Data publikacji:

Stare gry – poczuj nutkę nostalgii

Pamiętacie stare gry na PC? Ta beznadziejna jakość, brak rozbudowanych scenariuszy, tryb dwuosobowy na podzielonym ekranie... To wszystko wspominamy z łezką w oku, bo chociaż stare gry nijak się mają do nowych produkcji, to jednak były niesamowicie grywalne i sprawiały mnóstwo frajdy. Przypomnijmy je sobie!

Lotus III: The Ultimate Challenge

Lotus III był wydany na Atari, Amigę i DOS. Była to klasyczna gra wyścigowa, w której gracz po prostu jechał do przodu i czasami musiał skręcić w prawo lub w lewo. Oprócz rywali, na trasie pojawiały się także przeszkody, a czasami trzeba było zatrzymać się, aby zatankować nasz samochód. Gra była dostępna również w trybie dwuosobowym – grało się wtedy na podzielonym ekranie.

Król Lew

To oczywiście stara gra na podstawie bajki Disney’a. W Królu Lwie wcielaliśmy się w postać młodego Simby – początkowo wystarczyło tylko zbierać robaki i uciekać przed kameleonami, ale każdy następny poziom był coraz trudniejszy. Trzeba było zmierzyć się z hienami, galopującymi antylopami, a na ostatnim poziomie toczyliśmy walkę ze Skazą.

Aladyn

Kolejna stara gra na PC na podstawie bajki Disney’a. Jeżeli ktoś nie pamięta to przypominamy – Aladyn był ubogim chłopcem, który zakochał się w księżniczce Dianie. W tej starej grze musimy przejść kilka poziomów o różnym stopniu trudności, aby dotrzeć do ukochanej Aladyna. Po drodze trzeba było pokonać kilku przeciwników wysłanych przez złego Jafara.

Prince of Persia

Kto by pomyślał, że Prince of Persia zaczynało jako prosta gra na DOSa. Pierwsza część wydana została w 1989 i nie przypomina ani trochę ostatnich produkcji. Dwuwymiarowa grafika, mało rozbudowane poziomy, prosta muzyka... A jednak można było spędzić długie godziny na graniu!

The Lost Vikings

Jeżeli kochacie stare gry na DOSa, to być może graliście również w The Lost Vikings. Tutaj rozgrywka była o tyle ciekawa, że musielismy prowadzić aż trzy postaci na raz. Każda z nich miała inne umiejętności i ekwipunek i trzeba było strategicznie rozplanować działania, aby przejść poziom.
A czy wy pamiętacie jeszcze inne gry? Podzielcie się z nami koniecznie w komentarzach, w co graliście za małolata!

Sprawdź również najlepsze gry 2015 roku.
Tekst: Jakub Spiryn

Przeczytaj również