Top 10 najlepszych filmów z Barbie w roli głównej

Filmy Barbie chętnie oglądają zarówno małe, jak i większe dziewczyny! Każdy z nich to piękna, poruszająca i pouczająca opowieść, wzbogacona wspaniałą oprawą muzyczną. Bajki z lalką Barbie to już ponad trzydzieści filmów, z czego najstarszy pochodzi z 1987 roku — a zatem Barbie już od 29 lat gości na naszych ekranach! Poniżej przedstawiamy 10 filmów z lalką Barbie, które naprawdę warto obejrzeć. 

Obecność lalki Barbie w filmie Dziadek do orzechów z 2001 roku

Choć był to pierwszy polski film z Barbie, nadal cieszy się uznaniem dzieci. Nic dziwnego! Naszym oczom ukazują się bowiem zachwycające sceny baletowe autorstwa choreografa Martinsa, podczas gdy do uszu dobiega doskonała muzyka Czajkowskiego. 

To idealne połączenie zarówno dla dzieci, jak i rodziców, którzy kochają bajki z lalką Barbie. Włączając tę bajkę, serwujesz dziecku solidną porcję kultury na najwyższym poziomie.

Film opowiada o Klarze (w tej roli Barbie), która dostaje w prezencie gwiazdkowym figurkę dziadka do orzechów. Zabawka w nocy ożywa i sprawia, że dziewczynka toczy walkę z Mysim Królem. 

W wyniku tego pojedynku dziewczynka zostaje zmniejszona. W powrocie do normalnych rozmiarów może jej pomóc jedynie Cukrowa Księżniczka, którą trzeba odnaleźć. Wspólna wyprawa połączy Klarę i Dziadka do orzechów prawdziwą miłością, ponieważ pod postacią Dziadka krył się książę Eryk.

Barbie jako księżniczka i żebraczka — bajki Barbie z morałem

To opowieść z 2004 roku, która wzruszy każdego! Bohaterkami bajki Barbie są dwie identyczne z wyglądu dziewczynki — księżniczka Anna Luiza i szwaczka Eryka. Dziewczynki spotykają się przypadkiem i zaprzyjaźniają się z sobą. 

Niesprzyjające okoliczności sprawiają, że Anna zostaje porwana, a Eryka musi wcielić się w jej rolę i zamieszkać w pałacu. Niestety, gdy prawda wychodzi na jaw, dziewczyna zostaje strącona do lochu. 

Całe szczęście bajka kończy się pomyślnie i obie bohaterki stają na ślubnym kobiercu u boku ukochanych chłopców. Film jest luźną adaptacją powieści Marka Twaina Książę i żebrak. Ukazuje przyjaźń i miłość przezwyciężające podziały społeczne na bogatych i ubogich.

Filmy Barbie uczą samodyscypliny i zaufania

Barbie i pegaz to ulubiony duet małych marzycielek! Film Barbie i magia pegaza opowiada o losach księżniczki Anniki, która znika w dniu swoich urodzin. Okazuje się, że dziewczynka wybrała się na łyżwy bez zgody rodziców, dlatego ci postanawiają ją ukarać i zabrać jej łyżwy. 

Annika lekceważy zakaz rodziców i znowu wymyka się na lodowisko. Tam zjawia się czarnoksiężnik Wenlock, który chce poślubić księżniczkę. Gdy ta odmawia, czarnoksiężnik zamienia króla, królową oraz poddanych w kamienie i daje jej trzy dni do namysłu. 

Z pomocą Barbie przychodzi Brietta, niedźwiedź polarny Shiver oraz Aidana. Siła przyjaźni pozwala na pokonanie czarnej magii. To wszystko dzieje się w rytmie wspaniałej ścieżki dźwiękowej zawierającej fragmenty XI Symfonii Beethovena! Pouczająca opowieść o tym, że warto słuchać rodziców, bo oni zawsze chcą dla nas dobrze. Tego rodzaju bajki z lalką Barbie cieszą się wielkim zainteresowaniem dzieci. 

Filmy Barbie, które warto obejrzeć

Bajki z lalką Barbie są naprawdę bardzo ciekawe, dlatego warto zdecydować się na ich obejrzenie. W kolejnej ekranizacji pt. Barbie i 12 tańczących księżniczek poznajemy dwanaście wspaniałych sióstr, których imiona zaczynają się od kolejnych liter alfabetu, zaczynając od najstarszej do najmłodszej: Ashlyn, Blair, Courtney, Delia, Edeline, Fallon, Genevieve, Hadley, Isla, Kathleen, Janessa i Lacey. Ciekawy sposób na naukę abecadła dla najmłodszych i dzieci, które uwielbiają bajki Barbie.

Księżniczki wiodą wesołe i beztroskie życie w zamku, dopóki ich ojciec nie postanawia sprowadzić swojej krewnej, księżnej Roveny, aby nauczyła córki dobrych manier. 

