W co się ubrać: płaszcze i kurtki wiosenne

Temperatury na dworze coraz wyższe, więc kurtki zimowe mogą wylądować na dnie szafy. Potrzebne jest jednak inne, lżejsze okrycie. Co wybrać?

Wiosenne płaszcze czy skórzane kurtki?

Co roku, w sklepach z ubraniami można kupić wiosenne kurtki i płaszcze damskie. Trencze, ramoneski, parki – mnóstwo fasonów i jeszcze więcej kolorów. O ile zimą i jesienią na ulicach królują szarości i czerń, w cieplejsze dni kolorystka jest bardziej zróżnicowana. Na co się zdecydować podczas wiosennych zakupów? Wybór jest trudny. Co może go ułatwić? Pomocne może okazać się przeanalizowanie znaczenia kolorów.

Okrycie wierzchnie jest tym ubraniem, w którym widzi nas najwięcej osób. Tym samym stanowi naszą wizytówkę. Ludzie, którzy widzą nas po raz pierwszy mogą na jego podstawie wysnuć wnioski na temat naszego charakteru i nastawienia do świata. Kolory wpływają również na nasze samopoczucie. Podobno poprzez dobór barw naszego stroju możemy wpływać na to jak się czujemy, a nawet wspomóc leczenie depresji.

…a może wiosenne kurtki?

Biel - jest to kolor, który wywołuje u ludzi pozytywne skojarzenia. Kojarzy się z perfekcją, czystością i niewinnością. W tym kolorze będziesz kojarzyć się ludziom jako osoba spokojna i niegroźna, ale stwarzająca też pewien dystans. Z pewnością sprawdzi się jako kolor trenczy, płaszczów wiosennych lub cienkich, lekkich kurtek wiosennych.

Czerń - to przeciwieństwo bieli. Kojarzy się z mrokiem i tajemnicą. Przyciąga uwagę, wzbudza zainteresowanie, ale wzbudza też lęk i wątpliwości. Czarne ubrania przyciągną spojrzenia i sprawią, że ludzie będą odbierać cię jako osobę tajemniczą. Przeważnie w tym kolorze można kupić skórzane kurtki lub wiosenne płaszcze.

Czerwień - kojarzy się z władzą i siłą, a nawet agresją. Osoby, które decydują się na ten kolor zazwyczaj lubią być w centrum zainteresowania i przyciągać wzrok innych. Są to ludzie odważni, mający swoje zdanie, lubiący przewodzić. W czerwieni nie pozostaniesz niezauważona. W ofercie wielu znanych sieciowych sklepów można znaleźć czerwone kurtki typu bomber, skórzane kurtki lub klasyczne płaszcze damskie.

Pomarańcz - to kolor, który wywołuje skojarzenia podobne do czerwonego, aczkolwiek o mniejszym nasileniu. Ta barwa kojarzy się z osobami aktywnymi i przyciąga wzrok, jednak będąc ubrana w ten kolor nie będziesz raczej posądzona o bycie agresywną. W tym kolorze sprawdzą się m.in. kurtki damskie lub płaszcze damskie. 

Róż - to kolor romantyczny. Kojarzy się ze zwiewnością i dziewczęcością. Z drugiej strony osoba ubrana w różowe ubrania może wydawać się innym przesłodzona i infantylna. To dość ryzykowny wybór. Z jednej strony różowy płaszcz lub kurtka może dodać nam uroku, z drugiej wywołać porównania do lalki Barbie. Ten kolor doda delikatności skórzanym kurtkom lub płaszczom damskim. 

Zieleń - kojarzy się z odpoczynkiem, spokojem i harmonią. Osoby ubrane w zielone barwy kojarzą się z życzliwością, ale też skrytością i pewnym zamknięciem się w sobie. Z reguły, są odbierane jako pracowite i rozsądne, potrafiące podejmować przemyślane decyzje. Zieleń idealnie sprawdza się jako kolor płaszczów damskich i kurtek wiosennych.

Granat - około 40% ludzi na świecie określa kolor granatowy jako swój ulubiony. Barwa ta skłania ludzi do rozmyślań i poszukiwania prawdy. Osoby, które ubierają się w ciuchy w tym kolorze odbierane są jako uduchowione i trochę melancholijne. Podobno ubrania w tej barwie mogą wspomóc rozluźnienie napięcia i uspokojenie. Z pewnością kurtka skórzana w tym kolorze jako wiosenne ubranie wierzchnie będzie strzałem w dziesiątkę.

 

Fiolet - powstaje z połączenia czerwieni i granatu. Kolory te idealnie się uzupełniają, tworzą harmonię. Fioletowe barwy symbolizują podniecenie i idealizm. Ubrania w tym kolorze mogą wpłynąć pozytywnie na naszą samoocenę. Niezwykle efektownymi ubraniami w tym kolorze są m.in. kurtki puchowe i przeciwdeszczowe.

 

Szary - jest kojarzony jako trochę ponury, ale także neutralny. Osoby decydujące się na tę barwę postrzegane są jako wycofane i niepewne siebie. Ludzie noszący szare ubrania są zazwyczaj wrażliwi i dążą do wewnętrznej harmonii. Świetnie w szarych kolorach sprawdzają się płaszcze wiosenne.

Żółć - przyciąga wzrok i skupia na sobie uwagę. Dlatego uważa się, że wspomaga koncentrację. Żółte barwy kojarzą się także z mądrością. Podobno osoby lubiące ubrania w tym kolorze bywają megalomanami i mają dobrą intuicję. Cenią sobie wolność. Kurtki skórzane i płaszcze wiosenne z pewnością ożywią każdą wiosenną stylizację.

Brąz - jest połączeniem żółci i czerwieni. Jest to kolor jednocześnie kojarzący się z aktywnością, ale też spokojem. Zazwyczaj kolor ten wybierają osoby pragnące wewnętrznego spokoju i odpoczynku. Ma właściwości uspokajające. Symbolizuje stabilność i oddanie. Kolor brązowy dodaje uroku kurtkom damskim, np.: z zamszu lub płaszczom.

Ostatnio dodane artykuły

Podobne artykuły

Michalina Adamus

Uwielbia wszystko, co słodkie i urocze. Strój kąpielowy z kokardą, waga łazienkowa z różowymi łapkami czy pluszowy królik na pewno przyciągną jej uwagę. Szczególnie pluszowy królik! Ma już takie dwa i planuje skompletować całą rodzinkę. Wolny czas spędza na kursach i warsztatach tanecznych. Lubi "wyginać śmiało ciało" niczym król Julian z "Pingwinów z Madagaskaru", które pasjami ogląda.