Data publikacji:

Telewizor 50 cali. Ranking polecanych modeli

Planujesz zakup nowego telewizora? Co powiesz na model, dzięki któremu zafundujesz sobie prywatne kino domowe we własnych czterech kątach? Z myślą o fanach dużych i funkcjonalnych urządzeń, przygotowaliśmy ranking telewizorów 50 cali. Sprawdź, który z nich warto kupić!

telewizor 50 cali

Telewizor 50 cali: ranking urządzeń dostępnych na Ceneo.pl

Telewizor 50 cali będzie doskonałym wyborem do kina domowego. Jakie urządzenie warto wybrać? Przygotowaliśmy dla ciebie ranking telewizorów, które cieszą się pozytywnymi opiniami użytkoników Ceneo.pl.

  1. SAMSUNG UE50RU7172
  2. LG 50UK6500
  3. PHILIPS 50PUS7334
  4. SHARP 50BL3EA
  5. THOMSON 50UD6306
  6. PHILIPS 50PUS6504
  7. SAMSUNG UE50RU7102
  8. LG 50UM7600

1. SAMSUNG UE50RU7172

Jaki telewizor Samsung kupić? SAMSUNG UE50RU7172 z matrycą LED to najpopularniejszy telewizor 50 cali w naszym rankingu. Dlaczego to właśnie on został numerem jeden? Urządzenie o smukłym designie, procesorze UHD i z funkcją HDR zapewnia rewelacyjną jakość obrazu, doskonałą widoczność nawet podczas najjaśniejszych i najciemniejszych scen, a do tego ma rozdzielczość 4K

Całość dopełnia nowoczesny i minimalistyczny wygląd, dzięki któremu telewizor SAMSUNG UE50RU7172 bez problemu odnajdzie się w każdym wnętrzu. Model został również wyposażony w technologie Wi-Fi Direct, Bluetooth, Dolby Digital Plus, Multiroom Link czy PurColor.

2. LG 50UK6500

LG 50UK6500 został wyposażony w wysokiej rozdzielczości obraz, który jest dodatkowo wyostrzony, a dzięki technologii 4K Active HDR możesz cieszyć się realistycznym odwzorowaniem barw podczas każdej sceny. Co ciekawe, ten telewizor 50 cali 4K może pochwalić się aż 4 razy większą rozdzielczością niż jego konkurenci Full HD.

Na tym jednak nie koniec! W urządzeniu nie zabrakło także czterordzeniowego procesora oraz zastosowania sztucznej inteligencji. Z jej pomocą możesz sterować sprzętem wyłącznie przy użyciu swojego głosu. Do technologii wykorzystanych w LG 50UK6500 z matrycą LED można zaliczyć Wide Color Gamut, 4K Upscaler, HDR Effect, True Colour Accuracy oraz Dynamic Tone Mapping.

3. PHILIPS 50PUS7334

PHILIPS 50PUS7334 zamyka podium w naszym rankingu telewizorów 50 cali. Model, pochodzący z oferty znanego i cenionego producenta, ma rozdzielczość 4K UHD, matrycę LED oraz został wyposażony w bezprzewodowe łącza Bluetooth, Wi-Fi LAN. Na szczególną uwagę zasługuje znakomita jakość obrazu i dźwięku, za które odpowiada przede wszystkim 4K UHD LED z trzystronnym Ambilight.

Jeden z najlepszych telewizorów 50 cali ma również specjalne diody LED umieszczone na obudowie, które podczas seansu filmowego lub gry rzucają na ścianę światło w barwach wyświetlanych na ekranie. W modelu nie zabrakło także procesora P5, Dolby Vision i Dolby Atmos oraz wbudowanego Google Assistant.

4. SHARP 50BL3EA

SHARP 50BL3EA to nowoczesny i funkcjonalny telewizor 50 cali, który ma matrycę LED, rozdzielczość 4K UHD oraz prosty ekran. W modelu znajdziesz również Wi-Fi oraz łącze LAN i Bluetooth. Co warto wiedzieć o funkcjach urządzenia? Przede wszystkim zostało ono wzbogacone o stabilną i wydajną wersję systemu Android TV 9.0, dzięki której możesz zintegrować swój telewizor z usługą Google.

