Data publikacji:

Teczka do pracy: jaką wybrać? 

Każdy facet pracujący w biurze lub ten, który często załatwia sprawy na mieście z dużą ilością dokumentów doskonale wie, że dobra teczka do pracy to podstawa. Jak więc wybrać taką na lata? W artykule znajdziesz garść informacji na temat teczek biznesowych męskich, a także ciekawe modele w przyzwoitych cenach. 

teczka do pracy

Czym kierować się podczas zakupu teczki do pracy? 

Najpierw zastanówmy się nad podstawami, czyli tym, jaki materiał teczki wybrać. Oczywiście nie będzie zdziwieniem, że polecimy naturalną skórę. Teczka do pracy wykonana z takiego materiału, posłuży ci przez lata – będzie odporna na deszcz, mróz, silny wiatr, nie przetrze się nawet pod wpływem noszenia ciężkich rzeczy, nie wspominając o tym, że bardzo łatwo ją wyczyścić.

Naturalna skóra to także niezwykle elegancki materiał – pasuje do każdej stylizacji nawet tej bardziej formalnej z marynarką i wizytowymi spodniami. Pokochają ją więc panowie wykonujący pracę biurową. 

Pojemność teczki biznesowej

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając teczkę do pracy? Na jej pojemność. Idealna teczka to taka, która zmieści wszystkie twoje dokumenty. Na co dzień nosisz ich dużo? Upewnij się, że wybrany przez ciebie model pomieści je wszystkie

Oprócz tego, jeśli pracujesz z laptopem, to byłoby dobrze, gdyby udało ci się włożyć go do torby – po co dźwigać 2 pakunki, skoro można jeden?

Przegródki

Teczka do pracy powinna mieć także sztywne przegródki. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że włożone do niej dokumenty będą bezpieczne, a po wyjęciu z torby w nienagannym stanie.

Zwróć również uwagę na to, czy teczka, którą chcesz kupić ma miejsce na długopisy lub ołówki. Niektóre modele posiadają specjalne przegródki właśnie na takie przybory.

Jeśli brakuje ich w środku, to sprawdzą się mniejsze przegródki. Te zawsze przydają się na klucze czy chociażby spinacze biurowe.

Uchwyty

Zadbaj też o to, aby twoja teczka miała mniejsze uchwyty. To bardzo ważne, ponieważ przy dużym ciężarze będą one znacznie pewniejsze niż długi pasek, a chyba nie chcesz ryzykować upadkiem laptopa...

O czym pamiętać, zakładając ją na co dzień? Rady dla faceta, który zwraca uwagę na modne detale 

Dość już kwestii praktycznych. Teraz pora skupić się na wyglądzie twojej teczki do pracy. Przede wszystkim nie szalej z kolorem. W każdym miejscu pracy akceptowane będą czarne, brązowe czy granatowe teczki.

Ponadto modele w takiej barwie pasują do większości męskich stylizacji, a to może mieć duże znaczenie jeśli w twoim zawodzie wygląd jest twoją wizytówką.

Pamiętaj, że odcień teczki powinien być dobrany do koloru dodatków, czyli paska i butów. Granatowa teczka z brązowym paskiem i szarymi butami będzie się gryźć. W ofercie sklepów bardzo często znajdziesz teczki do pracy wykonane z miękkiego materiału.

To rozwiązanie sprawdza się do pracy w terenie, np. na budowie. Panowie noszący na co dzień garnitur, powinni wybrać teczkę z eko lub naturalnej skóry – tylko taki model będzie wpisywać się w elegancki charakter twojej stylizacji. 

Modne teczki biznesowe męskie

Poniżej przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie modnych teczek biznesowych męskich. Znajdziesz wśród nich modele idealne do każdej pracy, niezależnie od wykonywanego przez ciebie zawodu. 

Teczki do 260 zł – najtańsze modele z naszej strony


Teczka dla prawdziwych koneserów mody męskiej – modele od 700 zł


Brązowe teczki dla mężczyzn


Szare teczki do pracy 


Czarne teczki


Teczka do pracy powinna być wykonana z wysokiej jakości materiału, mieć dużo mniejszych przegródek, być pojemna i posiadać małe rączki, które ułatwią jej przenoszenie. Jeśli jeszcze nie masz teczki i wszystkie dokumenty nosisz w plecaku, to gorąco polecamy ci jej zakup – to nie tylko wygoda, ale taka teczka dodaje przy okazji elegancji. 

Artykuły, które warto przeczytać: 


Autorka: Klaudia Borycka