Data modyfikacji:

Typy sportowca—a ty którym jesteś?

Wszyscy mamy świadomość, że sport to zdrowie i powinniśmy uprawiać go systematycznie w codziennym życiu. Jak nam idzie? Jakie typy sportowców możemy odróżnić?
1. Człowiek “pasjonata”. Zapytany o to, jaką aktywność fizyczną lubi najbardziej, łapie się za głowę i trzydzieści minut zastanawia się, co odpowiedzieć, ponieważ kocha wszystko, co związane ze sportem. Na urlop jeździ w takie miejsca, gdzie można coś aktywnego zdziałać: pojeździć na rowerach, pograć w piłkę, czy pobiegać. Jak Egipt to nurkowanie, Kuba to rowery, a Włochy to narty. Leżenie na plaży dłużej niż 5 minut na słońcu jest największą karą i mordęgą. W duszy wiecznie słyszy EXPLOSIOON!
2. Człowiek “jak zawieje”. W momencie kiedy postanowi, że będzie ćwiczył i zmobilizuje się do tego, robi to na 100%. Wykonuje ćwiczenia starannie i systematycznie. Zaczyna nawet widzieć pierwsze efekty. Jednak właśnie w tym momencie zjawia się destrukcyjna sytuacja, która zaburza rytm ćwiczeniowy (nadgodziny w pracy, niespodziewane spotkanie) i wtedy cały porządek treningowy się rozpada, a wreszcie zanika. Bardzo trudno po takim czasie wrócić do rytmu. Cały czas powtarza sobie: możesz więcej niż podpowiada Ci Twój umysł!
3. Człowiek “trend”. Ćwiczyć co prawda nie lubi, ale najnowsze adidaski i strój do ćwiczeń ma — tak na wszelki wypadek. Czasami, jak idzie do sklepu to się w niego ubiera dla wygody i żeby ludzie zwracali uwagę. Na siłownie dostał karnet z pracy, ale raczej się tam nie pojawia, bo nie lubi tej atmosfery i zapachu, który tam panuje. Czasami pójdzie na spacer, bądź pomoże w domowych porządkach. Kiedy ludzie zaczynają pytać po co ten strój i karnet, skoro nie korzysta, odpowiada: Nie mów do mnie teraz!
4. Człowiek “aktor”. Z zewnątrz sportowiec jak się patrzy. Ćwiczy, przykłada się, wprowadził dietę cud i uczy innych, jak to robić. Ma nawet swoich uczniów, których szkoli. Jednak ma pewną słabość. Jak nikt nie widzi to podjada cukierki z barku babci albo ulubione frytki. Złote motto to "Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal". 

Nie ważne, w którym typie odnaleźliśmy swoje podobieństwo— każdy ma potencjał na dobrego sportowca! #justdoit
Tekst: Natalia Świrska