W telewizorze SHARP 50BL3EA nie zabrakło również pomocnego Asystenta Google, który pozwala na sterowanie głosowe, oraz rewelacyjnej rozdzielczości. To właśnie dzięki niej możesz cieszyć się bezkompromisową jakością w trakcie oglądania filmów czy grania w grę.

5. THOMSON 50UD6306

THOMSON 50UD6306 to model o prostym ekranie, z bezprzewodowym łączem Wi-Fi oraz matrycą LED. Jego rozdzielczość wynosi 4K UHD, dzięki czemu jakość obrazu z pewnością spełni oczekiwania nawet największych kinomaniaków – model wyświetla ponad 8 milionów pikseli! Nie zabrakło również zaawansowanych technologii obrazu, w tym między innymi Micro Diming czy 10-Bit Panel.

Mówiąc o telewizorze THOMSON 50UD6306, nie można nie wspomnieć o równie znakomitej jakości dźwięku, dzięki której poczujesz się w domu jak w prawdziwym kinie lub na koncercie. Funkcjonalność urządzenia zamknięto w smukłej konstrukcji o prostym i bardzo eleganckim designie. Jeżeli szukasz dobrego telewizora 50 cali, warto zainteresować się tym modelem.

6. PHILIPS 50PUS6504

Jaki telewizor 4K do 2000 złotych kupić? PHILIPS 50PUS6504 swoją 6. pozycję w rankingu najlepszych telewizorów 50 cali zawdzięcza przede wszystkim minimalistycznemu designowi połączonemu z wieloma praktycznymi funkcjami i rewelacyjną jakością obrazu. Model ma rozdzielczość 4K UHD i matrycę LED oraz został wyposażony w bezprzewodowe łącze Wi-Fi.

Za jakość i doskonałą ostrość obrazu zapewnianego przez telewizor PHILIPS 50PUS6504 odpowiada przede wszystkim technologia Pixel Precise Ultra HD. Równie istotne jest wzbogacenie modelu o Dolby Vision i Dolby Atmos, dzięki którym możesz cieszyć się kinową jakością obrazu i dźwięku. A to wszystko z możliwością obsługi formatu wideo HDR10+!

7. SAMSUNG UE50RU7102

SAMSUNG UE50RU7102, podobnie jak jego poprzednicy, ma matrycę LED i rozdzielczość 4K UHD. Producent wyposażył ten model telewizora 50 cali w takie łącza bezprzewodowe, jak Bluetooth, Wi-Fi, DLNA czy AirPlay. Za perfekcyjną jakość obrazu odpowiada połączenie procesora UHD z HDR, które zapewnia wyraźne szczegóły nawet w jasnych i ciemnych scenach.

Telewizor ma także funkcję Smart Hub oraz zainstalowaną aplikację SmartThings. Dzięki niej możesz połączyć urządzenie z pozostałymi sprzętami i czujnikami w swoim domu. Efekt? Z pomocą modelu SAMSUNG UE50RU7102 możesz włączyć piekarnik bez wstawania z kanapy, a nawet sprawdzić, co masz do zjedzenia w lodówce.

8. LG 50UM7600

LG 50UM7600 zamyka nasz ranking polecanych telewizorów 50 cali. Model z matrycą LED, odświeżaniem 50 Hz, prostym ekranem i łączem bezprzewodowym Bluetooth ma rozdzielczość 4K UHD. To właśnie ona odpowiada za rewelacyjne odwzorowanie kolorów i bezkompromisową jakość obrazu, dzięki którym poczujesz się jak w prawdziwym kinie.

Urządzenie zostało również wzbogacone o funkcję SmartTV, dzięki której możesz korzystać z aplikacji, platform streamingowych czy przeglądarek internetowych bezpośrednio na telewizorze. Nie zabrakło także portów HDMI, kompatybilności z mocowaniami VESA oraz dwóch złączy USB.