Super efekty na imprezie

Kluby i dyskoteki starają się przyciągnąć nas do siebie ciekawymi lub niecodziennymi atrakcjami. Głośna muzyka, taniec czy kolorowe drinki to za mało, żeby przeżyć niezapomnianą imprezę. Teraz możemy bawić się wśród fluorescencyjnego dymu, baniek mydlanych, konfetti, piany, a nawet płatków śniegu lub popcornu. Przyjrzyjmy się, na czym polegają najpopularniejsze atrakcje imprezowe, jak zrobić bańki mydlane w ogromnych ilościach i czy wynajęcie na własny koszt wytwornicy dymu lub piany będzie dobrym pomysłem?

Wytwornica piany — bardzo modna atrakcja na imprezie

Szalona zabawa w wodospadzie piany? Czemu nie! To jedna z atrakcji dostępnych w nocnych klubach, zwana piana party. Aby taką imprezę zorganizować, potrzebna jest wytwornica piany oraz lokal przystosowany do zalania dużą ilością wody, najlepiej wyłożony płytkami. Taka forma zabawy sprawdzi się także podczas imprez plenerowych lub festynów, podczas których łatwo jest pozbyć się nadmiaru wilgoci pozostałego po pianie.
Jak przebiega przygotowanie do takiej imprezy? Wytwornicę piany umieszcza się najczęściej pod sufitem, tak aby gęsta kaskada spadała wprost na tańczących. Do jej wytworzenia stosuje się specjalnie płyny — pianka musi być lekka i szybko się rozpadać, tak aby jej nadmiar nie zaszkodził bawiącym się osobom. Wytwornica piany zużywa od 10 do 15 litrów koncentratu na minutę, więc na godzinny pokaz należy się zaopatrzyć w 600‒900 litrów płynu. Aby urozmaicić zabawę, pianę można zamówić w bardzo wielu różnych zapachach. Począwszy od owocowych (na przykład truskawkowy, malinowy czy pomarańczowy) i kwiatowych (różany, fiołkowy, jaśminowy), a skończywszy na mniej oczywistych woniach, takich jak red bull, sosna, mięta czy piżmo.

Idąc na imprezę, na której będzie wytwornica piany, warto pamiętać, że pomimo zapewnień producentów o bezpieczeństwie roztworu dla odzieży może się zdarzyć, że wrócimy z klubu w zniszczonym lub poplamionym ubraniu, a już na pewno — w przemoczonych butach oraz z mokrymi włosami. Ten rodzaj zabawy dobrze sprawdzi się tylko podczas ciepłych letnich miesięcy.

Koszt wynajęcia wytwornicy piany na godzinny pokaz na własną rękę to około 1000 złotych (wynajęcie samej maszyny plus zakup koncentratu do piany). Do tego często trzeba też zapłacić kaucję za maszynę. Wynajem sprawdzi się, jeśli robimy dużą imprezę i mamy do tego odpowiednie warunki lokalowe.

Wytwornica baniek — niezapomniana zabawa nie tylko dla dzieci

Mniej inwazyjną formą atrakcji na imprezie może być zabawa wśród baniek mydlanych. Tylko jak zrobić bańki mydlane w takiej ilości? Pomoże nam w tym wytwornica do baniek. Jest to niewielkie urządzenie (waży maksymalnie kilkanaście kilogramów), które można podwiesić w każdym miejscu. Zamontowany w wytwornicy wentylator rozsiewa bańki w powietrzu, nie powodując jednak ich pękania. Wystarczy podłączyć maszynę, nalać płynu i już jest gotowa do pracy, nie potrzebuje żadnej dodatkowej konfiguracji. Dostępne są też modele sterowane pilotem, co dodatkowo ułatwia obsługę. Wytwornica robi bańki mydlane o średnicy nawet 20 cm, mieniące się barwami tęczy lub świecące, jeśli użyjemy do ich produkcji płynu fluorescencyjnego UV i dodatkowo oświetlimy je lampami UV.

