Torebki dopasowane do sylwetki

Torebka to dla każdej kobiety bardzo ważny dodatek. Nie służy bowiem ona tylko do przechowywania potrzebnych przedmiotów, ale przede wszystkim jest istotnym elementem wizerunku. Dlatego powinna być odpowiednio dopasowana do figury, stroju i całej prezencji. Właściwy wybór torebki do sylwetki umożliwi podkreślenie tego, co w kobiecie najlepsze, jednocześnie tuszując to, co wymaga ukrycia.

Wiele pań nie wie, jaka torebka będzie dobrze komponować się z ich figurą i urodą. Moda rządzi się swoimi prawami, których należy przestrzegać. Dotyczy to także kwestii toreb. W jaki sposób powinna być dobrana torebka pod sylwetkę, aby tuszować mankamenty i eksponować zalety?

Jaka torebka dla wysokich kobiet?

Kobiety o wysokim wzroście i szerokich ramionach powinny dobierać dodatki, które optycznie zmniejszą ich gabaryty. Najlepszym rozwiązaniem jest w ich wypadku duża torebka o podłużnym kształcie, które nie tylko zrównoważy nieharmonijne proporcje, lecz także pozwoli odciągnąć uwagę od dużych ramion.

Doskonałym wyborem jest torebka o krótkich podwójnych rączkach, którą można nosić na przedramieniu. Aby zatuszować nieproporcjonalność sylwetki, należy wybierać torby listonoszki. Cechują się one długim paskiem, dość dużą formą i są noszone przy pasie lub biodrach. Takie modele odciągają uwagę od zbyt dużego biustu czy nieharmonijnej górnej partii sylwetki. Dodatkowo listonoszki mogą nawet zasłonić wystający brzuszek.

Szersze, workowate modele przeznaczone są dla wysokich oraz szczupłych kobiet. Jeżeli jesteś posiadaczką szerokich barków i wąskich bioder, zaakcentuj dolną część sylwetki i noś torebkę właśnie na wysokości bioder. Duży rozmiar toreb jest dozwolony także dla osób szczupłych i wysokich. W tym wypadku można je nosić zarówno na krótkim, jak i na długim pasku.

 

Jaka torebka dla pań o dużych gabarytach?

Należy zrezygnować z toreb typu oversize, bo dodają one kilogramów, zwłaszcza kobietom masywnym i tęgim. Zbyt drobne modele także się nie sprawdzą. W wypadku kobiet puszystych torebka powinna opierać się na talii, a nie na biodrach. Najkorzystniejsze są modele o wąskich i wysokich kształtach.

Torebka pod sylwetkę puszystą może być ozdobiona dużą liczbą różnych aplikacji, które odwrócą uwagę od naszych niedoskonałości.

 

A co powinny wybrać niskie kobiety?

Kobiety o niskim wzroście i pełnych kształtach powinny zdecydować się na modele średniej wielkości o opływowej formie. Przy takiej sylwetce zaleca się noszenie torby na ramieniu. Ważne jednak, aby pasek nie był zbyt długi, bo torebka sięgająca poniżej linii bioder doda im tylko dodatkowych centymetrów.

Niezbyt duży model to też doskonała torebka pod sylwetkę gruszki, która cechuje się wąskimi ramionami i szerszymi biodrami. Noszenie jej na wysokości talii lub tuż pod pachą odciągnie uwagę od górnej partii ciała i wizualnie wyrówna dysharmonię. Kobiety niskie powinny decydować się na torebki o niewielkich rozmiarach

Obszerne modele w tym wypadku jedynie spotęgują wrażenie małego wzrostu, dlatego należy wybierać torebki małe i średniej wielkości. Aby dodać sobie kilka centymetrów, warto postawić na podłużne modele na długich paskach. Doskonale sprawdzą się także torebki, które można nosić blisko ciała oraz na poziomie biustu.

 

Jaka torebka dla pań o filigranowych kształtach?