Niestety Ravena przybywa ze zgoła innymi zamiarami. Wpędza króla w chorobę, podając mu zatrutą herbatę, i gnębi dziewczynki. Pewnego dnia jedna z sióstr — Genevieve (Barbie) odkrywa układ taneczny, którym otwiera sobie i swoim siostrom wrota do magicznej altanki. 

Dzięki zdobytej magii dziewczynki zdołają uratować życie ojca oraz pozbyć się złej księżnej. Cała historia to połączenie radości, pięknej muzyki, tańca, magii oraz siły rodzinnej miłości! Filmy Barbie mają bardzo wartościową fabułę opartą na motywacyjnym przekazie. Mogą służyć także jako praktyczne porady dla rodziców, którzy chcą nauczyć swoje dzieci dyscypliny i grzeczności.

Barbie Mariposa — warta zapamiętania bajka, która uczy

Bajki z lalką Barbie zachwycają przede wszystkim tym, że potrafi się ona wcielić w naprawdę różne postacie. Tym razem występuje w roli motylkowej wróżki Mariposy, zamieszkującej piękną krainę Skrzydłolandii. 

Pewnego dnia życie spokojnej krainy burzy okropna wiadomość — Królowa została otruta przez złą wróżkę Henę. Mariposa ma magiczny dar czytania z gwiazd, dlatego tylko ona może odnaleźć antidotum i uratować Królową. 

Rusza więc w długą drogę wraz z siostrami, u których pracuje — Rayną i Raylą. Podczas wyprawy Mariposę spotyka wiele niemiłych przygód i niebezpieczeństw. Dochodzi nawet do tego, że nasza bohaterka trafia do lwiej paszczy!

Ta opowieść naprawdę trzyma w napięciu. Takie filmy Barbie będą idealne dla dzieci, które uwielbiają różnego rodzaju przygody i adrenalinę. 

Znajdziemy w niej nie tylko stary morał, że dobro zawsze zwycięża zło, lecz także lekcję o tym, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Mariposa marzyła, aby poznać świat poza granicami Skrzydłolandii, lecz nie zdawała sobie sprawy z tego, jak bardzo jest niebezpieczny.

Filmy Barbie z bohaterstwem w tle — Barbie i trzy muszkieterki z 2009 roku

Ten film to idealna propozycja dla wszystkich odważnych dziewczynek! Przedstawia historię Corinne, której największym marzeniem jest pójść w ślady ojca i zostać muszkieterką. Aby móc spełnić swoje marzenie, bohaterka udaje się do Paryża, gdzie zatrudnia się jako sprzątaczka w królewskim zamku. 

Tam właśnie poznaje trzy kompanki, z którymi może dzielić swoją muszkieterską pasję. Dziewczynki dowiadują się o spisku przeciwko księciu i ruszają mu na ratunek z walecznym hasłem „Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną!” na ustach. 

Ta historia pokazuje, że warto dążyć do spełnienia swoich marzeń, nawet jeśli wydają się nieprawdopodobne. Film zrywa także z tradycyjnym pojmowaniem ról damskich i męskich, pokazując, że płeć nie może być ograniczeniem na drodze do realizowania swoich pasji. 

Filmy Barbie dla miłośniczek mody

Złośliwi twierdzą, że film Barbie w świecie mody z 2010 roku jest zbyt okrutny, ale czy nie taki jest właśnie świat mody? Barbie spotyka wiele rozczarowań. Zostaje wyrzucona z planu filmowego, a jej chłopak zrywa z nią przez telefon. Aby ochłonąć, Barbie wyjeżdża do Paryża. 

Na miejscu okazuje się, że dom mody prowadzony przez jej ciocię dosięgnął prawdziwy kryzys. Barbie wraz z zaprzyjaźnioną Alice i małymi ognistowłosymi wróżkami znalezionymi na poddaszu postanawia stworzyć nową kolekcję ubrań i zorganizować pokaz mody, jakiego jeszcze nikt nie widział. 

Jednak i tym razem, zanim Barbie osiągnie swój cel, będzie musiała pokonać wiele trudności. Ta produkcja do doskonały przykład, że bajki Barbie tworzone są także dla nastolatek i są pełne wielu wartościowych lekcji. 

Barbie i Akademia Księżniczek

Jedno jest pewne, filmy Barbie potrafią wzruszać. Tak jak bajka Barbie i Akademia Księżniczek. To opowieść o losach siedemnastoletniej Blair, która wygrywa miejsce na wspomnianej Akademii Księżniczek. Postanawia się tam udać, aby spełnić marzenie siostry Emily i zdobyć pieniądze na leczenie chorej matki. 

W Akademii okazuje się, że nauka dworskiej etykiety nie jest prosta, zwłaszcza jeśli zła Dame Deyvin stałe rzuca kłody pod nogi Blair. Jej zachowanie determinują wielkie aspiracje, by królową uczynić własną córkę. 

