. Niedługo po osadzeniu skazanego w więzieniu w wypadku samochodowym ginie rodzina Huntera.

Druga część powieści opisuje natomiast historię, która wydarzyła się po ośmiu latach od tragicznego zdarzenia. Wtedy właśnie Jerome Monk ucieka, a David Hunter, pogrążony w osobistej tragedii, zostaje wezwany, aby pomóc odszukać mordercę.

Zapach śmierci

„Zapach śmierci” to najnowsza powieść, którą stworzył Simon Beckett. Książki jego autorstwa bezustannie trzymają w napięciu i tak jest w tym przypadku. Jest to już szósta część bestsellerowej historii doktora Davida Huntera. Tym razem antropolog sądowy pomaga rozwikłać sprawę zmumifikowanej kobiety, której ciało zostało znalezione w szpitalu Świętego Judy. Dość szybko okazuje się, że to nie jedyne morderstwo, do którego doszło w opustoszałym budynku.

Simon Beckett: popularne książki

Styl oraz język, jakim operuje brytyjski pisarz, stoją na bardzo wysokim poziomie. Sama fabuła zaś wszystkich jego powieści jest wielowymiarowa oraz przedstawia intrygujące obrazy psychologiczne głównego bohatera, jak i sprawców zbrodni. Nic więc dziwnego, że Simon Beckett to jeden z najpopularniejszych twórców XXI wieku.

Autor: Katarzyna Pyrek