Data publikacji:

Twórca Trainspotting pracuje nad nowym serialem!

Lubicie Trainspotting? Byliście w kinie na drugiej części? Jeżeli macie ochotę na więcej obrazów Irvina Welsha to możecie już zacząć oczekiwać nowego serialu pod tytułem Ibiza87.
Sukes T2: Trainspotting był nieunikniony. Obecnie panuje moda na powroty (nie tylko w kinie – patrz reedycja Nokii 3310). Nikogo nie powinno to dziwić, że fani jedynki tłumnie ruszyli do kin, żeby po dwudziestu latach znów zobaczyć ulubionych bohaterów na ekranach kin. Czasami mamy jednak ochotę na nowe. Z pomocą przychodzi Ibiza87.
Najnowsze dzieło Irvina Welsha to opowieść o początkach kultury rave. Opowieść będzie luźno bazowała na życiu i twórczości klubowych pionierów, didżejów Danny’ego Ramplinga, Paula Oakenfolda i Nicky’ego Hollowaya. Te trzy postaci powinny być dobrze znane wszystkim imprezowiczom, gdyż to właśnie ich uważa się za jedne z ważniejszych postaci w muzyce klubowej.

Rampling, Oakenfold i Holloway spotkali się pewnego lata na Ibizie, wyspie, ktora słynie z olbrzymich imprez i zostali zainspirowani przez didżejów zza oceanu. Spopularyzowali dotychczas nieznane gatunki muzyki elektronicznej i są obecnie uznawani za supergwiazdy (aby zabukować występ któregokolwiek z nich należy zapłacić ponad 20 000 funtów!).
Jak donosi amerykański serwis muzyczny Pitchfork, wszyscy trzej didżeje zostali poproszeni przez Welsha o stworzenie ścieżki dźwiękowej do serialu Ibiza87. Zareagowali na to entuzjastyczne, w końcu w tym roku wypada trzydziesta rocznica ich pamiętnego wypadu na Ibizę. 

„To wspaniałe świętować razem z tym [Ibiza87] projektem oraz trasą po całym świecie w tym roku, ktory zaznacza trzecią generację w muzyce klubowej” – wspomina Oakenfold.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy najnowsze dzieło Irvina Welsha ujrzy światło dzienne, ale z pewnością jest na co czekać. Jak pokazał sukces T2: Trainspotting Welsh ma ciągle sporo asów w rękawie i na pewno jest w stanie stworzyć intrygującą opowieść. Zobaczymy, jak poradzi sobie z dłuższą, serialową formułą.
Tekst: Jakub Spiryn