Aby osiągnąć swój cel, pozbyła się nawet swojej krewnej, królowej Izabeli. Blair podejmuje trudną wyprawę w celu odnalezienia korony Gradanii. Na zakończenie podróży dowiaduje się, że to ona jest zaginioną córką królowej Izabeli. 

Dziewczyna wraz z rodziną trafia do pałacu, a jej prześladowczyni — do więzienia. Kolejny triumf dobra nad złem w bajce z lalką Barbie. 

Barbie: księżniczka i piosenkarka z 2012 roku — musical dla przyjaciółek

Każda dziewczynka marzy o tym, aby w przyszłości zostać piosenkarką. Księżniczka krainy Meribella — Tori bynajmniej nie jest tutaj wyjątkiem. Całymi dniami snuje się po królestwie, śpiewając i tańcząc. Szczęśliwy traf sprawia, że do królestwa przyjeżdża piosenkarka Keira. 

Dziewczynki zaprzyjaźniają się i okrywają, że za sprawą magii mogą przypominać siebie nawzajem. Odkrycie sprawia, że bohaterki postanawiają zamienić się rolami. Okazuje się jednak, że życie w nowej roli jest trudniejsze, niż sobie wyobrażały. 

Dodatkowo, ktoś wykradł tajemniczy sekret krainy Meribella i królestwu grozi poważne niebezpieczeństwo. Czy przyjaciółki zdołają zaradzić kryzysowej sytuacji? Jest to piękny musical o sile przyjaźni, która nie tylko ułatwia spełniać swoje marzenia, lecz także pomaga w rozwiązywaniu problemów. 

Barbie jako przykład superksiężniczki w filmie z 2015 roku

Aby sprawiedliwości stało się zadość, nie można zapomnieć o jednym z najnowszych filmów Barbie. Świat bajki Barbie: Super Księżniczki to historia Spidermana w wersji dla dziewczynek. Barbie zmienia się w superbohaterkę przez ugryzienie (a raczej pocałunek) motyla. 

Odtąd posiada wiele mocy, m.in. niebywałą siłę, zdolność latania i ciskania ognistymi kulami. Za namową przyjaciółek postanawia wykorzystać je w walce ze złoczyńcami. Pojedynki w bajce nie są krwawe i przerażające, lecz lekkie i zabawne. Nie zabrakło przedmiotów, które przyciągną wzrok dziewczynek, takich jak sygnet wyposażony w nawigację, dostęp do internetu oraz błyszczyk do ust.

Podobne artykuły

Niemowle

Biegunka u noworodka – przyczyny i sposoby leczenia

2021-07-31
Biegunka u noworodka to zawsze sygnał alarmujący, że w organizmie malucha dzieje się coś niedobrego. Gdy się pojawi, nie należy popadać w panikę, a jak najszybciej zgłosić się do lekarza, który pomoże w zdiagnozowaniu problemu. W zdecydowanej większości przypadków, biegunka u dziecka może być leczona w warunkach domowych.
ranking fotelików

Jaki fotelik samochodowy kupić? Ranking fotelików

2021-07-31
Przewożenie dzieci w foteliku jest obowiązkowe i każdy rodzic musi dobrać go tak, aby maluch mógł podróżować komfortowo, ale przede wszystkim bezpiecznie. Zastanawiasz się jaki fotelik samochodowy będzie najlepszy dla twojej pociechy? Sprawdź nasz ranking fotelików!
Dziecko

Łupież u dziecka. Przyczyny, objawy i leczenie

2021-07-29
Łupież zwykle kojarzy się z osobami dorosłymi, jednak nieprzyjemna dolegliwość może pojawić się już u dzieci. Zwykle jego pierwsze objawy są zauważalne u kilkulatków, a przyczyną choroby jest nieprawidłowa pielęgnacja delikatnej skóry głowy. Jeśli łupież u dziecka nasila się i nie znika po zmianie szamponu lub częstości mycia głowy, jego powodem może być zakażenie wirusowe lub grzybicze. Dowiedz się więcej o łupieżu u dzieci.
dziecko ze smoczkiem

Jaki wybrać smoczek dla noworodka karmionego piersią? Ranking smoczków dla noworodków

2021-07-29
Podawanie smoczka noworodkowi ma zwolenników i przeciwników. Jedni uważają, że może negatywnie wpłynąć na chęć ssania piersi mamy. Z kolei inni twierdzą, że smoczek pomaga maluszkowi szybko się wyciszyć. Nic dziwnego, że gubisz się w poradach, skoro dopiero debiutujesz w roli mamy. Przeczytaj, jaki smoczek dla noworodka wybrać i poznaj ranking smoczków dla maluszków, który przygotowaliśmy dla kobiet takich jak ty.