Data modyfikacji:

Trendy w fitnessie w 2017

Fitness to nie tylko sport, to styl życia. Ćwiczenie jest ważne, ale samo nie sprawi tego, że będziemy się dobrze czuli. Teraz odkrywamy, co to znaczy prawdziwe bycie fit.W 2017 roku dalej będziemy skupiać  się na powrocie do natury, która się będzie przejawiać w jedzeniu, leczeniu i  dbaniu o siebie.

#JEDZENIE

Na pewno w tym, co jemy dominuje trend Eat Clean. Odchodzimy pomału od liczenia kalorii, nie ograniczamy ilości spożywanych rzeczy, a raczej skupiamy się na jakości produktów. Odstawiamy produkty z zawartością chemii, stawiamy na lokalność i sezonowość w owocach i warzywach. Popularnością wśród diet zaczyna cieszyć się także fleksitarianizm, zwany elastycznym wegetarianizmem. Jak sama nazwa mówi, spożywanie mięsa i ryb jest ograniczane ze względu na złą jakość tych produktów. Można je jeść na przykład raz w tygodniu. Dieta stawia przede wszystkim na warzywa i owoce z gospodarstw. Potwierdzone jest, że ten sposób odżywiania pomaga zmniejszyć masę ciała, chroni przed nowotworem, czy cukrzycą. Na pewno jest to propozycja godna rozważenia.

#ZDROWIE

Metody leczenia też powracają do natury. Odrzucamy leki na rzecz naturalnych metod. Do łask powracają orientalne techniki leczenia takie jak chińskie bańki, czy akupunktura. Obie te dziedziny mają chronić przed przeziębieniami, są odpowiedzią na ból kręgosłupa, nerwobóle, a co więcej zwalczają cellulit. Zwracamy też uwagę na to by w codziennej pielęgnacji stosować kosmetyki bio, czy eko. Doceniamy także niezmiennie kolagen, który nazywany jest eliksirem młodości. Z kosmetyków z nim zawartych będziemy korzystały najczęściej. Co więcej, na rynku pojawia się coraz więcej specyfików, które od środka wzmacniają nasz organizm — dzięki temu możemy mieć piękne paznokcie, włosy i skórę.

#SAMOPOCZUCIE

Jeżeli chodzi o nasz nastrój i styl życia to jednym z większych trendów stała się medytacja, która pozwala nam się wyciszyć, uspokoić oraz odstresować. W internecie jest dostępnych wiele gotowych seansów w zależności od tego, co potrzebujemy i trwają średnio 15 minut. Biorąc pod uwagę nasze dobre samopoczucie, nie jest to dużo czasu.

Trendy w 2017 roku odpowiadają na to, w jaki sposób żyjemy. Pośpiech, stres oraz coraz większa świadomość są przyczynami, które skłaniają nas do zmian. Zdecydowanie są to zmiany na lepsze!
Tekst: Natalia Świrska