Data publikacji:

Upiorne laleczki Monster High

Nie wszystkie dziewczynki uwielbiają perfekcyjną Barbie i jej różowe, cukierkowe przebrania. Lalki Monster High to ciekawa alternatywa dla niepokornych. Cały pomysł na straszydła zrodził się z dziecięcej fascynacji filmami grozy, potworami i wampirami, które wywołują przyjemny dreszczyk emocji i dodają każdej zabawie mrocznego charakteru. 

W 2010 r. firma Mattel postanowiła zaproponować dziewczynkom zabawki inne niż wszystkie. Lalki Monster High z założenia nie mają być bowiem słodkie, piękne i bliskie popularnej wizji księżniczek — ich postacie są z lekka koszmarne, bardzo tajemnicze i zdecydowanie nieludzkie. Kocie ogony, wilcze uszy, motyle skrzydła czy końskie kopyta, a do tego włosy w szalonych kolorach i nieziemsko wielkie oczy to znak rozpoznawczy lalek Monster High. A żeby zabawa była lepsza, oprócz figurek stworzono także ciekawe akcesoria oraz szczególnie lubiane przez dziewczynki ubieranki. Monster High to naprawdę niezwykła szkoła średnia, w którą chętnie bawią się i sześcio-, i nastolatki..

Straszyciółki, czyli topowe lalki Monster High

Monster High to tak naprawdę Straszyceum, czyli liceum, do którego uczęszczają postacie z innych, wiejących grozą światów. Siedem głównych bohaterek to córki yeti, wilkołaka, wampira, mumii, zombie, Frankensteina i potwora morskiego — każda obdarzona charakterystycznymi atrybutami odziedziczonymi ewidentnie po tatusiu.

Co ciekawe, chociaż wszystkie lalki Monster High wyglądają jak zbuntowane nastolatki, najmłodsza ma dopiero 15 dni, a najstarsza 5842 lat! I zabawa od razu robi się ciekawsza…

Dziewczynki chętnie utożsamiają się z konkretnymi postaciami, które podzielają ich własne pasje, ulubione kolory czy mają ukochane zwierzaki. Abbey Bominable to niebieska laleczka przyjaźniąca się z mamutem i jeżdżąca na snowboardzie, Clawdeen Wolf to wilczyca, która kocha modę, a za pupila ma fioletowego kotka, Cleo de Nile to królowa egipska o złotym sercu, różowa zaś Draculaura opiekuje się nietoperzem i jest doskonałą przyjaciółką.

Blada Frankie Stein potrafi porazić prądem, a jej zwierzątko przypomina psa, Lagoona Blue to superpływaczka nosząca w torebce piranię, natomiast Ghoulia Yelps to najmądrzejsza z lalek Monster High, która opiekuje się sową. Nie ma chyba na świecie grupy dziewczynek, które nie odnalazłyby w tej strasznej paczce swoich alter ego. Tym bardziej że każdą postać da się wspaniale stylizować, korzystając z ubieranek Monster High.

Wszystkie lalki Monster High

Na Straszyciółkach jednak koszmarne liceum się nie kończy. Aby zabawa nigdy nie miała końca, a pomysły na scenariusze się nie wyczerpały, w filmowym świecie Monster High jest ponad trzydzieści innych postaci, które zaskakują nie tylko wyglądem, lecz także niezwykłymi talentami, np. zdolnością lewitacji, gryzienia czy zmiany osobowości.

A że lata szkoły średniej to czas flirtów i pierwszych miłości, lalki Monster High to także potworni chłopcy, którzy walczą o wdzięki Straszyciółek.

Wśród upiornych uczennic znajdziemy m.in. zwiewną Rochelle Goyle ze Szkoły Duchów, dwugłową Hydrę o wężowym ogonie, duet bliźniaczek będących córkami kotołaka czy cyrkowe laleczki z akcesoriami niezbędnymi do wykonywania przerażających trików.

Trudno nawet opisać wszystkie lalki Monster High — w ramach programu Upiornej Wymiany do liceum zawitały nawet kosmopolityczne postacie z dalekiego świata w strojach nawiązujących do kultury Japonii, Hiszpanii, Szkocji czy Ameryki Południowej. Oryginalne kolorowe akcesoria, takie jak buty czy torebki, umożliwiają niekończącą się zabawę w ubieranki. Monster High to bowiem szkoła, w której każda uczennica musi wyglądać szałowo.