Imprezy i uroczystości, na których używa się wytwornicy do baniek, to bezpieczna forma zabawy — bańki nie brudzą ubrań ani nie wpływają w żaden negatywny sposób na uczestników zabawy. Bańki pękają pod wpływem nawet delikatnego dotyku i nie zostaje po nich praktycznie żaden ślad. Nie drażnią oczu ani zmysłu węchu.
Wytwornica do baniek ma bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzi się doskonale podczas sesji zdjęciowych, imprez dla dzieci, pokazów mody, a nawet podczas swobodnych konferencji, kiedy trzeba przypominać przemawiającym, że czas ich wystąpienia dobiega końca. Zamiast niegrzecznie przerywać mówiącemu, wystarczy nastawić wspomnianą wcześniej wytwornicę i wypuścić zrobione bańki mydlane. Urządzenie będzie niezastąpione także podczas ślubu — na czas wyjścia młodych z kościoła lub w trakcie ich pierwszego tańca.

Koszt wynajęcia wytwornicy baniek zależny jest od tego, w jakim celu zamierzamy ją wykorzystać. Jeśli ma to być dodatek do ślubu czy innej uroczystości, to koszt wynajęcia plus zakup płynu będzie niewielki, od 100 do 300 złotych. Inaczej rzecz wygląda, jeśli chcemy urządzić bubble party. Zrobienie baniek mydlanych na godzinny pokaz w klubie będzie wymagało wynajęcia kilku wytwornic oraz dużo większej ilości płynów, więc cena może podskoczyć nawet do 1000 złotych.

Dymiarka — klasyczny dodatek do imprez klubowych

Jeśli wytwornica do baniek jest dla nas zbyt mało efektownym dodatkiem, można zastanowić się nad wynajęciem dymiarki. Na rynku dostępne są dwa rodzaje wytwornic produkujących zupełnie inne rodzaje dymu. Nasz wybór zależy od oczekiwanego efektu końcowego.

Możemy wybrać wytwornicę dymu ciężkiego, zwanego też niskim (idealna na imprezy, przedstawienia teatralne, pokazy czy też pierwszy taniec młodej pary). Dym z takiej wytwornicy kłębi się przy podłodze, jest bardzo gęsty i widowiskowy, ma się wrażenie chodzenia w chmurach. Dzięki specjalnej konstrukcji urządzenia dym jest mocno schładzany, a następnie wydmuchiwany przez dyszę dymiarki w stronę podłogi. Dzięki temu, że ma obniżoną temperaturę, jest cięższy od powietrza, unosi się niewiele ponad ziemią.

Druga dostępna na rynku maszyna to wytwornica dymu lekkiego, tak zwanej mgiełki. Służy ona do zadymiana pomieszczeń oraz podkreślania efektów świetlnych na imprezach w klubach i podczas koncertów. Bywa też wykorzystywana do celów praktycznych — podczas szkoleń pracowników Straży Pożarnej czy też do testowania klimatyzacji i czujników. Dym lekki wytwarza się podobnie jak ciężki, z tą jedynie różnicą, że nie zostaje schłodzony. Dodatkowo przed wypuszczeniem jest rozrzedzany z powietrzem, dzięki czemu  roznosi się po całym pomieszczeniu i unosi ku górze, a efekt końcowy jest bardziej subtelny. Niektóre modele dymiarek są wyposażone w diody LED, dzięki czemu można uzyskać dodatkowe ciekawe efekty. Diody zamontowane nad strumieniem wypuszczanego dymu nadają mu inny kolor. Wybór efektu, jaki da wytwornica dymu z podświetleniem, zależy od nas — jeśli wybierzemy pomarańczowe LED-y, otrzymamy dym z efektem płomienia, przy niebieskich — kosmiczny lub lodowy efekt, a miks zielonych i czerwonych daje efekt wiązek lasera.
Nowością w klubach jest impreza nazywana frozen party. W jej trakcie używa się dymiarki wystrzeliwującej pod dużym ciśnieniem dym typu ciężkiego o temperaturze ‒70 stopni. Jest to bardzo lubiana forma atrakcji w dyskotekach, ponieważ oprócz tego, że daje gęstą zasłonę dymną, chłodzi także rozbawionych klubowiczów. Minusem takiej zabawy jest wpływ dymu na bardziej wrażliwe osoby — może on szczypać w oczy lub podrażniać układ oddechowy.

