Data modyfikacji:

Sony Xperia 8: dane techniczne. Solidny telefon z ekranem 21:9 

Sony oficjalnie zaprezentowało smartfon Xperia 8, który będzie dysponował 6-calowym ekranem w proporcjach 21:9. Urządzenie na pokładzie ma dwa aparaty fotograficzne i całkiem niezłe podzespoły. Czy jednak ten model będzie lepszym wyborem niż popularna Xperia 10? 

Na zdjęciu Sony Xperia 10

Sony Xperia 8 prezentuje się bardzo dobrze

Sony Xperia 8 wyglądem nawiązuje do swoich poprzedników. Test Sony Xperia 10 Plus i Sony Xperia 10 potwierdził, że nowe proporcje ekranu 21:9 znakomicie sprawdzają się w przeglądaniu multimediów. W nowym telefonie zastosowano 6-calowy wyświetlacz, który ma rozdzielczość Full HD+.

Na tylnym panelu znajdują się dwa aparaty fotograficzne, natomiast czytnik linii papilarnych został umieszczony w bocznej części urządzenia. Obudowa została zabezpieczona przed wodą zgodnie z certyfikatem IP65/IP68.

Miłym dodatkiem jest obecność złącza słuchawkowego minijack 3,5 mm. Smartfon wygląda znacznie lepiej od starszych smartfonów, które Sony miało w swojej ofercie. 

Sony Xperia 8 – dane techniczne 

  • ekran: 6 cali 
  • rozdzielczość: 2520x1080 px 
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 630 
  • pamięć RAM: 4 GB
  • pamięć wewnętrzna: 64 GB  
  • bateria: 2760 mAh 
  • system operacyjny: Android 9  
  • aparat główny: 12 Mpix f/1,8 + 8 Mpix f/2,4
  • aparat przedni: 8 Mpix f/2,0 

Nowy telefon ma solidne wyposażenie 

Dane techniczne Sony Xperia 8 wskazują, że nie będzie to flagowe urządzenie. Sercem telefonu jest procesor Qualcomm Snapdragon 630 z 4 GB pamięcią RAM. Wydajność ośmiordzeniowej jednostki jest dobra, więc z odpaleniem wielu gier nie powinno być problemów.

Na niezbędne dane przygotowano 64 GB pamięci wewnętrznej. Małym rozczarowaniem może być bateria o skromnej pojemności 2760 mAh. Na szczęście smartfon wspiera ładowanie z mocą 18W, dlatego szybkie dostarczenie energii nie będzie stanowiło problemu. 

Podwójny aparat fotograficzny 

Nowy telefon ma podwójny aparat fotograficzny z matrycą 12 Mpix oraz 8 Mpix. W standardowym obiektywie światło f/1,8 ma zapewnić dobre zdjęcia w słabym oświetleniu. Drugi teleobiektyw ma światło f/2,4 i dodatkowo oferuje 2-krotny zoom optyczny.

Sony Xperia 8 jest wspomagana przez sztuczną inteligencję, która wykrywa 13 rodzajów scen. Smartfon może również wykonywać zdjęcia w formacie 21:9. 

Sony Xperia 8 cena i data premiery 

Sony Xperia 8 ma kosztować 5400 jenów, czyli mniej więcej 2000 złotych. Cena nie należy do najniższych, co jest małym zaskoczeniem. Smartfon w Japonii zadebiutuje już pod koniec października.

Niestety, ale na ten moment nie mamy informacji, kiedy urządzenie pojawi się w Europie. Nie jest wykluczone, że Sony nie zdecyduje się wprowadzić go do sprzedaży na starym kontynencie. 

Sony Xperia 10 wciąż jest bardzo dobrym wyborem 

Osoby, które zastanawiają się nad zakupem nowego telefonu mogą zwrócić uwagę na bardzo dobrą Sony Xperię 10, która na Ceneo.pl jest już dostępna z około 1200 złotych. Ten model również dysponuje ekranem 21:9, który ma rozdzielczość 2520x1080 px. Smartfon ma na swoim pokładzie również procesor Qualcomm Snapdragon 630, a jego podwójny aparat na pewno nie będzie odstawał od Xperii 8. Plusem tego telefonu jest niceo pojemniejsza bateria. To powinno przełożyć się na trochę dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Obok tego modelu Sony nie można przejść obojętnie.