Panie, które charakteryzują się filigranowymi sylwetkami, powinny zdecydowanie wybierać małe modele i nosić je w sposób zależny od modelu. Kopertówki — w dłoni, niewielkie puzderka — przewieszone przez ramię, a klasyczne malutkie torebki — przełożone przez ramię.

Zwłaszcza że dziś takie torebki są elementem codziennej, a nie tylko wieczornej stylizacji. Niewielkie modele nie są zalecane kobietom pulchnym, jako że dodadzą ich sylwetkom puszystości oraz objętości. Szczupłe i drobne kobiety mogą także wybrać torby o charakterze worka lub oversize o dowolnym kształcie. 

Doskonale prezentują się one zarówno na krótkim, jak i na długim pasku. Niestety ponieważ są duże i bardzo pojemne, kobiety nierzadko przechowują w nich mnóstwo zupełnie niepotrzebnych gadżetów i drobiazgów, co sprawia, że są ciężkie. Dlatego najkorzystniej jest nosić je na przedramieniu.

Kobiety o drobnym biuście powinny wybierać duże modele na krótkich rączkach, które kończą się właśnie na wysokości piersi. Uwydatni to środkową część sylwetki i podkreśli biust. Z kolei posiadaczki obfitych piersi zdecydowanie powinny zrezygnować z takich modeli. Najbardziej korzystnie prezentuje się w ich wypadku torba na wysokości bioder.

 

Wąskie ramiona, szerokie biodra i uda — jaka torebka pod sylwetkę w tym wypadku?

Szerokie biodra i uda będą szczególnie wyeksponowane, kiedy torebka będzie się kończyć na wysokości łokcia. Także modele, które sięgają brzucha, nie są polecane, gdyż przyciągną i skupią całą uwagę właśnie na tej problematycznej dla wielu osób części ciała.

Kobiety o figurze gruszki zdecydowanie nie powinny przewieszać torebki na ukos przez ramię. Jest to wygodne, ale niestety nieefektowne, ponieważ podkreśla biodra, optycznie dodając im centymetrów. Torebki noszone ukośnie idealnie sprawdzą się w wypadku sylwetek pozbawionych talii.

Wybór torebki do sylwetki chłopięcej powinien uwzględniać niewielkie modele, gdyż te optycznie powiększą sylwetkę. W takich wypadkach warto wybierać właściwie skrojone średnie lub duże fasony.

Kopertówki o dużych gabarytach także świetnie się sprawdzą. Odpowiednio dopasowana torebka pod sylwetkę zgrabną o długich nogach powinna być noszona na pasku lub na długich uchach, co optycznie doda figurze jeszcze kilku centymetrów. Dla dziewczyn o krótkich nogach przeznaczone są klasyczne modele o średniej wielkości.

Ponadto pamiętajmy, aby kupić torebkę dobrej jakości, wykonaną z odpowiednich materiałów. Tanie modele z bazarów szybko się zniszczą, aplikacje odpadną, a suwak będzie się zacinał. Warto zainwestować w droższy model, w końcu ma on nam służyć przez dłuższy czas.

Skóra lub ekoskóra (zgodnie z najnowszymi trendami) sprawdzą się doskonale i z pewnością będą trwałe i bardziej odporne na pękanie niż tanie tworzywo tekstylne.

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, jak ważny jest właściwy wybór torebki do sylwetki. Widać to zwłaszcza na polskich ulicach. Głównym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego modelu jest moda, nie zaś estetyczna funkcja torebki, jaką jest modyfikowanie dysharmonii kobiecej figury.

Zastanawiając się, jaka torebka będzie ładnie wyglądać, należy pamiętać, że nawet jeśli dany model dobrze prezentuje się na wystawie lub modelce, niekoniecznie będzie on pasować na nas.

Zastanówmy się nad plusami i minusami własnej sylwetki, przemyślmy, co warto zaakcentować, a co ukryć, i dopiero na tej podstawie podejmijmy decyzję odnośnie do zakupu konkretnego modelu. Właściwy wybór torebki do sylwetki pozwoli paniom zawsze czuć się pewnie i kobieco!