Data publikacji:

Spódnica i sneakersy, czyli pojedynek gigantów

Spódnica i sportowe buty? Być może wielu z Was takie połączenie wyda się co najmniej kontrowersyjne. Najnowsze trendy pokazują jednak, że wygoda, styl i nienachalna elegancja mogą znakomicie ze sobą współgrać!
Spódnica to chyba najbardziej kobieca część ubioru, jaką można sobie wyobrazić. W końcu noszą ją tylko kobiety. Poczciwe trampki natomiast, najbardziej uniseksualny rodzaj obuwia, wciąż mogą się kojarzyć z lekcjami wf-u.  Porzućcie te skojarzenia – dzięki poniższym stylizacjom przekonacie się, że spódnica potrafi wspaniale współgrać z wygodnymi butami! Całą stylizację, czy to w przypadku ołówkowych spódnic, czy też luźnych mini, dobraliśmy „pod buty” – w końcu to one wyznaczają podstawę nie tylko Twojej sylwetki, ale również całej kreacji!

ADIDAS

Adidas to firma, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Marka ta jest tak popularna, że jej nazwa stała się w Polsce synonimem sportowego obuwia. Jednocześnie Adidas dumny jest ze swej tradycji, którą ucieleśnia model Superstar – największy obuwniczy hit tej firmy, produkowany w niezmienionej formie od 1969 roku. Do tego dochodzi ich „gładki” wariant, nazwany nazwiskiem słynnego tenisisty Stana Smitha. Jeśli wolicie jednak coś lżejszego od grubej skóry, zwróćcie uwagę na lżejszy, równie jednak porządny model Gazelle. Największą zaletą tych butów, poza bardzo dobrym wykonaniem,  jest uniwersalna, klasyczna prostota ich designu. Pasują praktycznie do każdego outfitu, o czym świadczą poniższe stylizacje:

NIKE

Największym konkurentem Adidasa jest amerykański Nike – marka młodsza, ale uznana w stopniu porównywalnym z niemieckim producentem. Ostatnie kilka lat w dziedzinie obuwniczego designu należało właśnie do firmy ze stanu Oregon. Odświeżoną klasykę w tym sezonie reprezentuje jeden z odważniej stylizowanych modeli marki, Air Max 95 – ultralekki i bardzo wygodny dzięki powietrznej poduszce pod piętą. Nowoczesną linię niezmiennie wyznacza tekstylno-piankowy model Roshe Run. Niezmiennie modne pozostają też skejtowskie Cortezy, lekkie i wytrzymałe, z charakterystycznym „noskiem”. Nie zapomnijcie też zwrócić uwagi na przebogatą ofertę firmy w dziedzinie obuwia do biegania – agresywna, dynamiczna stylistyka „biegówek” ożywi nawet najbardziej grzeczną kreację!
(fot. agasuitcase.com)
Tekst: Sebastian Rogalski