Wytwornica dymu nie jest szczególnie drogą atrakcją. Jeśli wybierzemy efekt mgiełki, to dymiarka do dymu lekkiego będzie nas kosztować maksymalnie 100 złotych za dobę za najdroższy model plus koszt płynów. Jeśli zamierzamy używać jej częściej, opłaca się nawet kupić maszynę do własnego użytku, zamiast wynajmować. Wytwornica dymu ciężkiego jest droższa. Wynajem za dobę oscyluje w granicach od 200 do 300 złotych za dobę, należy do tego doliczyć duże ilości kruszonego lodu, wkładów z suchego lodu oraz płynu do dymu ciężkiego.

Podobne artykuły

keyboard

Jaki keyboard dla dzieci? Ranking najlepszych

2021-08-05
Korzyści płynące z nauki gry na instrumencie można by wymieniać godzinami. Wystarczy jednak wspomnieć o tym, że gra na instrumencie, zwłaszcza w młodym wieku, pomaga rozwijać nasz mózg. Badania pokazują, że dzieci, które grają na instrumentach muzycznych, radzą sobie o wiele lepiej np. podczas lekcji matematyki niż ich mniej muzykalni rówieśnicy. Stosunkowo prostym w nauce i dającym największe możliwości rozwoju instrumentem jest pianino. Nie każdego jednak stać ani nie każdy posiada wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić ten instrument w domu. Dlatego też warto rozejrzeć się za keyboardem. Jaki więc keyboard dla dzieci wybrać? Zobacz ranking polecanych instrumentów.
mikrofon

Jak wybrać dobry mikrofon? Rodzaje mikrofonów

2021-07-23
Dobry mikrofon to niezbędny element zestawu komputerowego. Każdy z nas z pewnością będzie niejeden raz korzystał z tego urządzenia niezależnie od tego, czym się zajmujemy. Czy oznacza to, że aby mieć dobry mikrofon do nagrywania musimy wydać na niego sporą kwotę? W żadnym wypadku! Najlepszy mikrofon to taki, który po prostu jest dopasowany do naszych potrzeb. Dlatego przed zakupem wystarczy przemyśleć, do czego chcemy go używać. Nasz poradnik ułatwi wam ten wybór.
rodzaje gitar

Jakie wyróżniamy rodzaje gitar?

2021-07-16
Gitara jest jednym z najpopularniejszych instrumentów muzycznych. Stosunkowo tania, dość łatwo nauczyć się na niej grać w każdym wieku, łatwo ją transportować i nie zabiera zbyt dużo miejsca - to zdecydowanie jej pozytywne cechy. Nazywanie każdej gitary po prostu „gitarą” też nie jest właściwe, ponieważ mogą się one znacząco różnić między sobą. Jakie więc rozróżniamy rodzaje gitar? Przeczytaj nasze zestawienie i raz na zawsze rozwiej swoje wątpliwości!
jaka gitara na początek

Jaka gitara na początek?

2021-07-15
Stało się, w końcu będziesz realizować swoje marzenie: chcesz nauczyć się grać na gitarze. Masz duży zapał, zapisałeś się na lekcje i być może już nawet wybrałeś utwory, których koniecznie jak najszybciej chcesz się nauczyć, ale wciąż masz problem z najważniejszą rzeczą: gitarą. Jaka gitara na początek będzie najlepsza? Na której dobrze jest rozpocząć swoją naukę, żeby ćwiczenia na niej były czystą przyjemnością? Z naszym poradnikiem wybierzesz swoją pierwszą gitarę bądź upewnisz się, że instrument, który już posiadasz, jest dla ciebie teraz odpowiedni.

Ostatnio dodane artykuły