Data modyfikacji:

Dziecko w samolocie. Co zabrać na wakacje z dzieckiem?

Uwielbiasz dalekie wycieczki, które wiążą się z lotami samolotem, ale obawiasz się o to, jak twoje dziecko zniesie taką podróż? Przed wami kilka rad, które pozwolą się wam cieszyć przyjemnym i spokojnym lotem z maluchem.

Co zabrać na wakacje z dzieckiem podróżując samolotem? To pytanie, które stawia sobie wielu rodziców małych szkrabów. Jeśli planujesz zagraniczną wycieczkę, która wymaga skorzystania z połączeń lotniczych, musisz mieć dobry plan. Posiadanie dzieci nie będzie żadnym ograniczeniem, jeśli tylko dobrze przygotujesz się do takiej podróży.

Wózek

Wygodny i lekki wózek z pewnością ułatwi ci przemieszczanie się po lotnisku, a także na miejscu, do którego się wybierasz. Większość linii lotniczych nie pobiera dodatkowych opłat za zabranie wózka i fotelika na pokład, dlatego nie warto z nich rezygnować. 

Akcesoria do przewijania

Miejsce do przewijania malucha znajdziesz na każdym lotnisku, ale także przynajmniej w jednej łazience w samolocie, a więc nie musisz się o to obawiać. Pamiętaj jednak, aby mieć przy sobie, w bagażu podręcznym, kilka pieluszek na zmianę, a także ceratkę na której położysz swoje dziecko oraz nawilżone chusteczki.

Kocyk 

W samolotach mamy do czynienia z bardzo suchym powietrzem, która jest skutkiem mocnego działania klimatyzacji. Aby uchronić swojego malucha przed przeziębieniem, koniecznie miej przy sobie kocyk do przykrycia dziecka, a także wygodną poduszkę. Dzieci do drugiego roku życia podróżują na kolanach rodziców, dlatego warto dla własnego komfortu zaopatrzyć się w dodatkową poduszkę do podłożenia pod plecy. Jeśli twoje dziecko jest starsze i podróżuje na osobnym fotelu, weź dla niego specjalny zagłówek, który pozwoli mu wygodnie ułożyć głowę podczas snu.

Smoczek

Chyba każdy podróżujący samolotem przeżył chociaż raz sytuację, kiedy dziecko na pokładzie bardzo głośno i długo płakało. Jeśli chcesz uniknąć złośliwych uwag od współpasażerów w przypadku, kiedy to twój maluch zacznie dokazywać, weź ze sobą smoczek, który go uspokoi. Jeśli twoje dziecko wyrosło już z ssania smoczka lub po prostu nie jesteś zwolennikiem tego gadżetu, to pomyśl o innej rzeczy, która uspokaja maluszka np. ulubiony pluszak.

Zabawki

Tutaj sprawdzi się zasada – im mniej tym lepiej. Nadprogramowy bagaż może okazać się problemem, dlatego wybierając zestaw zabawek na wyjazd postaw na minimalizm, wybierz 2-3 rzeczy, które zajmują mało miejsca i potrafią na dłużej zająć twoje dziecko  – w przypadku niemowlaka sprawdzą się grzechotki, a u starszych dzieci książeczki z zagadkami.

Przekąski i picia

Jeśli nie lecisz lotem długodystansowym zazwyczaj nie dostaniesz posiłku podczas lotu, dlatego weź ze sobą przekąski, które oprócz tego, że zaspokoją głód, na chwilkę zajmą także uwagę twojego dziecka np. pokrojone jabłka. Jeśli chodzi o napoje, to na pokład można wnosić zabezpieczone butelki do 100ml, dlatego pokarm lub soczek dla swojego dziecka przelej do buteleczek o takiej wielkości.

Chusta

Chusta, która zastępuje nosidełko to gadżet, który bardzo sprawdza się podczas podróży, ponieważ pozwala przenosić dziecko i pozostawia swobodę rąk, co bardzo przydaje się podczas poruszania się po lotnisku i okazywaniu dokumentów do kontroli. Przy okazji przeczytaj również: Nosidełko czy chusta, co lepsze do noszenia dziecka?

Ubranko na zmianę


Przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego podczas lotu samolotem zawsze warto mieć przy sobie ubranko na zmianę dla dziecka, a także dodatkowy sweterek lub bluzę.

Autor: Oliwia Stradowska