Przeczytaj o ubraniach Monster High

Ekskluzywne lalki Monster High

Wraz z pojawianiem się coraz nowszych serii lalek związanych z kolejnymi odcinkami przygód filmowych Monster High na półki sklepowe trafiają także bardziej luksusowe zestawy, które na pewno zachwycą każdą fankę przyjaciółek ze Straszyceum.

Inspirowane filmem Podwodna Straszyprzygoda morskie potwory, takie jak Kalla Merri i Posea Reef, nie tylko wywołują dreszcze swymi mackami, lecz także potrafią świecić w ciemnościach, a to za sprawą małych morskich stworków mieszkających w ich ogonach.

Także seria Monster High Gwiazdy Boo Yorku charakteryzuje się nieco bogatszym wyposażeniem laleczek, które jako królowe musicalowej sceny muszą oczywiście mieć stosowne kreacje, pełne klejnotów i szlachetnych metali. Ella Eedee, Mousedes King oraz Luna Mothews to idealny wybór dla małych miłośniczek wielkich gali muzyki i tańca.

Najbardziej skomplikowane postacie ze wszystkich lalek Monster High to z kolei Hybrydy powstałe z połączenia dwóch różnych potworów. Bonita Femur, czyli córka ćmy i kościotrupa, Sirena Von Boo, pochodząca od syreny i ducha, oraz Avea Trotter, będąca dzieckiem harpii i centaura, to laleczki nieco droższe, lecz zachwycające misternymi skrzydłami, rybim ogonem czy końskim korpusem.

Jako że nie łatwo jest ogarnąć tak bogate dziedzictwo genetyczne, przygody z towarzystwem Hybryd mają naprawdę pozaziemski wymiar. Biżuteria i akcesoria dołączone w zestawie do każdej postaci umożliwiają oczywiście zabawę w kreatywne ubieranki Monster Highowych elegantek.

Wreszcie dla nieco starszych dziewczynek, które już straciły ochotę na dziecięcą zabawę, lecz wciąż fascynują się tematyką upiornych laleczek, powstała limitowana seria kolekcjonerska. Te ekskluzywne egzemplarze zachwycają misternym strojem i detalami, takimi jak prawdziwe rzęsy, perfekcyjny makijaż czy autentycznie otwierany parasol.

Figurki kolekcjonerskie są nieco wyższe niż standardowe lalki i zasadniczo nie są przeznaczone do rozbierania i ubierania, a raczej do ekspozycji. Jest to na razie ograniczona edycja i nie obejmuje wszystkich lalek Monster High.

Stroje i akcesoria, czyli ubieranki Monster High

Największą zaletą wszystkich lalek jest możliwość ich przebierania, która pozwala przenieść się w świat wielkiej mody, oszałamiających kreacji, a w przypadku potworków, także akcesoriów prosto z horrorów. Każda laleczka Monster High sprzedawana jest w stroju, który można zdjąć, a także z dodatkami, takimi jak buty, biżuteria, torebka czy nawet mikrofon.

Mając kilka figurek, można wymieniać ubranka między lalkami, lecz by zabawa stylizacyjna była jeszcze ciekawsza, warto dokupić oddzielne kreacje, które można wykorzystywać do tworzenia własnych szkolnych stylizacji. Wspaniałe kolorowe włosy lalek Monster High aż proszą się o czesanie, specjalne akcesoria do włosów umożliwiają więc tworzenie niezwykłych fryzur z różowych, fioletowych czy zielonych kosmyków.

Firma Mattel przygotowała całe zestawy sukienek, spódniczek, torebek i bucików, które przeznaczone są wprawdzie dla konkretnych lalek, ale mogą być zakładane w dowolny sposób, zgodnie z fantazją ich posiadaczki, a — jak łatwo się przekonać — dziewczynki w każdym wieku z radością spędzają czas na ubierankach.

Monster High jest pod tym względem dość wdzięczną serią zabawek, która pozwala rozwijać wyobraźnię i kształtować gusta małych elegantek, które muszą wiedzieć, że nie trzeba ubierać się tak samo jak inni, bo w modzie liczą się indywidualizm i własny styl.

Przeczytaj również o filmach Monster High