Data modyfikacji:

Gdzie kupić tanie podręczniki?

Kupowanie podręczników szkolnych lub akademickich wiąże się z dużymi wydatkami, dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie: czy są sposoby na to, by znaleźć je w korzystniejszych cenach? Przed wami kilka podpowiedzi, gdzie kupić taniej książki.

Przygotowanie wyprawki szkolnej spędza sen z powiek wielu rodzicom. W końcu obok zeszytów, plecaka, nowych ubrań, przyborów szkolnych trzeba jeszcze znaleźć budżet na podręczniki szkolne, które wcale nie należą do najtańszych. W podobnej sytuacji znajdują się studenci, którzy muszą znaleźć budżet na drogie podręczniki akademickie. Są jednak sposoby, które pozwalają zaoszczędzić na tym polu.

Księgarnie internetowe na Ceneo.pl

W księgarniach internetowych możesz znaleźć właściwie wszystkie potrzebne podręczniki i to w dużo bardziej korzystnych cenach niż te, które oferują księgarnie stacjonarne. Największy wybór znajdziesz oczywiście na Ceneo.pl w kategorii Księgarnia. Przed zakupem sprawdź, który ze sklepów oferuje najlepsze opcje. Czasami zapisując się do newslettera możesz otrzymać dodatkowy rabat. Książki z księgarni internetowych warto kupować w większych ilościach ponieważ najczęściej opłata za przesyłkę pozostaje niezmieniona w przypadku zakupu większej liczby książek lub nawet jest darmowa, jeśli koszt twojego zamówienia przekroczy określoną sumę.

Dlaczego warto kupować podręczniki szkolne w sieci?

Przede wszystkim kupowanie książek w internecie jest korzystne dla osób, które zamieszkują małe miasteczka, w których liczba księgarni jest ograniczona. Taki monopol sprawia, że w tych księgarniach nakładane są wysokie marże, które znacznie obciążają domowy budżet. Często zdarza się również, że liczba podręczników w takiej lokalnej księgarni jest ograniczona, dlatego rodzice czują na sobie presję szybkiego zakupu, aby zdobyć książki dla swojego dziecka. W sieci mamy dużo więcej możliwości. Przede wszystkim można w nich znaleźć wszystkie książki, a także porównać ich cenę i skorzystać z wielu promocji. Dodatkowym plusem jest oszczędność czasu.

Kupując książki w internecie wystarczy kilka kliknięć i nie trzeba stać w żadnej kolejce. Ponadto zakupy można rozłożyć w czasie, a podręczniki kupić nawet bezpośrednio przed początkiem roku szkolnego. Obecnie sprzedaż wysyłkowa jest tak zautomatyzowana, że firmy przewozowe dostarczą nam zakup w przeciągu 2-3 dni. Plusem jest również możliwość zaopatrzenia się w inne tytuły. Księgarnie internetowe mają najczęściej dużo większy asortyment niż te stacjonarne, dlatego kupując podręczniki możemy również dodać do naszego koszyka zakupowego różnego rodzaju pomoce naukowe takie jak repetytoria, zbiory zadań, tablice, matematyczne czy lektury.

Sprawdź grupy na Facebooku

W dobie nowych mediów na portalach społecznościowych można znaleźć wiele grup, w których łączą się osoby z różnych środowisk lub związanych z konkretnym miejscem np. konkretną szkołą czy osiedlem. To właśnie tam możesz zamieścić ogłoszenie dotyczące chęci zakupu podręczników. Często rodzice starszych roczników, a w przypadku studentów po prostu osoby z wyższych lat studiów, odsprzedają podręczniki w bardzo korzystnych cenach. Zawsze też możesz opublikować ogłoszenie na swojej tablicy i poprosić znajomych o udostępnienie. Być może ktoś ze znajomych lub znajomych twoich znajomych będzie miał do odsprzedania książki, które cię interesują.

Poszukaj w antykwariacie


Antykwariaty są dzisiaj raczej rzadkością, ale wciąż istnieją. Znajdź kilka z nich w internecie  i sprawdź, czy w ich asortymencie nie ma tych tytułów, których potrzebujesz.

Zostaw ogłoszenie w szkole

Szkoła to miejsce, w którym często organizowane są kiermasze książek. Wtedy starsze roczniki odsprzedają młodszym swoje książki. Jeśli w szkole twojego dziecka nie ma takiego zwyczaju, zostaw swoje zapytanie dotyczące podręczników na szkolnej tablicy ogłoszeń. 

Podręczniki specjalistyczne – gdzie ich szukać?

W ofercie księgarni internetowych na Ceneo.pl oprócz standardowych podręczników dla podstawówek i liceów, można znaleźć także specjalistyczne książki dla zawodówek czy techników, a także podręczniki akademickie, które bardzo często są niedostępne w lokalnych księgarniach.

Gdzie jeszcze w internecie można znaleźć podręczniki?

Oczywiście są także alternatywy dla księgarni internetowych, które pozwalają kupić podręczniki w niższych cenach. Przede wszystkim warto ich szukać w serwisach ogłoszeniowych (np. CeneoLokalnie.pl), w których prywatne osoby wystawiają swoje rzeczy na sprzedaż. Poszukiwanie książek w ten sposób możesz zawęzić do swojego miasta, co pozwoli ci na odbiór osobisty zakupionych książek.

Kupuj grupowo i pytaj o rabaty

Czasami w księgarniach internetowych można spotkać się z rabatami za zakupy powyżej jakiejś kwoty. W takim przypadku warto umówić się z innym rodzicem i dokonać wspólnego zakupu. Wiele sklepów online daje klientom możliwość wykorzystania specjalnych kodu rabatowych. Aby je znaleźć warto polubić konkretne księgarnie na facebooku lub poszukać kodów na stronach internetowych poświęconych rabatom. Jeśli nie znajdziesz żadnej aktualnej promocji, możesz napisać maila bezpośrednio do księgarni i poprosić o informacje o bieżących lub zaplanowanych promocjach.


Załóż kartę lojalnościową 

Niektóre księgarnie internetowe oferują swoim klientom możliwość założenia karty lojalnościowej, taka opcja pozwala na korzystanie ze stałego rabatu podczas każdego zakupy. Taką kartę opłaca się założyć nawet jeśli planujesz tylko raz dokonać zakupu w jakimś sklepie.

Zobacz więcej tematów dotyczących powrotu do szkoły:

Autor: Oliwia Stradowska