Dymiarka — klasyczny dodatek do imprez klubowych
Jeśli wytwornica do baniek jest dla nas zbyt mało efektownym dodatkiem, można zastanowić się nad wynajęciem
dymiarki. Na rynku dostępne są dwa rodzaje wytwornic produkujących zupełnie inne rodzaje dymu. Nasz wybór zależy od oczekiwanego efektu końcowego.
Możemy wybrać wytwornicę dymu ciężkiego, zwanego też niskim (idealna na imprezy, przedstawienia teatralne, pokazy czy też pierwszy taniec młodej pary). Dym z takiej wytwornicy kłębi się przy podłodze, jest bardzo gęsty i widowiskowy, ma się wrażenie chodzenia w chmurach. Dzięki specjalnej konstrukcji urządzenia dym jest mocno schładzany, a następnie wydmuchiwany przez dyszę dymiarki w stronę podłogi. Dzięki temu, że ma obniżoną temperaturę, jest cięższy od powietrza, unosi się niewiele ponad ziemią.
Druga dostępna na rynku maszyna to wytwornica dymu lekkiego, tak zwanej mgiełki. Służy ona do zadymiana pomieszczeń oraz podkreślania efektów świetlnych na imprezach w klubach i podczas koncertów. Bywa też wykorzystywana do celów praktycznych — podczas szkoleń pracowników Straży Pożarnej czy też do testowania klimatyzacji i czujników. Dym lekki wytwarza się podobnie jak ciężki, z tą jedynie różnicą, że nie zostaje schłodzony. Dodatkowo przed wypuszczeniem jest rozrzedzany z powietrzem, dzięki czemu roznosi się po całym pomieszczeniu i unosi ku górze, a efekt końcowy jest bardziej subtelny. Niektóre modele dymiarek są wyposażone w diody LED, dzięki czemu można uzyskać dodatkowe ciekawe efekty. Diody zamontowane nad strumieniem wypuszczanego dymu nadają mu inny kolor. Wybór efektu, jaki da wytwornica dymu z podświetleniem, zależy od nas — jeśli wybierzemy pomarańczowe LED-y, otrzymamy dym z efektem płomienia, przy niebieskich — kosmiczny lub lodowy efekt, a miks zielonych i czerwonych daje efekt wiązek lasera.